ULTIMA ZI -Concurs - I love Desprecopii

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

as vrea sa va spun ca pozele celor care nu au prelucrat digital (adica au facut un efort real de a printa o pagina si a face o fotografie originala - vor fi extra evaluate de juriul final.


**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Dragii nostri, deoarece acest concurs a avut parte de un inceput mai greu, data finala de inscriere a participantilor s-a prelungit pana la sfarsitul lunii iunie, mai exact 30 iunie - va fi data la care se vor termina inscrierile in concurs.

Asteptam in continuare fotografiile voastre la adresa concurs@desprecopii.com. Succes tuturor !



A day without laughter is a day wasted - Charlie Chaplin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica66 spune:

Domnule sau doamna ADMINISTRATOR,
Am mai pierdut un premiu de 1500 de lei (la FEMEIA) din cauza ca nu am mai avut revista din care am decupat talonul!!! In REGULAMENTUL OFICIAL nu era nicio vorba despre pastrarea revistei! Acest lucru era specificat,cu litere mici,la sfarsitul articolului despre concurs (articolulul de pe pagina electronica !)
Aici ma lovesc de o problema similara.In REGULAMENTUL OFICIAL al concursului dumneavoastra nu se sufla o vorba despre manipulare digitala ! Dimpotriva,se specifica clar ca : ''Folositi o varianta grafica pe care o puteti gasi aici SAU, ORICE ALTA VARIANTA PROPRIE CARE VA PLACE, DAR CONTINE ACEST CONTEXT.'' (Adica sigla saitului s.m.)
Din ce ati scris,am inteles ca ma banuiti de manipulare digitala.Eroare,domnule (doamna)!
Problema e alta :oricui i-am aratat fotografia au zis,initial,ca au impresia ca sigla e tiparita pe perna.Apoi,la o privire mai atenta,au zis ca e pusa digital! Gresit in ambele variante!Sigla saitului a fost tiparita pe un suport transparent,gen folia de la biscuitzi sau de la pachetele de tigari.Apoi am decupat-o in 4 parti distincte si am asteptat APROAPE O LUNA ca sa surprind aceasta imagine.Am facut doua poze.La a doua,cainii s-au trezit cand incercam sa pun bucatile de sigla.Am facut pozele cu un aparat foto clasic,pe film cu ISO de exterior,fara blitz,deoarece cu unul digital se vedea imediat ca bucatile de sigla sunt puse ''manual'' si efectul artistic era zero.Apoi am scanat pozele si le-am incarcat in calculator.Puse cap la cap (costurile si timpul alocat) depasesc lejer valoarea premiului 2!Daca priviti cu atentie sectiunea DESPRECOPII! o sa vedeti marginile!
Personal,am luat acest concurs in serios si am vrut sa fac ceva mai deosebit.La mecanismul concursului ni se spune sa nu facem poze banale si m-am conformat.Toti copii din pozele de concurs sunt absolut superbi,dar,si stiu ca supar toti concurentii,sunt banale!Si sunt asa din cauza dumneavoastra.Obligand concurentii sa poarte la vedere sigla saitului,ati taiat din start publicarea unor poze superbe!Din aceasta cauza nici nu prea aveti concurenti si,sa o zicem pe aia dreapta,din cauza asta ati prelungit durata concursului!
Cu respect
Maria I,Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANISO spune:

Domnule sau doamna cu ceva sa stiti ca are dreptate Monica.Ar trebui sa se de-a un test ,cum ar fi alea de inteligenta,dar cu intrebari din "cei 7 ani de acasa",nu e posibil sa intre asa oricine,ce "e sat fara caini"?Si chestia asta cu "orice varianta proprie care va place,dar contine acest context"...mmmm...cam ambigua....adica cum?.Da,da "context"asta...e asa...sa derute...sau ce?De fapt ,intrebarea care se pune :ce vreti de la noi? Gata acum pe bune.Sigur vor fi si persoane care nu o sa inteleaga.Sa vedeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mElaine spune:

doamna Monica,

Cred ca faceti prea mult exces de zel pentru a castiga un concurs.
Din moment ce poza dvs a intrat in concurs, care e problema. Administratorul a dat doar un tip - si cred ca trebuie luat ca atare. De aici si pana la polologhia dvs nu este nici o legatura.
Daca nu va plac concursurile de aici, si nici tema, de ce participati? Daca sunteti asa de nemultumita, de ce nu va retrageti din concurs?
Intreb si eu asa, din curiozitate tipica, nu de alta dar e pacat ca se umple site-ul de concursomani de profesie care vor sa castige tot ce se poate si daca pierd au gura mare si vor scandal.
Pace si o zi senina,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica66 spune:

@ mElaine
Sa o luam babeste,ca sa pricepeti:
- fac exces de zel pentru a castiga un concurs?? Pai e un CONCURS doamna,sau nu cunoasteti termenul? Dumneavoastra ,daca va prezentati la un concurs,nu il luati in serios?? Mergeti,sa zicem,sa va angajati la o banca si va prezentati in capot si papuci de casa? Sau ,iarasi presupunere,sunteti un atlet ce concurati la proba MARATON.Pai nu va dati sufletul ca sa castigati?? Va opriti dupa o suta de metri ca sa va odihniti?In concluzie:din moment ce m-am inscris in concurs,m-am inscris cu ideea clara SA-L CASTIG ! Si am depus ceva eforturi pentru asta...
-de unde pana unde ati tras concluzia ca nu-mi plac concursurile de aici?
-de unde pana unde ati tras concluzia ca nu-mi place TEMA concursului?Pai acest concurs are o TEMA si am procedat in consecinta:am postat o poza la TEMA ! Nu am pus o poza cu sotul meu,nu?
-de unde pana unde reiese faptul ca sunt nemultumita?? Nemultumita DE CE sau DE CINE ? Mi-am exprimat doar opinia personala in legatura cu acest concurs.Daca cineva mi-ar fi cerut parerea INAINTE de inceperea concursului,cred ca eram capabila sa dau niste sfaturi..
-ultima remarca m-a dat gata!Cum adica e pacat ca se umple saitul de concursomani de profesie? Pai doamna,ACESTA E SCOPUL CONCURSULUI !!! Sa atraga noi utilizatori pe sait,ce ati crezut? Credeti ca a fost initiat pentru utilizatorii consacrati? Gresit!Acest concurs a fost mediatizat pe saitul KONKURS.RO !! Personal,nu am stiut de acest sait,DESPRECOPII,dar,chit ca castig ceva sau nu (mai mult NU,ha,ha,ha!) o sa raman un user fidel,si ,prin asta,cred ca acest concurs si-a atins scopul!Adica atragerea unor noi fani..
Va multumesc ca mi-ati citit ''polologhia'' pana la sfarsit!
PS
Se zice POLILOGHIE,cu I nu cu O,si,conform DEX : POLILOGHÍ//E \~e f. Expunere foarte ampl#259; #537;i confuz#259;; vorb#259;rie. [Art. G.-D poliloghiei] /poliloghía
Am fost CONFUZA ??? Nu prea cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocofleana spune:

NU MAI PIERDETI TIMP PRETIOS CERTANDU-VA! MAI BINE PUNETI-VA MINTEA LA CONTRIBUTIE SI PUNETI POZE GENIALE CA SA CASTIGATI!
EU DE EXEMPLU AM FOST NEVOITA SA IMI TRIMIT SOTUL CU CEI 3 COPII IN PARC LA DISTRACTIE SA AM POSIBILITATEA SA FAC ASA TORT MINUNAT!ASTA PENTRU CA CU 3 COPII SI UN SOT CARE URLA DE FOAME E GREU SA AI TIMP SI DE ALTCEVA!
SPER CA VA PLACUT!
SI CAT AM MAI INDURAT PE CALDURILE ASTEA!
PACAT CA NU AM FACUT POZE IN TIMP CE DEVORAU BIETUL TORT!
ORICUM TREBUIE SA RECUNOASTETI IDEEA MEA ESTE DEOCAMDATA ORIGINALA...RESTUL CAM LA FEL..DIFERA COPILASI BINENTELES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANISO spune:

Ce spirituala esti Mocofleana-lugojana (ce rimeaza),in ultima fraza...credeai ca nu se prinde nimeni...ai gresit.Si eu stiu sa citesc printre randuri.Probabil ca te-a costat tortul mai mult decat valoarea premiilor...Vrei daune,cumva pt. caldura suportata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihai_iacobs spune:

[font=Verdana][/font=Verdana]
Doamne pazeste!Ma ingrozesc din ce in ce mai mult cand vad membrii mai vechi cum se agita pentru o nimica toata......."Doamne cat am indurat pentru 2 poze.....Doamne cata caldura am suportat pentru un tort.....Doamne ce nesanse am in concursul asta!"In fine, inca o data subliniez faptul ca intra in concurs doar cine doreste.......nu cred ca intereseaza pe nimeni cat a stat pana a facut o poza si cate a indurat pentru asta.....nici cu bebelu meu de numai 2 luni nu mi-a fost usor ca sa stea in masina de spalat...dar nu vin acum sa postez mesaje ca datorita faptului ca am stat nu stiu cat pana sa fac poza de aceea vreau sa castig......asta ar fi culmea.
In ceea ce priveste partea cu schimbarea datei de depunere a pozelor nu sunt de loc de acord....nu e corect......sigur ca e usor acum sa te pui sa faci niste poze dupa ce ti-ai facut o idee desprea concurenti....dar si acest aspect (am vazut din ceea ce declarau alti membrii mai vechi)se repeta la fiecare concurs.Nu mi se pare deloc corect...dar fiind membru nou...probabil nu conteaza parerea mea. O canicula cat mai usor de suportat si bafta tuturor.

Mihai Iacob tatic de Stefan Damian Iacob (mih1 si mih2)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
Toti copii din pozele de concurs sunt absolut superbi,dar,si stiu ca supar toti concurentii,sunt banale!Si sunt asa din cauza dumneavoastra.


Monica, urat din partea ta. Nu inteleg de ce sunt mai banale unele poze din concurs decat ale tale?
Sunt poze superbe in concurs pana acum.
De exemplu: ana-1, ana-2, as-1, as-2, bee-1, bee-2, dan-2, dr-1, dr-2, mf-1, mf-2...si altele, nu mi se par banale deloc, sunt chiar deosebite.

P.S. Nu particip la concurs!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput