Iepurasi de Martie -Aprilie 2010 ( 2 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Ninocikap, scuze, m-am uitat la semnatura cam prea "din avion"... Nu stiu ce sa faci tu, iti zic ce am facut eu: cind avea 2 saptamini, il intrerupeam eu la un moment dat din supt si-l ofeream apoi pe al doilea, sa suga din amindoi cit sa se detensioneze macar. La urmatorul alaptat incepeam cu sinul care tineam eu minte ca era mai putin supt de domnisorul :)
Iar daca noaptea adormea la primul sin si nu puteam si pace sa-l fac sa mai suga la al doilea, puneam pompa si scoteam cam 50 ml, cit simteam eu ca trebuie sa se mai moaie sinul, dar in nici un caz nu goleam. Apoi in fiecare zi scoteam tot mai putin, 40, 30, 20 ml. Dupa aia dupa 3 saptamini mi-am facut curaj si n-am mai pompat deloc. Dupa alaptat mai puneam prosopul rece pe sini 10-15 min, sa nu inceapa iar productia in forta...
Fa si tu cum crezi, dar nu mulge mult, pt ca stimulezi si produci inca si mai mult. Curaj, putin cite putin scade cantitatea mulsa pina nu mai mulgi deloc, si te orientezi si tu daca merge sau nu metoda... Tin pumnii, ca si mie mi-a fost frica rau de angorjare, si acum ma mai palpez noaptea sa vad daca n-am luat-o razna (avem 7 saptamini deja...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Da, Lalexandra e tare. Mie imi e sa nu fi facut aderente operatia, ca dr tot a insistat sa nu ridic deloc greutate, dar pe bebe nu am cum sa nu il ridic, si are 4,400kg, si in plus cand ii dau biberonul il tin in pozitia de supt, si funduletul ii vine chiar pe operatia mea..si cum el e un mare frichinit, nu sta locului o clipa, ma tot apasa/loveste....

Mami de iepuras Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

da...briza_marii si eu iti dai seama ca il tot ridic...ca noi suntem singurei acasa cat e taticul la munca.
offfffff...astept si eu sa fac un ecograf sa vad ce imi zice...

Mami de Printisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna seara mamici,
nici eu nu am mai intrat pt ca pe Petala au apucat-o supararile..de 3 zile-n coace, gura nu-i mai tace...
Sa fie colici, sa fie fiindca eu am mancat rosii?? cert e ca e foarte ragusita acum pt ca tot a urlat din fundul gatului, mai plangea ea dar nu ca acum, sa stie tot cartierul...
O amenint ca o duc la doctor...dar febra nu are, gazele le scoate, pipi si kk sunt ok, de supt suge, ia si 200 g pe saptamana...si parca nu pot crede ca e vreo boala la mijloc.
Greenfrog, Petru ce greutate are? Petala a facut 5kg azi, si tot astept si eu minunea ca de la 55oo sa lungeasca perioada dintre mese, ca acum la 2 ore trebuie tzitzi ca altfel e scandal.
Vladi sa-ti traiasca baietzii, sunt 2 frumosi! Si ca o paranteza, misto perdele ai, alese cu mult bun gust.
Am admirat si o Silvana copanoasa si scumpa
Si va rog nu mai spuneti de kg!...eu am 88, cred ca sunt "cea mai mare"...la doar 1.65m. Imi si imaginez cum o sa ma comenteze la botez toate pupezele rele...uhh. Si totusi inca mai cred ca voi da jos considerabil.
Pupici..ca s-a trezit nemultumita...

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://community.webshots.com/album/577280366MmlZOa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa nu stiu daca am vazut bine , ca nu.s mai grasa decat tine :)))
sunt cat tine si vali la un loc:))

nu stiu cum dar intru in 3 perechi de blugi, pe care ii purtam cand aveam 55 de kg, ori s.au largit de atata probat ori inainte erau mari!
stati sa vedeti cand o incepe sa.mi placa de mine la 67 de kg :)))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Cori si eu i-am admirat perdelele lui Vladi.Nice,bre!Cat despre Petala...poate vrea niscaiva divertisment!Baga si tu un dans ceva!
Asteropipan ok.Al meu sot chiar umbla dupa cetatenia greaca avand in vedere ca bunicii toti sunt greci .De unii stiu ca sunt nascuti in Kavala.Dupa ce isi face cetatenia il rezolva si pe Giorgios.Asa ca...tu pune bani si oale la teshcherea .Am si eu perdele faine de organza mov in trend . Si iti mai spun un secret.fii-miu e foarte dotat.La botez ,desi era cel mai mic, chiar a fost semnalat de preot in legatura cu podoaba.Hihihi!Kalimera!
Ioanact greu trebuie sa-ti fie cu amandoua.la toate fetele.
Eu dupa cezariana am facut baie a doua zi dupa ce am venit de la spital si inca fara pansament.E tare fina si frumos meshterita.Nu va spun ca sotul meu nu avrut sa vada filmarea nasterii de mila mea.La maternitatea unde am nascut fac un filmulet frumos cu nasterea, baita alaptarea.Pe deasupra pe 8 martie au venit de la tv locala si l-au facut pe dl.Geo vedeta.Si-asa ta-su a zis ca-i ia o camera sa se invete de mic cu regizoreala.
Intrebare
Pot pleca in iunie intr-o mini vacanta de o saptamana?Pana in Austria cu masina.Nu ma barfiti ca-s nebuna dar copilu e turbat dupa mers cu masina, tzitzi e slava Domnului, schimbare de kkciosi am exersat in masina si avem si rude la care sa facem stopuri.Nu de alta dar imi e asa dor de o plimbare!!!
Miria daca rezolv cu vaccinul iti vand pontul ca ma indoiesc ca o sa vii pana la Cta.A propos Ioanact daca fac rost de vaccin si e de ala multi doza te anunt si pe tine si pe Delia13 ca nici voi nu l-ati facut.Eu mi-am intins antenele.Sapt viit pleaca cineva la Szeged si o alta persoana in Bulgaria.
Cat despre cadoul nasilor de botez e intr-adevar o mare problema.La noi au botezat niste prieteni buni de-ai nostri dar tot am vrut sa le luam ceva si le-am luat un set elegant de tacamuri .A doua zi m-a sunat nasica sa-mi spuna ca ii trebuia un set de genul asta si ca am nimerit-o.
Fug la baita.trebuie sa scol mandrul ca a adormit in leganus.E tare incantat de el si dupa cateva zile de la cumparare mi-a indeplinit visul de a adormi in el.Tzuca-l mama de frumushel!Vineri face 2 luni si urmeaza vaccinul .Sper sa fie cumintel sa nu faca show.Mi-a dat dr pediatra sa-i dau cu o zi inainte de vaccin de 3 ori cate 3 granule de Thuya dizolvate intr-o lingurita de apa si apoi inca 2 zile ca sa nu aiba reactii adverse.Am emotii deja.
Despre mancatul cu restrictii...ma feresc si eu de mazare fasole varza dar imi e pofta de capsuni si evit sa vad sau sa aud.Sotul cumpara si mananca pe furis .El facea alergie la capsuni cand era mic si nu vreau sa expun si eu copilul pt niste amarate de capsuni.Bag altele.
Hai ca mai vin eu pe aici cand pot.

PUP TOATA GASHCA DE MAMICI SI PUIUCI!

Mamica de George-Theodor

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici
Poveste fara sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Am revenit!

I-am facut baie Justinei, a papat si acum doarme. Ioana doarme si ea, deci pot sta linistita pe forum.

Gaby am vazut si eu pozele cu florile din gradina, f frumoase..avem si noi cateva lalele, zambile, trandafiri..
Roxana imi era si foame. Am mancat un pic si m-am culcat. De oboseala, mi-a trecut si pofta de mancare.
ninocikap zic si eu ca e vb de hematom. Ioana a avut la nastere si am masat-o cu un unguent (nu ma intreba denumirea ca nu mai stiu ), imi aduc aminte ca era mentolat. In 2-3 luni i-a trecut.
sa treaca si voua.
Andira da, depinde de bebe!
Vb de kg..eu am pus toata sarcina 12-13 kg, si cred ca le-am dat jos, deoarece nu m-am cantarit (nu dati cu rosii ).
Am probat o pereche de pantaloni si imi vin.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact
Am probat o pereche de pantaloni si imi vin.



Felicitari!

Eu inca port pantalonii din primul trimestru de cand eram gravida. Recunosc insa ca mananc ca un purcel dulciuri, nu stiu ce naiba am de sunt asa chitita...

O sa vezi ce relaxata o sa fii la al treilea bb, cu mancarea.

Imi aduc aminte ca si eu la Nati inca mai ziceam ca nu mananc fructe si salate, si mama tot insista, si eu ziceam ca nu vrea sa ma inteleaga...Of...

PS - mi-e asa drag cand ma uit la semnatura ta si vad 14 aprilie... imi atinge o coarda sensibila

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Pt ca am 3 min libere, vroiam sa va multumesc tuturor care ne-ati urat LMA pentru prima luna, am citit atunci dar n-am apucat sa raspund.

Va multumesc si scuze ca nu nominalizez, am vrut, dar n-am apucat, si acum nu mai am timp sa ma intorc.

Va !

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
A propos Ioanact daca fac rost de vaccin si e de ala multi doza te anunt si pe tine si pe Delia13 ca nici voi nu l-ati facut.Eu mi-am intins antenele.Sapt viit pleaca cineva la Szeged si o alta persoana in Bulgaria.

PUP TOATA GASHCA DE MAMICI SI PUIUCI!

Mamica de George-Theodor

Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici
Poveste fara sfarsit


Da, sigur! Merci!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput