Cu dragoste din Iasi (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna
pt. copilasi: vazut un afis pe care scria ca in perioada 7-24 mai vine circul in Sos. Nicolina. Pret bilet 10 lei. Spectacole: luni-vineri ora 19 iar samb. si dum la 16 si 19.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Cristina, eu faceam calendare, dar n-am mai facut de multisor. Din pacate nu imi functioneaza imprimanta acum si daca e urgent nu cred ca are rost sa ma bag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare!

Noi am fost plecati din oras zilele astea.

Sanatate multa si sa le treaca repede bubitele copilutilor!!Catalina a facut varicela pana in doi ani,o forma destul de usoara.

Carmen,voi cautati de mult oreionul..nu l-ati gasit inca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui herra

buna din nou.

cineva are nevoie urgent de un calendar personalizat, de birou (a pregatit deja fotografiile si un mic tex pentru fiecare luna), pentru anul asta si pentru 2011. parca facea cineva dintre noi - astept un semn!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)





Connie se ocupa de asa ceva si, din ce am vazut eu, erau foarte frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Tot eu..

Catalina da semne de raceala,de ieri. O ustura nasul si gatul ,e infundatasi vorbeste pe nas si putin ragusit..
Sambata are concurs,va trebui sa cante..foarte bine nu bine..:)Cum o redresez pana vineri..ca sa avem macar o zi de repetitii..?
O zana cu bagheta magica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Adriana: daca este viral se poate folosi Isoprinosine(alopat).
Pt. nas: apa de mare chiar daca nu are secretii.
Pt. gat: daca nu este alergica se poate utiliza propolis C. Din ce am folosit pana acum vindecare rapida am obtinut cu produsul de la Fiterman.

Ft. buna este si echinaceea dar fiind homeopat rezultatele apar mai tarziu iar fetita tb. sa exerseze pana sambata.
Vit C. din fructe, miere.
Insanatosire grabnica si bafta la concurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:


Pentru Cristina:
http://www.utildeco.ro/13/4/Produse+de+legatorie+manuala/102/Calendar+de+birou+personalizat.html

...au sediu undeva pe langa Hala Centrala

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cgeea

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003

Dana noi cautam oreion...



Stiu ca nu ma cheama Dana, dar n-au facut copiii nostri parca un vaccin anti-oreion?

Gea, mami de Catinca-Ruxandra


Pai, Dana mami de printese voia varicela sau asa ceva iar eu caut de mult oreion. Drept ca a facut copilul acum 6 ani ROR dar dupa cateva luni a trantit o rubeola superba asa ca banui ca si oreionul ar fi bun de incercat pentru orice eventualitate inainte de a creste prea mare... mai bine acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte.... sau cu gheata.... cum vreti voi....

Noi de acum cam stam pe afara toata ziua.... ieri a stat de la 16.30 pana la 20.00.... Nu stiu cand mai apuc sa mai fac ceva prin casa... iar la mine se apropie auditul si iar sunt full..... si terminata de oboseala.... Il simt cum imi sufla in ceafa....

Carmen, multumesc pentru atentionare.... Cand ajung acasa modific, ca nu am lista ..... Deci si la voi a functionat inghetata.....

Anca, multa sanatate cavalerului..... Am vazut ca si la cresa e iar carantina de varicela....

Adi, multa sanatate Catalinei. Noi facem aerosoli cu ser cand e infundat nasucul.... sau puf cu apa de mare.... pentru gat, poti sa ii faci aburi cu sare si ulei Raceala si Gripa de la Fares.... La mine asta isi face efectul cel mai repede.... la Stefy nu am incercat, ca e prea mica si mi-e sa nu se opareasca, la nepoata mea merge.... pe mine ma desfunda imediat.... La gat mai merge pus cam jumatate de ora, o batista inmuiata in otet de mere diluat jumatate cu apa.... si apoi un prosop in jurul gatului si in pat.... asta seara la culcare.... Stefy pentru gat primeste Eurespal pastiluta.... cate o jumatate de doua ori pe zi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc pentru raspunsuri; am trimis colega undeva pe langa hala centrala!


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput