Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Din cate am inteles eu, ea avea imnenta de nastere prematura cam de 2 saptamani, si facea tratament pt asta, eii, acum ea era internata si doctorii vroiau s-o externeze, cand ea a intrat in stip respirator, din mitive care bineinteles acum nu se cunosc, o bagasera deja in ceazariana, dar, prea tarziu...

Alina 26+ cu
gargarita

macar bebe de putea sa fie salvat,da cum sa nu isi dea seama intr-un spital in ce stare se afla

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata fetele!
O zi minunata!!
De biata mamica , sunt ingrozita la gandul ca am si eu familie in ro, ca sunt atatia oameni cu nevoi medicale...samd!!

Otilia multumim pt lectia de viata, bravo ca ai trecut cu bine!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

fetele am schimbat si noi semnaturanu mai am rabdare cateva ore.26 de saptamanisa ne ajute Dumnezeu sa ajungem pana la 40 sanatoase

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

mycya...sa dea DD sa stea bb pana la termen..
ca dupa aceea sa ne laudam care mai decare cu bebeii nostri frumusei

24+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui enik83

mycya...sa dea DD sa stea bb pana la termen..
ca dupa aceea sa ne laudam care mai decare cu bebeii nostri frumusei

24+ cu o minune de
poze

sa dea Dumnezeu

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mai fetelor, voi cum va descurcati cu caldura? eu am fost cu sotul la cumparaturi si zici ca sunt batuta m-a luat greata, ameteala, cum rezist eu mai incolo?

si azi am avut niste stari foarte dubioase

eram la cumparaturi si simteam parca mi se strangea uterul....si apoi cand misca delfinasul, ma durea inauntru, uneori parca impingea sa iasa afara, alteori parca ma strangea de burta

voi ati patit asa ceva?? asa se intampla cand mai creste bebe? sau au fost contractii?? alina parca mai spunea ca avea senzatia ca i se strange uterul...

acum am ajuns acasa, burtica nu e tare, nu mai am senzatiile alea, dar au fost ciudate, nu mi s-a mai intamplat

stau putin si ma duc sa gatesc un peste...prima oara in viata mea si diseara sa fac o placinta cu branza, ca vine fratele meu in vizita si la 5 trebuie sa merg la o cununie religioasa, ca la nunta nu am cum sa merg

va

petrecere frumoasa pentru fetele care sunt la gratare

Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

burtici voi mergeti la mare in vara asta?eu vreau macar 3 zile cand merg la sf lunii acasa.ma gandesc ca o sa am multe de luat cu mine,ca nu ma voi risca sa mananc la restaurantele de pe acolo.abia astept sa stau cu burtica la soaree si sa o bag pe delfinasa in apa marii,deja visez cu ochii deschisi

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

burtici voi mergeti la mare in vara asta?eu vreau macar 3 zile cand merg la sf lunii acasa.ma gandesc ca o sa am multe de luat cu mine,ca nu ma voi risca sa mananc la restaurantele de pe acolo.abia astept sa stau cu burtica la soaree si sa o bag pe delfinasa in apa marii,deja visez cu ochii deschisi

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase


eu nu cred ca o sa merg anul asta, avand in vedere ca nasc in prima saptamana din iulie as fi mers weekendul viitor, macar sa vad marea, dar sa intreb doctorul daca am voie, mai ales ca o sa am 32 saptamani...nu stiu cat mai am voie sa merg cu masina pe distante mai mari...

eu stiu ca nu e prea indicat sa stai la soare cand esti insarcinata , mai ales in luni mai mari, si nici sa nu intri in apa...doar am auzit, nu aruncati cu pietre

Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Racusor eu asa simt cand am contractii,ca mi se strange uterul si simt o presiune si o durere mica ca la menstruatie
poate e si de la oboseala acumulata si caldura care te face sa obosesti si mai tare,mai stai putin in patuc mai ales ca acum deja incepi sa ai nevoie si mai mare de odihna.
nici eu nu stiu cum voi face fata,ca ieri aici a fost o caldura mare fara soare prea mult,dar inabuseala,nu aveam aer,nu avem chef de nimic si eram si prost dispusa ca imi era preea caldnu stiu ce voi face cand vor fi caldurile alea insuportabile
spor la gatit

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

pai de asta vreau sa merg cum ajung acasa ca nu e caldura aia mare si soarele puternic,oricum ma voi feri de el dupa ora 11 pana la 4.am sa intreb si doctorita ce am voie sa nu ma duc eu atotstiutoarea si sa fac ceva rau.cu masina oricum voi face un drum lung de aici pana acasacu oprire bineinteles noaptea sa dormim,si cu multe opriri la 2 ore sa ma mai plimb.vom ajunge noi in 3 zile acasa

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput