Iepurasi de Mar-Apr 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Miremia - multumim pentru mesajul calduros de intimpinare ! Sper sa ne descurcam la fel de bine ca voi :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

Am o intrebare care ma pisalogeste de aseara...e rau sau bine daca incalzesc LP in microunde pentru bebe?
Imi ia foarte putin timp si mai ales noaptea evit sa inceapa sa planga pana il prepar.
Nu-l infiebant, ca m-am prins cat trebuie tinut.

Si de sterilizat tot la microunde sterilizez.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

mihaela , angela e o frumoasa! poza aia unde stau amandoua intinse peste tati e super

miria eu incalzesc biberonul cu apa la microunde, apoi pun laptele praf in el, nu incalzesc laptele cu totul la microunde si nici in nfrigider nu.l las, scrie pe cutie ca in felul asta pierde din vitamine

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ROXANA - Multumesc de raspuns!
Eu i-am incalzit laptele la microunde. E drept ca era doar caldut, nu fierbinte, dar oricum ma gandeam ca poate stric ceva facand asa.

Si cat lapte faci o data?
Iar daca iti ramane il mai incalzesti cand i-l dai?

Bebe bea cam 60 ml, dar nu-i regula. Uneori adoarme dupa 40ml, alteori dupa 50ml sau chiar mai putin, deci cantitate de lapte mai ramane oricum in biberon pe care o cere dupa un timp.
Nu am cum sa arunc restul de laptic doar dupa 1/2 ora de stat, ca e aiurea. Laptele e bun, bebe flamand si bucataria departe.
Deobicei sta tata cu bebe si ii da restul de laptic ramas pana eu pregatesc unul nou.
Chestia e daca se mai poate reincalzi, ca e cam rece dupa ce a stat catva timp.

Bebica mananca in reptize mici, dar cand si-a terminat portia trage pe dreapta pentru 4 ore pe mare liniste, asa ca, lapticul n-am cum sa-l fac numai cat mananca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Wow fetelor! Am intrat intr-o noua odisee, o noua poveste!!! Bun gasit, si sper sa avem parte numai de clipe de bucurie impreuna alaturi de minunile noastre!



Mami de Radu Alexandru
poze radu alexandru la 6 zile

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Bine v-am gasit mamici de iepurasi!
Sa avem parte de un an plin de bucurii si impliniri alaturi de iepurasii nostri, surorile/ fratii cat si de soti!

Oana multumim pt predarea stafetei cat si pt primul capitol deschis la primele 365 de zile din viata unei comori.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Pentru ca intram intr-o noua etapa, am adaugat noi fotografii la semnatura!!!

Mami de Radu Alexandru
poze
prima baita si prima plimbare


www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

miria mereu tre sa faci mai mult lapte decat bea bebe, tre sa ramana in biberon cam jumate de deget, ma rog, nu stiu cum sa explic, cand bebe il va termina pe tot cresti cantitatea, eu ii fac silvanei 120 , de obicei ii cam termina dar mi se pare mult sa sar la 150, o s.o fac peste o saptamana
eu incalzesc apa la microunde, pun laptele, ii dau, daca mananca cu pofta trage aer, asa incat o ridic sa ragaie si.i dau si restul, n.are nimic daca incalzesti restul la juma de ora...cu timpul va manca mai mult dintr.o data

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Buna, fetelor.
Sunt o proaspata mamica, din 15 aprilie, de baietel, Alessandro. V-am descoperit foarte tarziu, v-am urmarit insa de atunci, dar am zis sa intru in randul vostru cand incepeti noua odisee, asta daca binevoiti sa ne primiti in randul vostru. V-am citit, cat am reusit si am gasit sfaturi utile aici.
VA DORIM O ZI BUNA SI SA AVEM 365 ZILE SANATOASE SI PLINE DE BUCURIE!
Vaam.

Mami de Printisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna LAlexandra si bun venit printre noi!
Sa-ti traiasca frumosul printisor Alessandro, sa fie papacios si sa creasca mare si frumos!


Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://community.webshots.com/album/577280366MmlZOa

Mergi la inceput