Iepurasi de Mar-Apr 2010 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

woowww suntem la "bebelusul"


sa dea Dumnezeu sa petrecem la BEBELUSUL , la fel de bine ca la odissea care tocmai s-a incheiat.


Bravo Oana pt cuvinte

BUN VENIT IN NOUA "CASUTA" TUTUROR, ALATURI DE NOILE COMORI DIN VIATA NOASTRA!!!

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Bine ati venit la "bebelusi"!
Sa va traiasca bebeii si sa va bucurati de ei maxim!

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Fete dragi, bine v-am regasit la bebelusi!!! Sunt nostalgica, mi se pare ca a trecut prea repede, dar... asta e viata... sa ne b ucuram din plin de fiecare clipa din viata bebelusilor nostri...

Ioanaa -- ce iti recomand eu este 48 de ore fara supliment, cu bebe in pat la san non stop, cu multe ceaiuri si supe si fara nimic altceva (curatenie, mancare, spalat, calcat). Eu sunt convinsa ca daca faci asa, dupa 48 de ore totul va reveni la normal. Succes!!! Nu uita ca desi sunt exceptii, in majoritateacazurilor laptele praf este inceputul sfarsitului alaptarii.

Cori -- e ok sa te vopsesti (cel putin asa stiu eu si asa fac eu)

Vladi -- si eu sunt iute la manie si sa nu se inteleaga ca sunt mereu calma si zambitoare cu copiii. Ma mai enervez si eu si ma tip, apoi le explic ca am gresit, ca eram nervoasa si nu m-am stapanit. Vreau sa stie copiii ca e ok sa te enervezi, sa fii suparat, sa fii speriat, etc, numai ca nu e ok sa manifesti negativ aceste sentimente asupra celorlalti. La mine discutatul e cheie -- dupa ce se calmeaza, vorbim si identificam sentimentele -- ai fost nervoasa? speriata? frustrata? de ce? cum putem sa gasim o solutie? apoi ii ofer o solutie de exemplu -- data vitoare cand John iti cere o jucarie cuc are inca nu ai terminat sa te joci, spune-i frumos ca mai ai putin si apoi o poate avea sau daca mami iti spune sa i-o dai, spune-i lui mami frumos ca i-o dai imediat ce termini, ca acum e randul tau. Asa consider ca si copilul va fi mai putin frustrat si va si invata sa caute solutii cand e nervos sau frustrat, in loc sa dea cu pumnul sau sa tipe. Ma rog, o sa vorbim again and again despre cum ne crestem si educam copiii in anii urmatori...

Hai, va pup si ma mai culc o tura, ca azi noapte s-a tot foit fata...

Sa aveti o zi frumoasa!

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

OANA - Bravo pentru mesajul trimis viitoarelor mamici! Este emotionant si sincer.

CORI - Daca in sarcina este permisa vopsirea, de ce n-ar fi si in alaptare? Nu, nu cred ca trece nimic in sange sau lapte. Cantitatea de chimicale este prea mica.
Felicitari ca ai reusit sa te vopsesti! Si eu vreau, dar n-am putere.

HAPPYJOY - Nu, mai, nu la acea burtica ma refeream. Si tu stii asta, rautacioaso!
Numai dupa sunci si pielicele nu sunt eu melancolica!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

!!!!! Rog fetele care umbla la listuta sa-mi schimbe numele baiatului din George Andrei in GEORGE CASIAN, ca a ramas asa !!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna dimineata!
Dau cafeaua cu lapte la noua noastra rubrica bebelusul.
Cafeaua mea se desfasoara pe fundal de oracaituri de Eliza nemultumita (nu se stie de ce..ca i-am dat si facut de toate)
Sa avem un we frumos!

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://community.webshots.com/album/577280366MmlZOa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

ps: multumesc ca mi-ati raspuns la subiectul cu vopsitul.
Barbatul meu ieri era disper..ca daca ii stric copilul, iar cat am stat cu vopseaua pe cap, el a stat cu un tricou la gura, ca se sufoca de miros de chimicale...zici ca eram la Cernobal...
Eh..eu in 5 ani de facultate, 3 i-am petrecut inspirand amoniac, benzeni si toate minunatiile in laboratoarele de chimie, dar el..e tatal lui Petala, deci un sensibil...
Pupam

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://community.webshots.com/album/577280366MmlZOa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna dimineata!
Bun gasit la bebelusi! Ce repede trece timpul! Sa dea Domnul sa fie toti sanatosi, sa ne bucuram de ei.

Va multumesc mult tuturor pt. mesaje. Sper ca de acum Angela sa fie bine, asa de mult s-a schimbat de cand am venit acasa, e o mancacioasa si bineinteles o grasunica. Desi a fost asa bolnava, a recuperat si acum are 4300g, la nastere avand 3200g.
De acum vom uita cosmarul si sper ca vom intra si noi in normalitate.
Gaby nu am avut probleme cu icterul, i-a trecut repede. Problema a fost cu infectia luata din maternitate, ceva microb urat de spital,nici nu ma mir la ce lipsa de curatenie era acolo. Imi pare tare rau ca nu am avut bani sa nasc in alta parte, la particular, dar probabil asa a fost sa fie.
Nu a fost meningita cu meningococ, nou-nascutii nu prea fac asta.

Pt. listuta: Angela a avut 3200g, apgar 9/10, 53cm

Mihaela38s+2z cu Angela Ioana si Elena Maria (9 aug 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Asa, am schimbat si semnatura si va pun si niste poze cu iubitele mele.
http://picasaweb.google.com/AlinGrosan/Angela#
Mihaela deElena Maria (9 aug 2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

oanaiacovita iti multumesc din suflet ca te-ai ingrijit de odiseea noastra de pina acum, ca ai cheltuit mult din timpul si energia ta ca sa functioneze totul bine si noi sa putem sa ne imprietenim asa frumos

Rebiana, Ioanact, Dianami, Honeybaby si toate fetele albinute care ne-ati facut capitole noi si ne-ati facut viata usoara, noua, "trintorilor": va multumesc din inima ca ne-ati daruit din timpul vostru pretios si ca ati purtat de grija comunitatii noastre !

Fie sa avem un prim an fericit, cu copilasi sanatosi si multumiti de viata lor !




Mergi la inceput