Prietene la bine si la greu - 7

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis lasa ca trec si dintocii si se face Santi iarasi baiat de treaba.
Lylyana e super ca ai cu cine sa il lasi sa te odihnesti.
Eu am incercat intr-o zi sa il pasez soacrei sa fac si eu nani macar 1 ora si s-a dus cu el in sufragerie si i-a dat cela mai zgomotoase jucarii dupa care i-a sunat tel, apoi s-a apucat ea sa sune si sa vorbeasca ff tare asa ca m-am lasat...
Douradoudou ce vesti bune ne dai tu acolo. Felicitari. Asteptam continuarea. burtica si mazarica.
Lili s-a cam dus propteala frate. Al meu deja escaladeaza pernele asezate in jurul lui ca sa nu cada din pat asa ca nu mai pupa decat patut nesupravegheat(sau ii pun o pilota pe jos peste covor).
Andre se pare ca ii prieste tare bine Chiarei aerul de mare. Felicitari pt cele 800g
Raluci ce frumos papa Bubu... Esti o mamica norocoasa.
Noi am fost la vaccin, dupa a plans si a adormit tun in masina, acasa a mai dormit 1 ora dar eu nexam, ca pe langa ca el e marait cred ca de la oboseala am insomnii . Asta noapte pe la 1.30 fixam ceasul iar de pe la 02.30 a inceput frichineala. Sotul pleaca pe la 17.30 la antrenament si vine abia pe la 22.00-22.30 deci maraim in doi. Noroc cu voi ca mai respir si eu. Va pupic cu drag fara exceptiuni.

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Nu-mi vine sa cred, am reusit sa va ajung din urma inainte de ora 23!!! [gafaiculimbaafara]

Dar nu pot sa scriu prea mult ca s-a saturat piciulina si trebuie sa trecem la activitati artistico-distractive (lalait, scalambait, topait, hlizit etc)

Doar sa raspund Dianei ca eu am nascut cu rezidenta dr. Sas, care a spus ca el intervine doar in caz de operatie. Sieu eram la Cioata, dar am nascut vinerea, cand el are program de Arad si lui Padi eu am luat ochelarii de pe http://www.my toys.ro/jucarie/ochelari-de-soare-cu-rama-cu-gargarite-si-banda-rosie/2410 (scoti tu spatiul)

Sper sa revin mai tarziu.



Maria si Miruna(11.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Pai ce sa zic, am dormit vreo 2 ore jumate, mai nou alex mananca la 4 ore dupa masa cu fructe (Dymo, data viitoare fa-i instructajul )
Am mai citit din urma da' nu's in stare sa scriu nimik...chiar asa, cand ne mai revine memoria aia?
O sa caut si eu comprese de la Bioclin si crema aia cu lanolina pe care nu am apucat s-o cumpar i-a dat sotului una de la farmacie crema cu unt de cacao, miros ca o ciocolata
iesim si noi afara acu mai pe seara, in formula completa
fetele cu ior/cuza, poate ma misc si eu in directia aia intr-o zi, ca mi-e mai aproape

pe toate

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Flavours Se pune daca iti uram de azi sa fii foarte iubita, fericita, sanatoas, implinita, lipsita de necazuri? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

se pune se pune multumesc frumos :)

ceva despre pastarnac, cum ca ar fi cam toxic (si eu il aveam pe lista de la pediatra, dar prietenul meu mi-a spus sa nu ii dau lui bebe, am cautat sa vad de ce):

These contain toxic psoralens, which are potent light-activated carcinogens and mutagens not destroyed by cooking [Ivie 1981]. Parsnips contain psoralens at a concentration of 40 ppm, and Ivie [1981, p. 910] reports:

[C]onsumption of moderate quantities of this vegetable by man can result in the intake of appreciable amounts of psoralens. Consumption of 0.1 kg of parsnip root could expose an individual to 4 to 5 mg of total psoralens, an amount that might be expected to cause some physiological effects under certain circumstances...

mamica lui Tudor (04.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flavours

se pune se pune multumesc frumos :)

ceva despre pastarnac, cum ca ar fi cam toxic (si eu il aveam pe lista de la pediatra, dar prietenul meu mi-a spus sa nu ii dau lui bebe, am cautat sa vad de ce):

These contain toxic psoralens, which are potent light-activated carcinogens and mutagens not destroyed by cooking [Ivie 1981]. Parsnips contain psoralens at a concentration of 40 ppm, and Ivie [1981, p. 910] reports:

[C]onsumption of moderate quantities of this vegetable by man can result in the intake of appreciable amounts of psoralens. Consumption of 0.1 kg of parsnip root could expose an individual to 4 to 5 mg of total psoralens, an amount that might be expected to cause some physiological effects under certain circumstances...

mamica lui Tudor (04.11.2009)


interesant multumim

maine vii la cinsteala

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

fetele cu ior/cuza, poate ma misc si eu in directia aia intr-o zi, ca mi-e mai aproape

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra


Uraaaaaaaa

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lili - cum a fost masa azi? ce ai pregatit?

Andre - sper sa reusesti sa gasesti o formula buna pentru Chiara - si de papa si de imbracat - cat mai curand. Important e ca ai un copil vesel si fericit, right?

Diana - super mamica cu 2 zile de travaliu, ui ca mie mi s-au parut multe 3 ore . Mai este o mamica pe aici pe forum cu 4 cezariene si daca nu gresesc, anul trecut era din nou insarcinata. Ma plec in fata voastra

Be spui si noua pls, cand te invoieste Nicoleta ce parere ai de tofu si fasolifere ca surse alternative de proteine? (mie mi-e groaza de carnea de pasare din comert). Multu

Raluci - ce tare e Bubu-nascut-pentru-supa

Tina - sa aveti we frumos!

Flavours - si voua distractie maxima si multumim de tort

Dymomo - beton soacra-ta, asa cum o stim .

Lylyana - cred ca doare, dar suna bine mirosul ala



si pun aici un mare buchet de pentr ca azi (daca nu gresesc) se face un an de cand a plecat dintre noi mamica Alunelsialbinuta. Un gand bun pentru copilasul ei Bradut.

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

si pun aici un mare buchet de pentr ca azi (daca nu gresesc) se face un an de cand a plecat dintre noi mamica Alunelsialbinuta. Un gand bun pentru copilasul ei Bradut.



nu cunosc povestea , dar pun si eu un brat de flori





Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Am sosit si noi din parc. A plans Ema la intoarcerea spre casa ...

Monis ma refer la picaturile care le pun oftalmologii in ochi pt a vedea exact ce dioptrie are pacientul. Stiu ca dilata pupila(cica relaxeaxa muschii oculari) si toata ziua vad in ceata si f neclar. Eu prefer metoda veche ...sa ma puna sa citesc pe acolo pe pereti si gata
Raluci, m-am gandit la taxi...dar cum naiba fac? Bag carutul la nenea taximetristul in portbagaj, si in scoica tin copilul...Dar apoi (in parc), unde tin scoica ? E grele dom'le...

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput