Prietene la bine si la greu - 7

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Am bagat si eu un ochi pe aci.

Ramonika, nu m-au lasat sa nasc anatural la Timi desi tare am vrut. Mi-au spus ca doctoritele au talent pentru complicatii la nasteri deci sa o luam pe calea ultrasafe. No asta e.

Lilisor, vazuti ca scriesesi de Magne B6 si hait m-am pus de-am google-lit ca tocmai ce am recomandat si eu la o laptareasa. Asa scrie in prospect ca se excreta in lapte si nu se stie si-i mai bine sa te abtii dar nenea americanii zic ca-i ok (pediatrii americani - lista aia cu medicamente ce a pus eu link demult) si chiar recomanda suplimente de magneziu la mamicile care alapteaza ca cica se pierde mult prin alaptare. Asa ca Padi, intreaba-ti si medicul, dar pare sa fie ok.

Pupilici ma duc la cusut ca doarme domnisoara.




Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multe lunite Vladut!!

Lili,felicitari pt dintocul Mariucai!!!





Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

dymo ce frumos ca ati filmat cand ati venit din maternitate! Imi aduc aminte ca la inceputuri si de piciulina toate hainele erau mari. Acum cum fac, cum nu fac tot mici ii sunt ; intentionat i le iau mai mari, dar cat de mari sa le iau?? Unele intra la apa afurisitele si cand sa i le dau ... tot mici . Saraca uneori i le dau asa mici o data sa stiu ca nu le-am luat chiar degeaba.
lumi mi-a placut faza cu "pozitia de avion". Noi cand doarme zicem ca are pozitie de cactus, ca doarme pe spate si cu manutele in sus... chiar, piciulina n-a dormit niciodata pe burta, daca o pun pe burta automat se ridica si se uita imprejur, nici pomeneala de somn.
licuriciu sa vezi cand am citit despre faptul ca in sarcina creste piciorul am citit tot asa in diagonala, si am inteles ca piciorul creste cu un sfert. Deja ma ingrozisem, sa nu fac parte dintre acele femei ca ajung de la 37 la 45. Apoi m-am lamurit ca era vorba de un sfert de numar. Ei bine, fac parte dintre cele carora le-a crescut piciorul, ca atare a trebuit sa imi iau alte incaltari. Eu speram ca e din cauza kilogramelor in plus pe care inca le mai am, si mai pastram incaltamintea veche ... inseamna ca e buna de aruncat, daca si voi ati patit-o, nu? Poti sa te duci linistita sa iti iei sandale ca astia au anuntat duminica 27 de grade, deci gata vara a venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

fetelor cineva intreba cine e gabriella1 ..este o viitoare mamica de la novdec 2010



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna ziua

vad ca scrieti cu mare spor

Lauradi, trecu durerea?

Diana, frumoasa povestea... Esti o mamica foarte curajoasa cu 3 cezariene Dar la asa copii frumosi a meritat. Din cate am retinut eu numai la Teo nu ai avut anestezie generala
Vad ca ai repetat astta,

shtephy, Mihnea e bine... plange de dintoci cu mare foc... devine un mare alintat... si asta nu e chiar pe gustul meu... dar nu ma indur sa-l las sa planga acum cand stiu ca il doare... Eu sunt bine... ma agit ca sifonulcu folos, sper eu

padi, parerea mea este ca nu e cazul sa dai fier fara analize. daca iese cu deficit de fier... normal ca dai... dar asa... dupa ochiul medicului... nu prea cred ca e ok. Multi medici se uita la copil si spun: ia d'aci fier si calciu ca e palid. Asa si eu sunt vesnic palida... dar stau perfect cu fierul si calciul... deci.... si la copii se pot insela.

Lavi, sper sa ne povestesti si tu , curand, despre bebe dormicios toata noaptea

Lumi, ce frumoase sunt zilele de mamica.... puii astia mici meeu ne surprind cu cate ceva

Licurici, eu propun sa o faci pe Amalia inginer it. Ce spui???
Var ce spui tu de mucisorii fetei. Cred ca ai luat decizia corecta sa nu folosesti medicamente. Pupam rechinila pana adoarme si o lasa si pe mami sa se odihneasca

mitzi, si tu cu durere de cap? a trecut?

trimit si plecam la plimbareala
ne "vedem"mai pe seara



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

cam asa mancam noi www.youtube.com/watch?v=THxOTjSBt0w" target="_blank">supa ignore masamare

Di - placut poveste

Magne B6 iau si eu de vreo 10 zile

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

am ajuns acasa.noi suntem la vaccin pe schema celor de stat.asa ne-a recomandat.la4 luni mi-a zis ca era mai bine daca le faceam pe cele cumparate.azi am avut surpriza sa imi spuna ca nu mai are decat un vaccin pentru hepatita.pe al doilea sa il cumpar.se gaseste in farmacii dar la ei ba.deci ma apuc sa caut vaccinul.
vesti bune:fi-miu are7350gr.a luat 200 gr in 2 saptamani fara o zi.a zis ca e bine.e sanatos,dar facem analize saptamana viitoare sa vedem daca ii da ceva vitamine.
ne-a recomandat branzica calcica pentru ca are frontanela mare.pe la 6 luni si noi tre sa papam carne de gaina(mi-a zis ca poate fi si pui-piept sau pulpa.eu stiu ca,gaina e mai buna.am la curte dar sunt exemplare de colectie si nu le tai.nici nu are cine sa le omoare ca tuturor ne e mila si nu am taiat animale niciodata).
am citit ce ati scris.am pe foc legumele pentru piureu dar revin si mai scriu.intre timp fac bagaje pentru munte(sambata si duminica absentez)si calc.mai tarziu tre sa si spal.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

Ramonika la noi e greu tare cu culcatul. Uneori adoarme la san (asta de vreo luna, ca pana acum o luna a adormit la san doar de vreo 3 ori) sau leganata in brate plimbata pe hol. Dar stii cum? de fiecare data trebuie sa inventez alt mod de laganare... pana cand intr-o zi o sa raman in pana de idei si nu o sa mai gasesc alt mod, atunci va fi vai si amar. Mai nou a invatat sa tipe cat o tine gura cand nu ii convine ceva si sa vezi proteste ce am cand incerc sa o culc. Ce e bine ca de cele mai multe ori adoarme in 5-10 minute.
raluci ce bebe manacios ai ... ce-si mai freaca piciorusele, e un scumpel. Ce frumos papa el ... piciulina mea si-a pus de dimineata piureul si in cap. Trebuie sa o schimb si sa o spal dupa fiecare masa , dar nu mai zic nimic, ma bucur ca papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

piureul de legume a fost un succes:putin morcov,pastarnac,dovlecel si telina.mi-a placut si mie ca e racoritor.a papat chiar bine.supa nu e buna si sunt de acord.mi se pare o zeama lunga care nu are nimic in ea(vitamine,...).
alexa felicitari pentru samburic.
monis,ne pare rau de santi plangacios.poate vrea si dinte2 curand..


Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

hello girls,

vad ca nu-s singura care nu doarme noptile... al meu s-a trezit din ora in ora, iar la 7 jumatate era deja treaz si gata de aventura! eu de chiauna m-am lovit azi de toate prin casa si acum am un genunchi vanat si al naibii de dureros.

si... pentru ca maine e ziua mea si poimaine e 1 mai, cu ceva teama si vinovatie, voi lasa porculinul mic si drag cu ai mei parinti acasa si voi lipsi vreo 2 sau 3 nopti din motive de plecari la mare ca de alte tari nu am facut rost de oferte... (am niste nervi pe agentiile astea de turism de mor).

asadar, nu stiu daca maine voi mai intra pe forum... poate apuc de dimineata, dar vroiam sa va trimit asa virtual o felie de tort. si pentru ca macar de ziua mea sa am voie (prietenul meu e nutritionist si rar scap pe aratura), imi voi imagina ca va trimit cele mai insiropate torturi... unul ciocolatos si cremos, altul plin de fructe proaspete si frisca, unul cu aroma de cafea si caramel, altul de inghetata si pentru fetele de la dieta... mmm multe incurajari! sau o portie de mar copt cu migdale, fie!

va pup si fug sa stau cu bebul sa il pupacesc pana il tocesc... deja mi-e dor de el.

mamica lui Tudor (04.11.2009)

Mergi la inceput