Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

deci oricum am da-o tot nu iesim bine cu vaccinul nici daca facem rost nu e bine...asta e tara in care traim imi vine sa fug in lume

in anglia sistemul de sanatate e gratuit nu platesti nimic...asa am auzit


Bamboletta 22+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)



Da, nasol de tot cu vaccinul. Sunt zvonuri ca intr-o luna s-ar putea rezolva problema... Ar fi bine...Ca si pe mine ma ingrijoreaza

Cristina 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Oana, merci... E bine ca mai aflu preturile la spaga ...

Cristina 29+ cu



Dar daca ma fac ca ploua si nu dau niciun fel de spaga... oare ce se intampla? Nu ma externeaza? Pune sechestru pe bb?
... Romanica noastra draga

Cristina 23 s cu bocanila & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

fetele ma bag si eu cu o intrebare....de ce nu se cumpara de catre asociatia de sanatate sau cine tre sa cumpere vaccinurile care lipsesc??ca eu nu stiu ...din lipsa de fonduri?

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

deci oricum am da-o tot nu iesim bine cu vaccinul nici daca facem rost nu e bine...asta e tara in care traim imi vine sa fug in lume

in anglia sistemul de sanatate e gratuit nu platesti nimic...asa am auzit


Bamboletta 22+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)



e gratuit doar pentru procedurile standard adica consultatiile lunare la moasa si cele 2 ecografii!

Vaccinul se comanda doar nominal pt fiecare mamica in parte in mom in care s-a nascut copilul!-am discutat cu sora mea care locuieste in anglia si mi-a spus cum sta treaba!

Anca +24s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Mycya, in Ro casele de asigurari de sanatate nu dau fonduri nici macar pt analizele gratuite (iar salariatii platesc lunat vreo 9% din salariu pt CAS); cand mi-am facut analize in martie laboratoarele deja epuizase stocurile si faceau programari pt luna iunie

Cristina 23 s cu bocanila & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Oana, merci... E bine ca mai aflu preturile la spaga ...

Cristina 29+ cu



Dar daca ma fac ca ploua si nu dau niciun fel de spaga... oare ce se intampla? Nu ma externeaza? Pune sechestru pe bb?
... Romanica noastra draga

Cristina 23 s cu bocanila & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

poi credca ai pleca tu mai repede acasa din lipsa de ingrijiri medicale si totastia iti dau o pastila numai cu spaga

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

fetele ma bag si eu cu o intrebare....de ce nu se cumpara de catre asociatia de sanatate sau cine tre sa cumpere vaccinurile care lipsesc??ca eu nu stiu ...din lipsa de fonduri?

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase



cica nu au curaj ca nu e suficient testat!!!!!!!!!!!!! e de rasul plansul!

Anca +24s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Apropo de conditii speciale pe varsta a 3-a!

Cine locuieste in zona 13 sept cunoaste faptul ca 385 e un autobus vesnic aglomerat indiferent de ora-dar duap ora 10-11 dimineata e plin de ... cei de peste o anumita varsta si cum se mai uita la tine daca cauti din priviri un loc unde sa te asezi!


Cat despre cei tineri nu imi e rusine nici cu eu si in special barbatii cu atitudinea-"ce ti l-am facut eu!"

Asa ca asta mai lipsea case speciale, dar nu m-ar deranja sa le faca transport in comun special!

Anca +24s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




Dragele mele, imaginati-va ca la maternitatea giulesti de urca in autobuz la ORICE ora hoarde de batranei, care se imping si fac si scandal daca nu-i lasi sa stea jos.dupa ce ca stam ca sclavii la cozi si oricum ei fac gura orice ar fi...sa ne mai dea si amenda daca nu ii lasam..femeile gravide, ce conteaza..v-am mai zis eu , la camera de garda la giulesti, barbati tineri9 stateau pe scaun iar femeil;e gravide in picioare...am impresia ca suntem conndusi de oameni dusi cu capu..alte probleme nu mai erau...

Laura 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Oana mersi de informatie, se pare ca medicul meu imi poate da si de azi daca vreau, insa zic ca pe 10 este numa bine, am 31s,4z.

Laura intr-adevar fetele de la odiseea de mai au intrat in"paine" bine, incepe sa curga cu "flori de liliac" si imediat vedem cum va incepe si la noi sa iasa delinasii la soare, la mare ...nu este exclus ca pana ne predau fetele stafeta sa avem si mici delfini printre noi ...wow...deja am emotii...

Victo mie nu mi-au aprobat programul scurtat la 6 ore, de aia nu mai stau pana in iunie.Deh, trebuiesc obtinute o caruta de aprobari si de la sefii mai mari si aia nu dau..asa ca m-am lasat pagubasa si imi iau concediul mai repede.

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Mycya, in Ro casele de asigurari de sanatate nu dau fonduri nici macar pt analizele gratuite (iar salariatii platesc lunat vreo 9% din salariu pt CAS); cand mi-am facut analize in martie laboratoarele deja epuizase stocurile si faceau programari pt luna iunie

Cristina 23 s cu bocanila & Elise-Stefania (3 dec. 2005)

adica ia stai Domle tu imi opresti din salarul meu si dai la altul de mai multe ori(daca da) dar eu nu pot beneficia de ei nici odata pe munca mea??ce tampenie mare auzi tu aici e dupa ghici,ghici ghicitoare daca au mai ramas si pentru mine fonduri sa imi platesc o analizaDOAMNE FERESTEEEEE

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput