Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mycya, mai nou vor sa bage o lege conform careia batranii peste 70 de ani au prioritate la toate casieriile, magazinele, peste tot

Alina 26+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata!

SI sa fie capitol numai cu vesti bune!
Coteasca: eu si Sheri suntem la Giulesti.Eu una sunt multumita, am vazut spitalul, medicul este super ok, asistentele la fel..ce sa zic, mie imi era frica de mizerie, dar e ok, saloanele sunt curate, si oamenii de nota 20.eu zic sa vezi mai intai spitalul, sa te hotarasti daca vrei sigur la giulesti.si sheri iti poate confirma ca e super ok spitalul.
Sheri: super vestile despre grasunele, pupa mama pe ele de fete fashnetze!
Belu: eu zic ca cel mai bine te relaxezi si stai acasa, ca la servici nu-ti ridica nimeni statuie..am vazut eu cum sunt toti, sa traga pe angajat si sa aiba profit...
Ochidut: trebuie sa te protejezi mai mult, deja se apropie ziua 0, si bebe trebuie sa te gaseasca fresh.
Aelita: ce n-as da sa nasc asa repede ca tine..
Vad ca nu-s singura careia ii e greu cu serviciul..noaptea ma chinui sa dorm, ma intorc de pe stanga pe dreapta, delfinasul face tumbe intre 1 si 3 dimineata, am impresia ca nu am aer, ma tine spatele..dar macar mai avem din ce in ce mai putin pana la marea intalnire.azi dimineata imi dadeau lacrimile la gandul ca de la inceputul lunii iulie o sa se poata intampla oricand.ieri citeam ca s-a terminat odiseea de martie aprilie...fetele de la mai iunie sunt pe val..deja se inmultesc bebeii acolo...si mai e putin si ne predau stafeta..

Laura 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

revin cu informatii despre vaccin-sa nu spuneti ca am luat-o razna dar...poate doar putin!

Am vb cu neonatologul de la bv si mi-a spus cam asa: "mai bine fara decat adus cinestie de unde ca nici un medic nu risca sa faca un vaccin cu virusi activi atat timp cat nu are garantia ca a fost transportat in conditii corespunzatoare, pt ca poate face mai mult rau decat bine si ca este un vaccin care se face in primul an de viata.
Ca profilaxie copilul trebuie ferit de aglomeratii cum ar fi mijloace de transport in comun supermarketuri, etc!"

Si as completa eu sa faca bine ca pediatru sa vina acasa pt vaccinurile obligatorii si masuratorile de rigoare-sa va tineti fetelor sa vedeti pretentii atunci!"

Anca +24s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Anca, chiar ieri vorbeam cu sotul si printre altele chiar spunea, daca nu n-il face nimeni, ne zbatem sa facem rost de vaccin degeaba.


Alina 26+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Mycya, mai nou vor sa bage o lege conform careia batranii peste 70 de ani au prioritate la toate casieriile, magazinele, peste tot

Alina 26+ cu
gargarita

Fereasca Dumnezeu si Sfantul Petru,nu o sa mai avem loc nicaieri de ei,si asa ca is rai de gura si abia asteapta sa iti spuna ceva(uita ca is cu un picior in groapa si unu pe pamant)se plimba toata ziua cu autobuzele ca doar is obositi Domle nu poa sa stea acasa in pat iese sa faca scandal ca vor sa ii cedezi scaunul tau ca nu mai poate de sale.iau si astia niste legi...credca ce viseaza astia aplica in sistemul roman....numai rahaturi

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Nu mai au perna de gravide pe ingerasul tau m-au sunat acum dimineata si nu stiu cand o primesc sunt suparata

Cred ca toate care suntem in romania suntem interesate de vaccin...dar eu chiar nu stiu de unde as putea sa-l iau pe net nu am gasit nimic

Rodica-vazut printesa cu ochelari..perioada de acomodare e cam de 1-2 luni...trebuie sa-i poarte mereu?printesa mea corecteaza cat poate prin ochelari si abia la18 poate face operatie cu laser sa scape de ochelari




Bamboletta 22+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ce sa spun m-am linistit! ramanem la varianta consacrata Doamne Ajuta sa fie bine!

Anca +24s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Crispro, o colega de-a maea anascut la Stanca cu cezariana, a fost foarte multumita ...am intrebat-o cat a dat per total si mi-a zis ca aprox. 2.200 lei a costat-o cu totul



Oana 29+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip




Oana, merci... E bine ca mai aflu preturile la spaga ...

Cristina 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

deci oricum am da-o tot nu iesim bine cu vaccinul nici daca facem rost nu e bine...asta e tara in care traim imi vine sa fug in lume

in anglia sistemul de sanatate e gratuit nu platesti nimic...asa am auzit


Bamboletta 22+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Apropo de conditii speciale pe varsta a 3-a!

Cine locuieste in zona 13 sept cunoaste faptul ca 385 e un autobus vesnic aglomerat indiferent de ora-dar duap ora 10-11 dimineata e plin de ... cei de peste o anumita varsta si cum se mai uita la tine daca cauti din priviri un loc unde sa te asezi!


Cat despre cei tineri nu imi e rusine nici cu eu si in special barbatii cu atitudinea-"ce ti l-am facut eu!"

Asa ca asta mai lipsea case speciale, dar nu m-ar deranja sa le faca transport in comun special!

Anca +24s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput