Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

eu iar nu am dormit...azi comand perna..desi cred totusi ca am insomnii

mai nou mi se pare ca nu imi maicreste burta...desi kg curg...

Carmen mi-am amintit. de ce au zis sa nu iei nospa? si sa iei magne b6 ca parca il intrerupsesei. daca te mai iau dureri, contractii la mine a mers scobutil injectabil si e foarte bun in sarcina. acum..dau si eu cu idei..

belui, da sunt in prental, dar eu oricum am fost in medical ca am probleme exact cu tensiunea, cu circulatia sangelui, cu ir-uri mari..asa ca-s obisnuita. de cand stau acasa sa stii ca sunt mai bine cu tensiunea. si 13 cu 8 in miscare nu e tensiune de ingrijorat. gandeste-te ca mie mi-a dat aspenter si omega 3 pentru tensiunea 15 cu 8 descoperita la un moment dat..aaa..si regim si nu mi-a crescut mai mult de 13 cu 8 de 2 luni aproape. deci nu am luat cine stie ce medicamente. eu oricum am risc de nastere prematura si nu ma ingrijorez ca nu nasc la 40 de saptamani

----------------------------------------------
my somebody....

28+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Am vorbit cu moasa care ma va asista si mi-a zis sa nu-mi fac probleme ca 13/8 nu este chiar asa mare...este la limita, doar de la 14/9 se presupune medicatie si eventual internare in caz ca nu scade, iar daca nu ma umflu este bine. Asa ca fara sare si sa incerc sa ma relaxez si sa nu mai supar asa din orice...ca am observat mai nou ca imi sare mustarul din orice.
Mersi fetelor de incurajari, trebuia sa ma descarc un pic la cineva, ca al meu zice ca devin paranoia cu toate cele si ca prea ma gandesc numai negativ si nu-mi mai vine sa ii zic nimic, asa ca imi vars amarul la voi ...scuze ca trebuie sa-mi suportati hormonii astia de trim III, ca pe aia de trim.I mi i-ati suportat

***************************************************
Elena, 29+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)



he he..vezi ca am avut dreptate si tocmai ti-am mais cris un mesaj.

----------------------------------------------
my somebody....

28+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Pot sa scimb si eu semnatura in avans pentru maine...imi face bine la "pisic"-a se citi psihic ???

***************************************************
Elena, 29+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Lala multu' frumos se pare ca am postat cam in acelasi timp si nu am vazut raspunsul tau.

test de semnatura...ce frumoooooos


***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mai fetelor, felicitari pt semnaturile noi Tare-s faine asa

Elena, ce sa zica si sotul, nu te poate lasa sa cazi prea mult pe ganduri.

Alina 26+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Belu, deja AMR!!!!!!!!!!Asa putin mai avem! De abia astept sa-l am in brate si imi e si frica.
Doamne ajuta in continuare!!!

Paula, 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Mai fetelor, felicitari pt semnaturile noi Tare-s faine asa

Elena, ce sa zica si sotul, nu te poate lasa sa cazi prea mult pe ganduri.

Alina 26+ cu
gargarita


Ai dreptate , ca si asa sunt mai panicoasa si unde ajung altfel...

Paula Doamne ajuta la toate sa ajungem cu bine la final si sa ne tinem in brate comorile

La noi ploua de numa, bine macar ca nu este chiar asa de rece, dar tot te duce cu gandul la: somn, patutz, caldurica...... cand vezi asa vreme mohorata

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Carmen, felicitari pentru saptamana 27 si pentru grasunica .
Din experienta mea aici iti spun ca nu conteaza cati bani trage statul din impozite. Mie imi iau pe luna in jur de 1500 de euro si dupa o zi de travaliu dilatata 3 cm m-au expediat acasa cu somnifere in mana ca sa dorm in patul meu, nu conta ca eu veneam dupa cezariana si prezentam risc de ruptura uterina. Aici nu te tin in spital decat daca esti un caz grav, altfel la revedere drum bun. Pana la urma tot mai bine acasa unde te odihnesti si stai in patul tau, scade riscul sa iei vreun microb/bacterie. Si da merita studiat planul B Viena, probabil va fi bataie de cap cu actele copilului dar toate acestea se rezolva, sanatatea trebuie sa fie pe primul plan. Acasa sper ca ai pe cineva care sa te ajute, tu doar esti responsabila cu clocitul

Fetele care va plangeti de greata sigur nu-s arsuri? Mie mi s-a intamplat sa ma trezesc cu arsuri intr-o noapte dar senzatia era de voma.
Btz, sa fiti fericiti in noua casuta.
Aelita, Aschiuta, nu puneti poze cu achizitiile. Si eu mi-am luat sambata o bluza de la H&M dar e de birou, nu m-a deranjat ca e in carouri bleumarin/verzi/grena. E de bumbac si e foarte placuta asa subtirica dar cu maneca lunga. La calduri peste 25°C nu sper. Aelita te-am vazut intr-o rochita super, de la ei ai luat-o? Imi surade ideea de rochita dar eu sunt pitica si nu ma prinde bine orice model.
Elena, eu zic ca erai obosita fiind dupa-amiaza. Mai ai putin si intri in concediu si odihna va conta mult.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 25+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata fetele, si noi am schimbat semnatura, felicitari mamicilor pentru inca o saptamana !!!
Elena ce vitamine ieie? Cum stai cu fierul, poate fi si o usoara anemie pe langa tot!
Lala mi-a zis ca nu imi face bine nospa doar ia durerea dar daca e durere de contractie cu nospa contractia continua iar eu nu imi mai dau seama, in schimb cu magneziu contractia se opreste nu orice magneziu ci magnerot!
Il orisera pt constipatie dar au decis ca trebuie sa-l iau, asta e au vazut tarziu lungimea cololui!
Paula am fost la spitalul unde voi naste cu medicul meu dar medicul meu nu era de serviciu, el m-a trimis, si daca nu mergeam trebuia sa semnez o hartie ca o fac pe proprie raspundere!
Noi azi suntem mai bine, nici un incident, speram sa se pastreze asa situatia, ca sa se dezvolte Leti complet neuromotor!
Saptamana asta se dezvolta mai bine ochisorii, si creerul !
Aelita
Reportajele la tv cred ca sunt cam ca si la noi, asta e cel mai bun spital pregatit sa intervina la prematuri samd, dar salarii mici si cred ca de aici semnatura fostului bloc comunist "spaga', fara ea, nu te intreaba nimeni de sanatate, am foat consultata dupa 3 ore, la 15 minute dupa ce am dat!
In fine a trecut, vom da daca nu merge altfel mai ales in conditiile de fata avem sau nu avem!
Despre haine, eu nu iau de la magazine de gravi (sunt scumpe si urate ) ci de la magazine normale , rochite talie large vin toate bine! si mai tarziu extra large la cum creste Leti!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Otilia ce sa-i faci se pare ca Europa ia modelul american, acasa am adus femeia care ne ajuta sa stea cumva intr-un sistem semipermanent!
Cu actele nu e problema Leti va fi cetatean german in orice tara se va naste , trebuie doar sa declaram nasterea la ambasada, si sa luam certificat cu care sa luam ulterior pasaport, si vreau sa iau si pasaport romanesc ca doar sunt tare romanca
Povestea ta ma baga-n groaza!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput