Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

sunset_zuzi la ce piesa ai fost? Tare m-as mai duce si eu

sugubina +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Doar apa fierbinte asa este in rest mai merge daca nu ingheti,adica apa sa nu depaseasca 37 de grade.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Alinushca am intrat si acolo unde povesteati ce ati patit la spitalul CF2. Ce ar trebui sa fac? Va rog ajutati-ma.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:

Buna dimineata, burtici!
O cafea aromata va ofer
Azi mi-am facut hCG, am sa vad diseara care este rezultatul. Sper ca bebe sa mai fie tot acolo, sa nu imi dea o veste proasta.
Sunt ditamai paranoia, ma tot controlez si in afara de sani un pic tensionati, nu am nici un simptom (nu am greturi sau dureri). A mai avut cineva o asemenea sarcina? Sau e prea devreme? Am 5 saptamani si 3 zile.

O zi buna va urez. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

o sa verific apa cu termometrul.......

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

Citat:
citat din mesajul lui pissi78ro

Buna dimineata, burtici!
O cafea aromata va ofer
Azi mi-am facut hCG, am sa vad diseara care este rezultatul. Sper ca bebe sa mai fie tot acolo, sa nu imi dea o veste proasta.
Sunt ditamai paranoia, ma tot controlez si in afara de sani un pic tensionati, nu am nici un simptom (nu am greturi sau dureri). A mai avut cineva o asemenea sarcina? Sau e prea devreme? Am 5 saptamani si 3 zile.

O zi buna va urez. Pupici



eu

nu am greturi, nu am dureri, singura modificare aparuta e o pofta de mancare teribila..... pe care incerc sa o controlez

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Nu ma justific lui. Ci imi e rusine de nasa mea, caci ea m-a dus acolo. Este asistenta si iti dai seama ca ar intrebao, iar ea ar pica prost.

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

ALEXA1985 dar de ce trebuie sa i te justifici lui? Pur si simplu incepi sa mergi la alt dr/alt spital si la el nu te mai duci.. Crezi ca te tine minte ?

Vei tine cont doar de sanatatea ta si a bebelusului nu de feelingurile doctorului, nu?

sugubina +8


11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Alexa, tot ce pot sa-ti spun este ca e vital sa ai incredere in doctorul cu care vei naste si in tot ceea ce se intampla in momentele alea pe acolo, atat pentru tine cat si pentru bb.

Daca ai cea mai mica urma de indoiala, ia masuri ! Nu conteaza ce zic restul din jurul tau, ca nu "restul" se duce sa nasca !!!

mie daca mi-ar fi spus ca tb. sa stau in cap in timpul travaliului, asa as fi facut, pentru ca eram convinsa ca ar fi fost solutia perfecta pentru mine.

Succes !

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
cu ajutorul lui Dumnezeu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Eu am mare incredere in el, nu am auzit pe nimeni sa se planga, dar e vorba de spitalul in sine, de aparatura, instrumente. Bebelusul de care scrie azi in ziar a fost sanatos, s-a nascut sanatos, si bagat la incubator a murit. Cum va puteti explica?

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

First, limonada la toata lumea, am facut 12 saptamani!!!! Si azi mergem la eco


Alexa, nu am inteles ceva, tu vreu sa pleci de la Gherasie din cauza spitalului de fapt? Daca este asa te intleg si iti dau dreptate. Insa, sincer, din pacate la noi fiecare spital are povestile lui horror. Art fi totusi bine sa alegi unul in care stai in camera cu bebe daca schimbi. Cat despre nasa ta, ii spui pur si simplu ca asa ai ales este linistea ta si nu are pret.

Diana, ai voie baie numai sa nu fie clocotita

Pissi, bucura-te ca nu ai nimic, probabil e baietel . Eu asa am fost la Alex, niciun simpton, niciun centimetru pana in luna a 5-a, nimic nimic.

A intrebat cineva de Picassa, nu am retinut cine, scuze. Este contul comun in care postam poze cu noi, cu bebeii din dotare, ecografii si ce ne mai trece prin cap cu avantajul ca le vedem doar intre noi, burtici cu ursuleti.

Va . Incerc sa fiu sintetica dar zau ca nu pot...

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 11+

Mergi la inceput