Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Diana, stiu ca exista si o explicatie medicala pentru care nu e bine sa faci baie cu apa fierbinte....da' nu ma bag....
ideea e sa nu fie fiarta apa...eu cel putin asa am procedat.....am facut baie in cada si la 7-8 luni, dar cu apa calduta, doar....

Salutam colega de mancat fara masura !!!

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
cu ajutorul lui Dumnezeu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

asadar... nu e bine sa faci baie cu apa fierbinte si nu e vorba de baie in general...... ahaaaaa

pai eu nu suport apa fierbinte... tot timpul imi fac baie cu apa calduta.... deci am verde la baita



9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Fetelor va rog ajutati-ma cu un sfat. Eu sunt la domnul doctor Gherasie la CF2 . Am citit azi in click ca a murit si un bebelusi nascut sanatos, toata perioada pana la nastere mamica nu a avut probleme. Eu sunt dusa acolo de nasa mea. Cum ar fi cel mai bine sa ii spun ca as vrea sa ma amut la un alt doctor, de fapt alt spital fara sa se supere? Ce ma fac? Deja nu mai dorm noaptea.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

imi explica si mie cineva care e ideea cu "picasa".....

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

neata burtici aseara am fost la teatru unde a fost minunat ma binedispus piesa....nu am mai ras asa de mult timp

Doamne ai grija si de noi 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona-maris

Eu sunt satula de treaba pana acum.Am fost si la medic in dimineata asta...si sunt trista.Mi-a zis ca am colul scurt ...si e cam indicatie de cezariana.Asta nu ar fi tragedia,ca oricum la spatele meu macelarit de 2 ori cred ca cezariana era oricum.Problema e ca mi-a zis ca am sa am probleme de continenta fetala..adica din lunile ce urmeaza va fi pericolul sa nu il pot tine pe bebelush in burtica..,mai ales daca e gras ca ma-sa.
Bine..a zis ca mai trebuie facute investigatii ,si probabil am sa stau la pat ultimele luni...dar eu sunt trista
Va pup pe toate si va doresc o zi superba!
Simona+13

Din cate stiu eu col scurt nu inseamna cezariana a din contra doar daca nu ai si alte probleme.
Cat de scurt este?
Eu am avut col deschis de la 28 de saptamani si col scurtat de pe la 18 si daca ai nevoie de sfaturi sunt aici


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana.b

gata, sunt la zi cu cititul........

puteti sa-mi spuneti si mie de ce nu e bine sa faci baie in cada inca de pe acum?
eu credeam ca nu mai e recomandat de prin luna 6-7, dar.... sa renunt deja la baita cu spuma care ma relaxa la maxim

9+

provoaca contractii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEXA1985

Fetelor va rog ajutati-ma cu un sfat. Eu sunt la domnul doctor Gherasie la CF2 . Am citit azi in click ca a murit si un bebelusi nascut sanatos, toata perioada pana la nastere mamica nu a avut probleme. Eu sunt dusa acolo de nasa mea. Cum ar fi cel mai bine sa ii spun ca as vrea sa ma amut la un alt doctor, de fapt alt spital fara sa se supere? Ce ma fac? Deja nu mai dorm noaptea.

11+


chiar nu stiu ce sa-ti spun

dar in general, fiecare spital a avut sau are un scandal legat de microbi/neglijenta/etc..., cum de altfel fiecare medic a avut sau are un scandal legat de neglijenta sau mai stiu eu ce.....

sincer, daca nasa ta te-a indrumat acolo, eu te sfatuiesc sa discuti totusi si cu ea si sa incerci sa intri mai profund in detaliile scandalului...... iar daca ai in continuare teama, schimba medicul si spitalul fara sa iti faci griji de explicatiile care trebue sa le dai: tu esti cea care hotaraste ce e mai bine pentru tine si pentru BB, asa ca ceilalti sa isi vada de treaba lor daca nu inteleg!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

ALEXA1985 dar de ce trebuie sa i te justifici lui? Pur si simplu incepi sa mergi la alt dr/alt spital si la el nu te mai duci.. Crezi ca te tine minte ?

Vei tine cont doar de sanatatea ta si a bebelusului nu de feelingurile doctorului, nu?

sugubina +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Citat:
citat din mesajul lui diana.b

gata, sunt la zi cu cititul........

puteti sa-mi spuneti si mie de ce nu e bine sa faci baie in cada inca de pe acum?
eu credeam ca nu mai e recomandat de prin luna 6-7, dar.... sa renunt deja la baita cu spuma care ma relaxa la maxim

9+

provoaca contractii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!


dar doar in cazul unei bai cu apa fierbinte, nu?

cada plina cu apa calduta nu dauneaza, nu?

9+

Mergi la inceput