FIV sau inseminare cu donatoare/donator (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

denisa pup si eu. ms frumos, sper sa fie bine pana la urma.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Diana cati ai pus ? Doi , nu ? La 5 zile ?
Tie dupa punctie sau dupa ET ti-a dat antibiotic ?
Am vazut ca in Ungaria se da , dar nu mai stiu daca dupa punctie sau dupa ET...... mai spune-ne si noua ce medicamente se mai dau dupa ET .
Hai ca aflam mai repede ,ai vazut Yarrina , parca in z8-a de la ET a facut beta.
Sa nu faci efort si asteptam beta mare , mare !!

Rodicuta sa fie cu noroc inseminarea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Merci Simonete si tuturor celorlate fete care-mi tineti pumnii!
Maine repet eco sa vedem cum stam,iar apoi sun la Sibiu sa vedem pe cand ma cheama.
Diana-si eu voiam sa te intreb cum a fost la ET si daca ai ales tu donatorul sau( daca ti l-au ales ei )de ce s-a tinut cont: grup sg sau anumite trasaturi fizice asemanatoare cu ale sotului etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Simo-tu pe cand te gandesti sa mai incerci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Trebuie sa repet analizele in z2 si daca-ar fi dupa mine , m-as duce maine la fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

Rodicuta si Diana eu va tin pumnii sa va dea Dzeu bebei cati mai multi

22+Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

buna fetelor. am fost cumintica si am stat mai mult in pat. doar ce am mai facut cativa pasi prin curte putin, in rest in pat.
sa o iau pe rand cu raspunsurile

simonete
- inainte de punctie mi0a dat in afara de stimulare femibion, aspirin cardio si vitaminaa cate 1 pe zi
- dupa punctie mi-a dat sa iau doxiciclina 2 pe zi timp de 3 zile, utrogestan 6 pe zi intravaginal, 2 de cate 3 ori pe zi, metypred 3 pe zi timp de 6 zile (am inteles ca ajuta la slabirea sistemului imunitaar pt a nu respinge organismul embrionul), magne B6 3 pe zi , vitamina C 2 pe zi , aspirin cardio si femibion cate 1 pe zi si minim 3 l de apa pe zi (ce ma omoara pe mine ca nu pot sa beau atatea lichide nici batuta).
- dupa ET mi-a crescut doza de utrogestan la 8 pe zi si mi-a scazut vitC la 1 pe zi. in rest aceleasi medicamente ca si dupa punctie, cu exceptia doxiciclinei care o terminasem si azi termin si metypred-ul.

Transferul l-am facut in ziua 5 cu 2 blasto, unul de 14 si unul de 16 celule si endometrul de 11 mi-a zis in ziua transferului.
multumesc frumos pt incurajari, si eu sper sa iasa un beta cat mai mare si 2 bebelusi grasunei si sanatosi. ieri radeam ca ma durea putin burta si ziceam ca bebeii mei se prind cu dintii acolo sa stea 9 luni la caldurica

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

rodictza tin pumnii stransi la inseminare sa vi cu multi foliculasi grasunei si un rezultat pozitiv.
donatorul mi l-am ales eu, dar in functie de grupele de sange si RH-ul meu si al sotului. la noi s-a putut merge pe toate grupele de sange asa ca singurul lucru care l-am vrut eu au fost ochii, albastri. la sibiu iti da o lista in functie de grupa de sange si rh si maai departe iti alegi tu restul caracteristicilor, culoare ochi, par, inaltime, greutate, meserie...

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Am notat Diana , dar ai scris vitaminaa.....cred ca e vorba de vit. E...sau de vit. A ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

simonete vitamina C

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput