Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna dimineata!

Eu m-am trezit cu o durere de cap... cred ca e de la vantul asta rece care sufla afara, soarele de incalzeste de mori si cand vine o rafala...te iau toat alea
ratusca_mica - Anastasia la fel a facut acum cateva zile,statea numai la tzatza, ca ma si intrebam daca are din nou puseu de crestere? eu zic ca e bine ca suge mult si ii place iti stimuleaza productia de laptic, ce greutate are acum? bebe frumos si mamica
mamidepuiuti dupa spectaculoasa crestere din primele doua luni jumatate s-a schimbat si la noi situatiunea, mult mai usurel cu crescutul in greutate dar si eu zic ca stam bine 3luni jumatate are 6,5 kg
Andrelina si Decenuela sa va fie de bine clatitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Ratusca, si al meu e foarte agitat la masa de seara (dupa baita). Trage vreo 5 minute bine si apoi incepe frecusul: se agita, trage, lasa, da din manutze, ofteaza, si asta si mai mult de o ora, eventual mai pica si ca mig-ul si adoarme pe perna de alaptat, daca il mut in patutz se trezeste si o luam de la capat... Eu m-am gandit ca e foarte obosit...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna!
eu mai rarutz pe aici ca...ca...nu stiu...mai greu la unii...cu capu adica...

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neatza!
Dam de baut ca avem fix 3 lunite!!!! Cum nu mergem la pediatru bilantul de 3 luni il fac eu. Are 6200g (nu e nici extraordinar nici prea rau)si 62 cm.

Ratusca un copil flamand nu doarme. Daca puiul tau a adormit inseamna ca era satul. Copii cauta sanul si pentru confort, nu doar mancare. Acolo se simt protejati, se linistesc, aud inima mamei, respiratia(zgomote cu care sunt obisnuiti din burtica). Eu l-as pune la san cand vrea, cat vrea si doar cand plange si impinge sanul i-as da bibe. Puiul tau nu va mai lua in greutate ca pana acum. E normal. De la 4 luni incepe sa ia doar 500g / luna.


Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)



pai eu ce sa mai zic? stefan are 3 luni si o saptamana si doar 5,700!

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

mda, io sunt singura fara cantar/cantarire? nu stiu ce a mai luat in ultima luna, de la vaccin...si am avut dilema ratustei in ultimele zile, de cand cauta dispe tzatza la 1-2 ore si se scoalla des noaptea...

ar trebui sa o cantaresc? ca la dr/vaccin merg peste 3-4 sapt

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

mda, io sunt singura fara cantar/cantarire? nu stiu ce a mai luat in ultima luna, de la vaccin...si am avut dilema ratustei in ultimele zile, de cand cauta dispe tzatza la 1-2 ore si se scoalla des noaptea...

ar trebui sa o cantaresc? ca la dr/vaccin merg peste 3-4 sapt

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra


dupa umila mea parere, la cat de bine arata ema, nu cred ca e cazul sa-ti pui intrebari. cantaritul la o luna mi se pare ok, doar ca eu avand deja acasa, tentatia de a-l cantari mai des nu-mi da pace.

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

La multi ani bAly !

La multe lunite pufuletilor de azi, Mara, Sebi, Dagos Andrei, Dominik si George Ioan ! Mulumim de tratatie Mariucasara si Dandanag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Am reusit sa adorm cotoiul in carut si sa bag aspiratorul si sa fac curat ca era cam dezastru... am de spalat 2 masini sa vad unde il mut sa nu il trezesc cu zgomotele.. se cam foieste, fug!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

mda, io sunt singura fara cantar/cantarire? nu stiu ce a mai luat in ultima luna, de la vaccin...si am avut dilema ratustei in ultimele zile, de cand cauta dispe tzatza la 1-2 ore si se scoalla des noaptea...

ar trebui sa o cantaresc? ca la dr/vaccin merg peste 3-4 sapt

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



Nu, nu, nici eu n-am cantar. Ma duc marti la vaccinul de 4 luni si vad atunci...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neata, fetili...
hai sa mai fluturim nitel, asa, poate poate vine varaaaaa bine-mi pare!

io... iegzist, si cam atat. am in continuare cosmaruri cu pompa. si... pt fetele care au probleme existentiale cu LM, eu zic sa sedeti mumos, ca nici mie nu mi se intaresc sanii neam, dar daca mulg mai des, curge nene, destul cat pentru alaptat exclusiv. da je poate, atunci nu renuntati voi! haida de! voi cu pompa naturala va plangeti?

va trag o batuta virtuala, de numa'....

stiti ce facem noi acum? stepper si abdominale in 2...




Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Buna dimineata!
Eu iar am ramas in urma Sunt undeva pe la cap. 42 cu cititul...
Despre noi nimic nou sub soare, inca ne mai luptam cu colicii, doar ca am inceput sa ma castigam si noi (programul de plans s-a redus la o jumatate de ora intre 22.00-22.30) Ma lupt cu el sa-i schimb ora de culcare seara, asa ca i-am devansat baia pe la 19.00-19.30, papa ultima masa pe la 21.30-22.00 si adoarm pe la 23.00. Singura problema ar fi ca urmatoarea masa o papa abia dimineata pe la 9.00, deci sta nemancat cam 11-12 ore.. Nu e prea mult?

Ma bag si eu la recuperat si revin.


Aaaaaa, inca ceva: intalnirea a ramas pana la urma pe 9, ca vad ca nu s-a schimbat nimic pe prima pagina? Tare as fi vrut sa vin si eu, dar asta e, poate vor mai fi si alte intalniri si nu voi mai lipsi...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput