Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

EDVIN SEBASTIAN


Adriana ti+am trimis PM legat de doctor!

Alysh esti o gravida frumoasa foc iar de Vlady ce sa zic...e un dulce!!!! Poze cu tortul???

Reallaura ce scumpa e Ilinca!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

LA MULTI ANI SARBATORITEI ZILEI: CA_ERIC Sanatate muuuuulta, fericire si impliri scumpa noastra!!!!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Ylari: mi-am adus aminte de tine. Mai la noi cand face doar o data pe zi deja o consider constipata. Si cand e constipata nu mai face la olita ci se ascunde pe sub mese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare fetele :)

Laurita inca odata, felicitari pentru o asemenea frumusete de fata ! Ma tot gandesc, cum de faceti voi si nasteti copii din astia care arata asa perfect inca de la nastere ?

NU am reusit sa citesc chiar tot tot, nici sa ma uit la poze, sunt pe lista de TO DO - sunt inca in mod "ziua de dupa chef" Si in plus asaltata de diversi pe la serviciu. Asa ca rapidos va informez ca sezonul de petreceri pentru Robertix e OVER, gata, mi-a ajuns, il tot sarbatoresc de la inceputul lunii Si ieri am avut sesiunea dedicata prietenilor nostri belgieni care ne sunt de altfel si cei mai apropiati pentru ca deh ... prin Belgia ne facem noi veacul.

O fost frumos rau, pentru noi astia mari organizatori o fost si un pic agitat , mi-am dat seama cand am vazut pozele ca daduse masina peste mine, si am ratat o groaza Am reusit sa incropesc ceva pana la urma si mi-au iesit cam 120 de poze (aproape) ok. Nu stiu, au fost astia micii miscatori rau, nu stiau pe unde sa se mai bage Locul de joaca a fost f mare, eu nici nu am apucat sa il vad pe tot, am avut o sala rezervata cu un castel din ala umflat, care nu prea a avut succesu, avand in vedere ce era pe afara Oricum sper ca toata lumea s-a simtit bine - ma refer si la aia mai mari, caci piticaniile sigur s-au distrat copios. Ma bucur ca a venit Esme - petrecareatza mare cu Lolai petrecareatza mica , a reusit sa vina si Alra cu juma de familion doar (caci Nicole a trebuit sa il pazeazca acasa pe tati al lor virusat of of ... asa ca doar pe Laura am vazut-o tzopaind pe acolo) si de asemenea, au venit gemenii cu parintii lor, carora parinti le sunt recunoscatoare pentru ca au avut un rol foaaarte important: mi-au adus tortul Tort flamand deci, cu dedicatie in flamanda Din fericire am inteles ce scria pe acolo Si fatza de anul trecut (cand nu prea mi-a placut torul de la locul de joaca unde am petrecut), anul asta am ramas tare incantata (de fapt tortul il gustasem, la gemeni, saptamana trecuta, si am vrut unul la fel ). Asa ca a avut Robertix un tort maaare si buuuun.

Post party ce sa va zic, am desfacut acasa cadoaiele, caci la locul ala de joaca era prea agitatie, si iar s-a umplut casa :) Anul asta insa avem apartament mai mare si chiar a mai ramas loc hihi (gata, de Craciun mai vede jucarii piticul !!!)

Voila poze de va delectati :

http://picasaweb.google.com/poze.robert/Party2AniBelgia

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Mda, apropo de tort. Numiti-o consecventa, sau poate chiar... lipsa de inspiratie, dar eu am sa fac si anul acesta acelasi tort ca si anul trecut. Si anume http://entertainment.webshots.com/photo/2906470000102783415lPxzcB
Avantaje: il comand. Deci bucataria curata. A fost gustoooooos, si e suficient de mare, sper sa ramana suficient sa duc si la servici , e in culorile familiei (rosu-alb, caini pana la moarte ) si ... ar mai fi cateva dar nu le mai stiu acusi.
Pup fetele
Ma bag in pat. Sunt o potoroasa, da, da, am intrecut-o pe Maraaa!!!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Simonixule, cand ai zis Tort mare, pai nu imi imaginam un tort chiar atat de ... maaaareee Valeu, mi-ai facut o poooooftaaaa....
Deci pozele sunt superbe, copiii nu mai zic, Lorelei e o blonda bucalata as pupa-o toata ziua, mi-a placut ia Laurei... si toboganul si masinutele alea, si gustarile... si... totul ... si tortul (am mai zis, nu?)
Puup, gata ma culc!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salutare!

La multi ani ca_eric (Carmen)! viata lunga si frumoasa alaturi de familie!

conspect:

Simona, bafta la serviciu si reacomodare usoara!

Elenuca, sa va fie de bine distractia de la nunta! si mie de cate ori ascult muzica populara sau de petrecere mi se face un dor de-o nunta...
Am lucrat in transporturi rutiere de marfa...o sa povestesc la sfarsit la ce concluzie am ajuns.
Bafta la gradi!

Ylari, si Cris facea pana acum ceva timp kk de 2-3 ori pe zi...acum vad ca face la 2 zile, cu acelasi meniu...cred ca li se mai schimba si lor trazitul din cand in cand...eu zic ca e cazul sa te impacientezi...mai bine ca nu mai e constipata...au dreptate fetele, mananca si mai mult acum probabil.

Lorich, imi pare rau de problemele cu nasucul...sper sa gasiti o solutie sa traca repede...la noi Ophtamesone functiona cand avea muci abundenti si verzi (noroc ca nu n-a mai avut de un an), ca si Vibrocil cand era infundata...sanatate!

Alysh, sa va fie de bine petrecerea, cred ca a fost frumos!Ce chestie, atatea gravidutze la petrecere, super!
Iar tu, cu cat creste burtica, parca te faci din ce in ce mai frumoasa...pur si simplu radiezi.
Vlady care e un scump!

Vizionat si poze cu petrecaretii belgieni...foarte frumoase! iar tortul e demential si atat de mare!!!

Ylari, somn usor! Foarte frumos si apetisant tortul Evei de anul trecut! Fa-l si anul asta!

Deci, ca sa nu va mai tin in suspans, ca tot v-am facut partase la framantarile mele: am decis sa nu ma mai duc azi la celalalt interviu si nici sa accept jobul de vineri (ambele fiind atat de departe) si sa mai astept cateva luni...am ajuns la concluzia ca m-am pripit cand mi-am depus CV-urile (deh, olteanca repezita!) si n-am tinut cont de un amanunt important, pe care am omis sa vi-l spun: pe 13 mai sotul pleaca iar in Germania; si atunci cum sa ma duc eu la mama dracu, sa fac cine stie cat numai pe drum, si daca se intampla ceva cu fata (presupunand ca gasesc o gradinita unde sa o duc) sa nu pot ajunge repede la ea si nici pe tati sa nu ma pot baza...si ce iau pe mere sa dau pe pere, adica pe gradinita...mai bine stau in somaj si vad si cum se aseaza apele...daca-i merge lui tati cum i s-a promis (ma rog la DD sa nu mai aiba ghinion) poate ne mutam inapoi in Titan, unde sunt mai multe crese de stat...sa nu ne saraceasca particulara.
Macar am vazut ca am sanse de angajare si sper ca, atunci cand va fi cazul, sa mai gasesc ceva.


Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Alyh ce burtica frumoasa!
Luna viitoare trebuie sa nasti? am vazut in prima poza ca ai scris luna a 8-a

Simonix, f. frumoase si pozele voastre.
Si locul de joaca f. frumos, de tort nu mai zic

Andrada, multumesc! Am primit Pm-ul. Voi suna si acolo sa vad daca se poate. As fi vrut progr. cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Adriana: Nu stiu sa-ti recomand nici un oftalmolog ca n-am avut vreodata nevoie dar am auzit lucruri bune despre clinica OCULUS care se afla pe undeva pe langa piata floreasca si e ff aproape de voi. E particulara si cred ca vei gasi medici buni si aparatura corespunzatoare. Se pare ca aici se afla si celebrul dr. Pop (un el) care e foarte bun.

Si sa va spun cum fac eu cand vreau o programare rapida? Spun ca locuiesc in zona si pot veni la orice ora. Si a avut succes garantat. Ca sunt multi care nu pot ajunge la programari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Mda, apropo de tort. Numiti-o consecventa, sau poate chiar... lipsa de inspiratie, dar eu am sa fac si anul acesta acelasi tort ca si anul trecut. Si anume http://entertainment.webshots.com/photo/2906470000102783415lPxzcB




Pot sa sugerez o mica modificare? Incearca sa comanzi un 2 . Glumesc desigur, dar tot m-a distrat consecventa...

Laura mai zic o data, e SUPERBA!!!! Sa creasca mare si frumoasa si sa o faceti fericita, ca ea sigur v-a mai luminat viata!!!


Acu ca am scapat si de conferinta si de atatea partyuri - la cel al lui Robert cred ca am vazut lumea in ceata dupa un party care a durat de la 8 dimineata la 2 noaptea - recuperez cu urarile...imi cer scuze fata de cei carora nu le-am spus-o la momentul potrivit.



La multi ani, sanatate si fericire maxima!
ROBERT
COSMIN
MARIA ALEXANDRA
GEORGE VLADIMIR
MATEI
TEODORA
SEBASTIAN
CARMEN



Io, fiindca am nevoie de calorii ca de nu...am primit doua portii de tort, fi-mea la fel ca deh...si ea are nevoie de calorii, e in crestere.
Robert si Lorelei se recunosc extraordinar de bine si se striga unul pe altul, cred ca cel mai bine insa le place sa alerge impreuna .

pup ca am de produs poster pana...azi dimineata...grrr...


santate maxima acolo unde e cazul si o saptamana superba tuturor,

esme

Mergi la inceput