Prietene la bine si la greu! - 4

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

baaaai, ce concurenta e la placinteeee.... eu ma gandeam ca scriu si eu ceva in seara asta, dar aparent am de citit un ceas . asa ca momentan va pup

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

simina nu stiu daca a raspuns cineva la intrebarea ta legata de babycook www.beabausa.com/product-babycook.cfm.
cristina si eu am patit acelasi lucru, cam de la 3 luni a inceput sa manance din 2 in 2 ore ... si asa a tinut-o pana acum cand are 5 luni si sa zic ca a inceput sa o mai rareasca. N-ai decat sa te inarmezi cu rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ramonac,imi pare rau de tzitzi.spunei lui dominic ca te doare si poate nu te mai atinge acolo decat cu un pupic.
ionela ma bucur ca ai intrat.micutul mihnea nu e constipat?azi am observat la geo ca nu doarme bine din cauza asta.trei zile nu a facut numic in pampers si toata ziua tipa si adormea greu.noaptea se trezea plangand,papa ,gemea si se culca la mine pe burta.
in seara asta i-am pus un sfert de supozitor si a umplut 2 pampersi la diferenta de juma'de ora.de atunci e foarte linistit.a dormit de la 21.30 la 23.30.a papat si acum doarme.nu a mai plans.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

monica, sper sa aveti vesti bune de la control... de laser ii spusese si prietenei mele dr.. in sedinte repetate... dar e mai ok , zic eu, decat anestezie generala. Voi cat stati in Georgia? sau va mutati acolo???

alexa, miroase divin salcamul. sper sa rezolvi cu o reteta placinta aia... ca deja mi-e mie pofta de ea... tie cu atat mai mult

dymo, daca e de la rds... astia mai trimit si semnal prost... si de aici problema... ca 10 mb nu se impart la 2 ... da cu virgula... da stiu... normal ar trebui sa fie macar 100 dar ei mai dau si cu portia din motive de interventii. dar tu ai switch? sau muti cablul de la unul la altul?

Ramo C, care singura? ca eu inca mai scriu...

strumfy, ms... acu ma straduiesc sa reperez reperez magazinele... maine le gasesc eu .. macar in minte

gata... merg la nani

noapte buna tuturor


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

ionela ma bucur ca ai intrat.micutul mihnea nu e constipat?

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848


nup... nu e...


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

monis,am vazut ca ai aparut si tu (a adormit micutul santi?).daca scrii o placinta o citesc maine.
krelia la mine e o greseala in listuta.geo e nascut in luna a 11 a nu in luna 1.

lma dominic andrei de ramonac pentru cele 6 lunitze.sa cresti mare si voinic.sa te faci baiat cuminte si de mami sa asculti.

ma duc la
noapte buna.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

buna seara...iar au fost harnicute fetele mele...si noi iar am umblat fleaura toata ziua, normal!

am reusit sa citesc tot din urma dar placintoiul il coc eu maine de-acum, mi-e prea somn si fac si galagie tot trancanind la tastele astea (mai nou nu-i mai place sunetul asta la gagicoasa mea)

va pup pe toate, noapte buna si ne auzim maine

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Eu am citit in seara asta subiectul cu "cel mai neinspirat cadou" (Alexa, Ramonika ) si am ras cu lacrimi, cum nu am patit de mult timp. Merci fetelor de entertainment

Cristina_boc - nu stiu ce sa-ti spun despre faza cu luatul in greutate. Poate e doar o faza in care mai mult a crescut in lungime... Asta cu mulsul nu e relevanta deloc, s-a vorbit de multe ori pe aici, sunt fete care nu pot scoate deloc lapte din sani si cu toate astea au copii alaptati exclusiv.

Cory_B - vreau sa-i iau ceva interactiv, ca nu are. Inafara de jucariile de ros etc si eu ii cant (desi suna absolut groaznic ) si incepe a rade cum incep aia cu iepuras-coconas (sau ma rog, dragalas). Iar mama i-a cantat in vacanta cu 'vulpe tu mi-ai furat gasca' si la fel se distra.
Apropos de asta, am cenzurat-o pe mama, caci strofa 2 de la gasca / vulpea, in copilaria ei suna asa:
"Cand oi da cu pusca-n tine
Sai cu coada-n sus,
Sare sangele din tine
Pe copca te-ai dus"


Raluci - ce par ii creste lui Bubu?
La Iuli ala negru cu care s-a nascut n-a cazut inca tot, in schimb se vede cel nou care e absolut blond . Abia astept sa creasca mai tare, n-am visat in viata mea sa am copil blond

Ralu seby - chiar ca ai copt placinta uriasa . Am priceput cu jucariile, dar intrebarea e: Matei se joaca cu ele?? Eu din motive ergonomice (si nu numai) i-as lua chestii pe care chiar sa le ciufileasca, nu ca sa am eu grija lor si sa le streg de praf sau sa le inghesui pe te miri unde...
Ce impresionant ai povestit cum s-a bucurat puiutzul cand v-a vazut acasa

Lumi - poate te auzim mai des dupa marti incolo... desi ai dreptate cu vremea asta. Si eu am ramas cu gura cascata cand am venit de la zapada si 6 grade si nu am mai recunoscut nimic aici, atat de inflorit e totul! Da, stiu, asa e, genial la bunici acolo... de n-ar fi asa departe de mine, tare fain ar mai fi... (sa stii ca poate din cauza ca Santiago e mai mic decat pisicutza Annabelle, nu am sesizat ca s-ar fi simtit de fapt in vreun fel cand am ajuns acolo sau cand ne-am intors in Buc....)

Andre - pentru cele 2 premiere... gata, e pe picior de plecare italianca . Cred ca esti in extaz, asa e?

Lavinia - sa dormi bine ca sa faci cafeaua buna

Mariandreai - e senzationala pitica cu ochelari!!!


gata capitolul trecut, citit cu mare atentie si mare drag - la ce nu am raspuns, nu am stiut, nu m-am priceput

NB

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ramonika mi-ai facut o duminica frumoasa cu linkurile alea ,am mai citit io acum 100 de ani pe acolo dar uitasem complet de ele.Doris ce "panarama" face micutul Matteo?
Moni gata ,asa sper sa tin minte PP=pipi=bun ,PC=peci=naspa.
Deci era vorba de bunica din partea lui R ,stiu ca nu ai unde-i caza din pacate pe ai tai.
Catelusul vorbitor ce ti l-a aratat Tina e super ,il are Stefi de mult de cand costa 70 ron ,acum pretul e nesimtit de mare.Canta foarte frumos si Iustinut pare ca se indragosteste de el.
Mie imi plac mult jucarioarele Fisher price ,mai ales cele cu cantecele in lb romana.
Si cheitele astea http://www.dinoland.ro/p-4498-cheite-muzicale.aspx sunt minunate.I le-am lui Denis de Craciun si ii plac tare mult.
Lidia sa te faci repede bine.
Dymo bravo pt dintisor
Raluci ieri eram cu gandul la beuturici si cred ca am uitat sa ii zic La multi ani lui Bubu senior ,sa fie sanatos si sa va alinte mereu.Si sa va apucati curand de umplut casa de copii
Nu prea stiu ce sfat sa-ti dau cu papa si constipatia.Ma gandesc daca s-or gasi prune la borcanel ,ca astea ce sunt acum in hipermarketuri mie nu-mi seamana a prune.Sau eventual piersica .Altceva nu imi dau seama acum.
De unde ai luat sarea de baie?
Acum citesc ca are gaze groaznice ,saracutul...cred ca ar fi bine sa ii scoti fructele
K a functionat Voltarenul?
Multumim de listuta.
Strumfy ce frumos ar fi sa fiti colege la odiseea bb2 mai multe fete de aici
Mariaandreai ce dulce e grasunica ta cu ochelari de soare si manecuta scurta
Lyly sper ca v-ati chefuit bine si ma bucur ca-i mancacios Alexutz
Many sa poarte sanatos si voios hainutele de la next ochiosul tau dulce
Crissa deci piciulica tau s-a ridicat singur in fundic ,bravo!!!
Mi se ridica parul pe mine cand aud de cazaturi ,sper ca esti bine.

Ionela tare bancul
Cristina_boc eu zic ca Andrei papa cat ii trebuie,altfel ar accepta si sanul 2.Cu mulsul e mai greu acum dupa 4 luni ,productia de lapte e destul de reglata ,pompa nu mai scoate asa bine(zic asta ca parca nu obisnuiesti sa mulgi).
Cu greutatea pot sa-ti zic ca si eu mi-am facut griji cand in aproape 4 saptamani Iustin a luat 150 gr ,dar apoi intr-o saptamana a pus pe el 250.Nu inteleg nici eu ce-i cu ritmul asta de crestere dar daca pare satul ,e ok.Cere la 2 ore pt ca digera repede lapticul.
Cory super ca-i mancacios puiutul tau ,papa si avocate si mar ,bravo!
Ralu ai bagat flotari ,nu gluma.La multi ani fericiti ,sa va iubiti si sa fiti fericiti mereu!
Mai dar tu ai baiat descurcaret daca a papat laptic din biberon in lipsa tzitzicii dar apoi scumpul de el s-a alintat el un pic si la pieptul tau
Lumi ma bucur ca va petreceti atat de frumos timpul.Distractie maxima pana pleaca tati ,apoi te asteptam mai des pe aici
Andre ce bine ca te gandesti la bb2
Auzi la ea ,e in etate .Imi permit sa te contrazic ,esti o mamica tanara si frumoasa
Felicitari Chiarei pentru realizari .Mie mi se pare sa ii dai papica atunci cand accepta ea.
Rgagapie din ce zici ,ai fetita mare ,de fapt domnisoricaiar la "dimensiuni " poate concura cu succes cu o fetita de un an
Lavinia pt mine combinatia de musafiri si bebe mic e tare obositoare si fac tot ce pot sa o evit
Monica80 ma bucu mult ca ati luat decizia asta ,sunt sigura ca va fi mai usor in Georgia.
Alexa cu siguranta nu te credem nebuna.
Diana ce zi frumoasa ati avut .Pozele m-au dat pe spate.La baita sunt atat de fericiti toti iar Batman (incruntat) si Spiderman(-girl) sunt minunati.
Ramo cum zici ca te-ai ars acolo?
Tin pumnii sa vina maine cadoul.De fapt deja e maine asa ca La multi ani broscoiul nostru drag!!!!

Mai am de citit dar nu mai pot ,mi-e somn tare.
Vorbim maine ,pupici tuturor

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Buna dimi!

Am revenit, cu forte proaspete!

Inca nu am reusit sa recuperez tot, dar o voi face.

Mai intai, va servesc pe toate cu o tare buna!

Apoi, vreau sa urez ceva:




Draga Domi,
Astazi se implinesc 6 luni minunate, de cand ai devenit motivul de a trai al parintilor tai. Iti doresc sa cresti mare, sa fii sanatos, norocos si sa te bucuri de fiecare moment al vietii tale!
Ramo, eu te pup si ma gandesc cu drag la tine.Sa te petreci frumos!





Raluci, eu il pupacesc pe Bubu scremut si pe mami draguta a lui.
Ancutza se pare ca e sigur, in doua saptamani vin la Bicaz...ca e ziua mamei mele!
Shtephy mana ta ce mai face?
Mama tizului,multam fain de listuta....ia fa tu repejor pozi la bodili ala specher sa vada si ochiul meu.
Ralu_seby si tu faci parte din categoria plimbaretilor?
Dymo astept nerabdatoare pozele micutului.
Diana...primul bronz? Foarte frumos!
Va pupacesc pe toate fara exceptie!!!

Na, ca pana am terminat de scris placintica....s-a facut 7...eu scriu de la 6, dar s-o trezit minunea minunata...si a trebuit sa-i bag tzitzi in gura alias somnifer, sa mai dormiteze macar vreo ora!

Mergi la inceput