Prietene la bine si la greu! - 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Deci azi am papat si noi avocado(cu banana) dar banana coapta ca sa nu constipe(nu ca nu ar fi deja constipat) si a fost tare incantat de gust si consistenta.
Krelia eu imi aduc perfect aminte ca s-a discutat de fren exact in perioada in care eu l-am executat pe Danut(adik nu io doctorul... stii tu). Ca si Andre vreau sa stiu si eu cum e cu bodyli ala extensibil(adica ce face- el nu tu-). Mai ziceai tu de legume/fructe daca si ai nostri cupchii or reactiona diferit la ele. Parerea mea e ca da, Danut se constipa si de la cartof dulce(desi multi nu o fac) si de doua zile ii dau para si degeaba. Maine iar apelez la supozitor .
De dormit si noi dormim fara lumini aprinse de pe la doua luni. Si pe mine ma bazaia soacra ca nu cumva sa se sperie el saracu noaptea pe intuneric dar cum io citisem pe undeva ca la mami in burtik a fost intuneric si el s-a simtit f bine si lui nu ii este frica de intuneric am renuntat la ea.
Monis si Danut mai tragea cate un concert cu racnete sfasietoare(da scurte tare de 2-3 minute) si azi am vazut deja rezultatul. Daca gingiuta e umflata si rotunjita si se vad deja alveolele(sau chiar se simt zimtii la pipait) inseamna ca acusi ies. Pupam sa nu doara.
Cristina si Danut sugea ff des dar lua in greutate asa ca problema ta ma depaseste. Pot doar sa iti trimit un de incurajare.
Ralu Seby chiar ca placinta ta e cea mai tare ...
Andre mi se pare ok sa te joci asa la 2-3 ore dupa mesele de laptic. pe Chiara
Diana R ai trei comori superbe.
Ca tot intreba Krelia de bb 2. Eu nici la ala nu mai am curaj si deocamdata zic pas. Dar mai zic ca daca va fi sa mai raman vreodata insarcinata eu la sarcina nu renunt ca pe Danut l-am dorit si asteptat ani de zile asa ca ... nu se stie.
Maine pun poze. Am pus deja acumulatorii la incarcat si poate trag si o citeala cum sa pun link-ul la semnatura ca is cea mai lenesa la cap asta.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Diana, sa nu ma bati, dar eu m-am indragostit de Vlad!!! pfff ce ochisori frumosi, ca niste margelute are...si ce expresiv e el in costumase. Nora-mea ii seamana tare mult si pozele cu ei 3 in cada , ma fac sa imi doresc si eu altii copii. Desi tot timpul am vrut neaparat 2 copii, la cat de greu mi-a fost toata sarcina si cat de greu continua sa fie cu un copil...cred ca ma duc sa imi pun sterilet inainte sa vina sotul acasa.
Chiar...eu daca nu am avut activitate deloc deloc, dinainte de a naste si am o ditamai cusatura pe interior, e oare ok sa imi pun sterilet de pe acum, sa sa astept sa se largeasca din nou lucrurile pe acolo . Fete dragi, voi aveti vreuna asa ceva?? la metoda contraceptiva ma refer, ca la lipsa de , eu cred ca bat recorul pe aici .

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Diana merci mult dar deja am strans laptopul ca sa am loc de tastatura la ast vechi. Maine sun la ei. In ianuarie stiu ca mergea si laptopul ca sotzul lucra la calculator si eu forumeam la laptop.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Si cu tzatza arsa...imi vine sa rad, dar ma cam doare . Pusesem pe aragaz, o oala sa fierb legumele pt soricel, si doar ce instalasem hota cea noua. Capacul de pe oala se pare ca nu era pus chiar bine, si cand m-am aplecat sa ma benoclez in spate, la becurile de la hota, aburii fierbinti au exucutat tzatza mea. Ce sa fac daca le am din categoria "bretele"???)cele trei categorii de tzatze, daca nu stiati sunt: mere, pere si bretele) De-as avea bani, maine m-as duce si mi le-as taia, desi sotul a zis ca el nu e de acord, ca doar cu astea i-am "luat ochii" prima data, desi el jura ca se uita in ochii mei .

ps..bai ce m-am speriat acum de rasetele astea de copil, cand am trecut cu cursorul peste reclama pampers. Bine ca fusesem la baie, ca udam patul .
Edit: vad ca am ramas singura cucuvea pe aici, ma bag si eu la curu lui fiu-meu care deja se foieste din 5 in 5 min de pe o parte pe alta . Mai ca imi vine sa ii pun scotch peste suzeta, macar sa nu i-o mai bag din 5 in 5 min in gura , ca daca o fi bun scotchul ala la lipit urechi, trebuie sa mearga si la suzete, nu?

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati de la pStefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gata si listuta! Am refacut-o. Sper ca va place si voua. Daca nu, mai avem timp de pieptanat.

N-am cetit nimic din astea 3 pagini pe care le-ati scris...imi pica ochii in sosete, nu mai poci....

Am citit doar ca Rgagapie m-a rugat sa nu o iut....dar am uitat-o . Te rog mult sa-mi scrii un PM cu datele (asa cum le vezi in listuta), ca sa fim sigure ca am primit.

Si vrea sa-i mai zic lu' Cuscris a mea despre body miraculos....sper sa reusesc sa fac maine poze amanuntite, ca sa vezi ce si cum. Practic, principiul de functionare e acelasi ..se inchide tot cu capse intre picioruse, numai ca la spate, cam de pe la mijloc in jos, este cretzofonit pe verticala, in asa fel incat sa se lungeasca oarecum odata cu copilul. Scriind asta acum, mi-a venit in minte alta...cu asta a rezolvat-o, dar cu mainile, ce face...ca doar si alea cresc, nu?

Gata, piua, ca mi-e frig de somn...., pupilici!

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Buna seara fetili! Fata mea a racit, are mucisori
Krelia, Gabriela este nascuta pe 21 octombrie.
Ralu zi-mi si mie te rog numele restaurantului libanez ca tare īmi place māncarea lor.
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Seara buna
Iar bantui pe aici in loc sa dorm... si sunt rupta de obosita
Sa va povestesc mai intai de noi. Mihnea e un marait moftoros. Il banuiesc de dureri de dintoci... dar ma termina. Nu adoarme decat in brate de 2 zile, el care nu imi dadea nicio bataie de cap la capitolul asta pana acum, adormea singurel in patut cu suzi. E terminat saracul.
Aeara la baita i-am bagat jucarelele . Mare bucurie a fost pe el... nu mai reuseam sa ajungem in cadita ca voia sa se arunce pe ele... nu l-a interesat nimic decat jucariile si a ramas cu ochisorii la ele cand l-am scos. A facut mare balaceala in cadita ( in fund sustinut de mine... ca am incercat sa-l las pe spate si cand a pierdut din ochi jucariile s-a lasat cu plans).
Tati s-a carata la Roman la parintii lui... si noi suntem iar singurei... dar numai in noaptea asta... a promis ca maine vine inapoi.
Dupa ce am incercat marul,adica l-a lins el acolo ( asta aproximativ bun) si a lipait cate un bob de mazare de mar pasat fiert si crud( asta cahhh)... azi a incercat cereale cu lm. Ei.. asta bun.... a papat vreo 40 ml ,cred ca mai putin... ca erau vreo 40 lm din care am mai si dat pe langa ( da, m-am indurat sa ma bag la pompat sa vad cum face la asta.)
Concluzia... bun dar mai peste 2-3 sapt incercam iar.Acum stiu cu ce incep :lm+cereale... restul oi vedea. Intre timp ii mai dau cate un bastonel de mar sa-l linga... ca nu se cheama ca papa si mai invata si el ca e bun marul... sper eu sa-l accepte si piure cand i-o veni timpul
Diversificarea e nashpa... vreu alaptat exclusiv pana la 3 ani... cu toate cele 3-4 treziri de peste noapte

Dymoesti mortala cu buricul tau
Mersi pentru informatiile despre rochii
Sa aveti dintoci sanatosi

tina, buna treaba cu tati care spala vase... sa se repete cat mai des

Diana , multumim... sper sa ne mai lase ca e nasol asa... macar acea raceala de care il banuiam fie a trecut fie nu a fost...

Cory, bravo pt bebe mancacios.

crissa, cum a fost robert azi? tot ca dimineata? pupam sa fie bine
sper sa treaca durerea



lili, sar'mana de aprecieri

Cuscrelu', da ce impresie ti-am facut eu tie? de sclifosita? pai sa stii ca intai am mers in Siraj.... si na ca-s sclifo... freau iestin si finut si elegant... si mai am un mare defect... ce iau azi trebuie sa fie mai bun decat ce am deja... nu doar diferit... si am o rochie asa frumuoasa acasa... de imi vine sa plang langa ea... doar ca 1 e purtata la o alta nunta... si daca eram doar invitat ma bagam s-o pert... dar asa... ma cam seaca.2. e olecuta larga ( ca am pierdut vreo 2 kg)
mai caut mai caut... urasc pietrele, sclipiciul... fundele... nu-mi plac fara bretele sau cu bretele subtiri... nu pot lua o rochie comuna... ca daca ma mai trezesc acolo cu 1 identica mor de inima rea... trebuie sa fie lunga si comoda.... deci greeeeeu
La otiola... urmeaza sa merg.. cand am fost eu nu bagasera colectia noua inca...

shtephy, da, Mihnea e "rezolvat" aproape de nasic. Are camasuta eleganta ( si care e si body) alba cu dungute bleu. Pantalon si vesta bleu. Mai trebuie pantofiori... si asta e cam greu

Monis, cu motivele nemotivate ma cam lupt... dar trece. Rochiile mele au un mare defect... sunt olecuta mari...si mai au ele defecte individuale... dar e treaba lor

Madam k, si azi 10 , da' nu-ti mai dau ca te inveti

strumfy_12. Pai mall-urile vazut... siraj vazut...hala vazut. Urmeaza otiola... si daca mai ai idei... baga... dar nu merg la alea gen irina schrotter.. am ceva si de la ea... da' nu mai dau n'shpe milioane pe o tinuta nici batuta... m-am mai copt si eu la minte( dar nu mare)

ralu, frumoasa faza cu bucuria lui bebe la reverete

Lumi, ce frumoas ca va plimbati.... Cand se reuneste definitiv familia?

Andre, felicitari pt premiere. Pai eu spun ca e bine ca papa asa... ce conteaza cand.. bine ca papa

moooama... iar e 11 jum si eu mai scriu... , iar ma culc fix cand se trezeste fiu'miu

raluci, rezolvat cu scremutul?

bag raspuns si revin


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Dy e vorba cumva de rds?
Va pupik si sa aveti o noapte cu cat mai putine treziri

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Ionela eu la Otiola n-am gasit niciodata nimik interesant desi toata lumea imi recomanda sa merg acolo. In Moda e un magazin cu haine de ocazie, mai incearca in Ioana, mai e un magazin pe strada ce uneste casa modei cu piata Unirii, Vis a vis de cofetaria Select, pe strada cu Corso(n-am ajuns de ceva vreme pe acolo sper sa mai fie magazinul), Hala Centrala. Dak imi mai vine vre-o idee iti zic.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Diana vazut pozici, ai niste copii superbi.
Vreau si eu scaunel de baie, ce am agsit pana acum era pana la 8 kg, tip sezlong, dar acum ca poate sa stea in fundulet parca as vrea asa ceva. Poti sa-mi dai detalii, te rog.

Ma bag ai eu la
NB

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput