*LMA,Ana si Matei!*Puiuti de Randunici 2008!(403)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimo, multumim pentru urari!

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Buna seara tuturor!

La multi ani tuturor celor care si-ai serbat ziua zilele acestea, cat timp nu am mai scris.

Cristina, sincere condoleante!


Despre mine ... nici nu stiu cum sa incep. Vineri am primit rezultatele la niste analize, printre care una care chiar nu ma asteptam sa nu iasa perfecta. A fost ultima picatura, care a umplut paharul unei perioade destul de lungi in care am acumulat multa oboseala psihica si fizica, suparari si neimpliniri profesionale si personale. Asa ca am picat, am clacat, a fost una din zilele acelea negre in care psihic simti ca nu mai poti, mi-au revenit in minte toate intrebarile alea fara rost care incep cu "de ce", am dat drumul tuturor sertaraselor cu amintiri neplacute, cu durere si temeri si am plans de m-am rupt.
In fine, intr-un fel tot raul spre bine: m-am descarcat si parca era cazul, ca de mult duc cam multe-n spate cu destul de multa demnitate (zic eu) si incerc sa trec peste unele lucruri care chiar nu se pot povesti si se aduna asa in suflet, una cate una, si se cara-n spate ca o cocoasa invizibila.
Ca atare, mi-am inceput weekendul cu o plimbare lunga intr-o zi frumoasa si insorita de primavara, in care am admirat lucrurile simple, mi-am rearanjat gandurile, ideile, planurile si sperantele, mi-am incarcat nitel bateriile.
Si s-a sfarsit cu o zi de vis in pofida norilor. Mi-a dat Dumnezeu exact ce aveam nevoie: o Slujba superba, un pansament pentru sufletul meu, intr-o bisericuta mica si veche, in care slujeste un preot cu har si in care nepotica mea a devenit un mic crestin si apoi, o petrecere restransa, vesela, cu copii, cu muzica buna, cu prieteni dragi si familie, cu oameni pentru care insemn ceva si cu care m-am intalnit sa sarbatorim acest eveniment deosebit in familia noastra.

Ce sa spun: uneori e bine sa cazi. Te descarci si de acolo, de jos, nu exista decat un drum: in sus.
Ce sa mai spun: ii multumesc lui Dumnezeu ca de cate ori simt ca ma lasa, ma uita si ma loveste, imi da puterea de a trece peste si de a deveni un om mai bun, mai intelept, mai tare.

Va doresc tuturor o saptamana binecuvantata! A mea cu siguranta va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

salut
cu scuzele de rigoare...


LA MULTI ANI ,ANA-TEODORA!!!

LA MULTI ANI,MATEI!!!!

LA MULTI ANI,FLORIOO!!!

cristina bine ai revenit si imi pare atre rau pentru pierderea mamei

diana iti doresc numai bine..cu somnul ..eu cam toata sarcina am dormit...ziua imi era cel mai somn...

liana sanatate si -ici speciali pt teo

ioanasanatate si voua si sper ca davidelul sa fie bine si vezi ca tre'sa-ti schimbi si semnatura

simosper cat de curand sa ne dai vesti bune despre Siluan,doamne ajuta si ai facut f bine ca l-ai impartasit..si ca ai mers la biserica,acolo te mai linistesti... pentru Sam ...cu plansul pe la colturi..si eu sunt la fel.. si sa te ajute D-zeu sa scapi cat mai repede de aceste probleme pentru maine

luny ti-am vazut mufarina si ma bucur ca-i mai bine

laly sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa

arielsanatate puiutilor
zoze ma bucur pt samburel iar tu stai linistita cat poti si ai timp

gudinde esti un om bun si cu ajutorul lui D-zeu se aranjeaza lucrurile intr-un final

despre mine ce sa va zic..nu mai zic nimic pentru ca am citit suficient aici pe crenguta nu vrea sa va mai impui capul si cu problemele mele....

acum merg si eu la nani..va si va doresc numai bine


RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Simo, sa fie bine azi la eco, sa primiti vesti bune! Doamne-ajuta!

Ramo, orice ar fi, sa se rezolve!

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

pt toate gusturile si un ceai de lamaie cu miere pt un om deosebit, cu un suflet bun gudinde.

Se pare ca multe am avut parte de un sfarsit de saptamana interesant. Important ii ca suntem sanatosi, restul nu conteaza

bebe Siluan, Simo

Cristina, ma bucur ca ai revenit, si imi pare tare rau pentru pierderea suferita Imi placea sa te citesc!

Nicol, iarta-ma de intarziere... sa-ti traiasca puiutza si s-o creasca Dumnezeu sanatoasa, fericita si norocoasa alaturi de familia ei minunata!

Diana, pui de Kitzy , sa cresti mare, sanatoasa, norocoasa. Diana reantoarcere usoara la serviciu

ramo, te-am simtit necajita




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Neata..daca mai e nevoie
Am fost trezita azi noapte din ora in ora.
LA MULTI ANI CU SANATATE
DIANA DE KITZY. Kitzy,un pup maaare!
ANA
MATEI.Nico,sa-ti traiasca puiul frumos!


Cristina,condoleante.
Diana_g
Cuscra,of,prin ce ati putut trece...Doamne ajuta Micului sa fie bine..Si sa treceti cu bine azi peste investigatii.Multa putere..greu sa-ti vezi puiul bolnavior.
Liana,multa sanatate frumuselei.
Am vazut miresik scumpa de Cami...dar sa ma ierte Cami,nu am inteles procesiunea.Ce-a fost?
Zoze
Gudinde
Sanatate puiutilor bolnaviori.
Un gand bun pentru fiecare.

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

ramo te astept mai tarziu la o sa ne povestim ce avem pe suflet, am si eu, una, alta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ramo, Dudurutza, dau eu o cafea virtuala si haideti la povestit! (hai, doua, sa va alegeti!).

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=ad0259894d2d32319550b8&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url

N-am cuvinte sa va povestesc cat de emotionant si inaltator a fost...
Pot doar sa spun ca a fost cea mai frumoasa zi din viata mea



_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikipuisor spune:

Buna dimineata,

Sunt o mamica cu un pui de 2 ani si o luna. In curand vrem sa plecam la tara si mi-as dori sa imi fac o trusa de prim ajutor (de fapt..cu mai multe). Asa ca am mare rugaminte - puteti sa imi completati "listuta" de mai jos cu medicamentele de rigoare. Unde stiu am pus si eu:

1. Febra - Panadol, Nurofen, supozitoare Novocalmin si in cazuri grave fiola algocalmin
2. Tuse seaca - stodal
3. Tuse expectoranta - paxeladin
4. Muci - sinupret, influcid??
5. Rani usoare - apa oxigenata, rivanol, tifon, pansamente, bepanthen
6. Alergii - Claritine, Peritol
7. Daca se arde - ?
8. Daca vomita - ?
9. Diaree - saruri de hidratare, Calpol (in caz de temperatura)
10.Daca ii apare ceva la ochi - ?

Daca mai sunt alte medicamente si alte posibile boli ce pot fi tratate de mamica sau in caz de prim ajutor (pe care mi le recomandati) va rog nu ezitati si spuneti-mi.

Va multumesc pentru raspunsuri.
Nu vreau sa va deranjez...


O zi frumoasa si multa sanatate!

Mergi la inceput