Loc de intalnire al vechilor aspirante cap. 17

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

Astery, ce baiat mare ai !!! Nu stiu cand a trecut timpul asta, parca nu demult era un samburel in burtica la tine... La multi ani !!!
Shehe, mai ce domnisoara frumoasa ai !!! sa iti traiasca. Cat despre cumintenie nu iti fa griji, vine odata cu scoala. Nu o vei mai recunoaste.
Dana tare ma bucur pentru tine si fetita ta. In primul rand ca v-ati gasit...in rest sper sa se aseze lucrurile cat mai bine. Esti o fata puternica, ai trecut prin multe, vei trece cu bine si prin incercarea asta.
Vale,

ce stiti de AncaW ?

toata gasca






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetele.
Anca e bine, o sa-i spun eu ca ati intrebat de ea, sa-si bage nasu p'aci!
Shehe, ti-am vazut copila, are niste ochi superbi, e o frumoasa!
Am tras o cazatura pe ghetusul astaSi acu a inceput sa viscoleasca iar! Nu-mi mai place nene, sa ninga, da fara viscol!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Buna, nostalgicele mele. Va pup pe toate cap-coada si ma bucur ca ati revenit.

Noi suntem bine, Dana a inceput scoala si am intrat intr-o rutina de zile mari. Se descurca f bine, iar eu nu-mi mai incap in piele de fericire.
Din nefericire, am niste probleme de sanatate, mare parte din ele fiind din cauza atator tratamente pe care le-am facut pentru fertilitate, iar pe 15 februarie e o zi importanta pentru mine. Adica, voi lua, in sfarsit, o hotarare pe care am amanat-o cat am putut de mult, fiind vorba de o interventie chirurgicala care ma va deposeda de uter. Trece...

Dana, bine te-am regasit!!! Ai reusit sa animi subiectul si ai venit si cu o veste minunatata: aceea ca esti mamica. Felicitari, mami!

Shehe, ai o frumusete de copil.

Astery, la multi ani!!!! parca mai ieri ti-l ridicam in slavi pe Tutunaru si te convingeam sa vii in Bucuresti pentru laparo. Ce-a mai trecut timpul!!!

Eu nu pot decat sa-i fiu recunoscatoare facebook-ului.
Acolo mai imi alin dorul, cand ma uit la fatzucile voastre, va admir copiii, mai comunic cu Vale si balesc la retele culinare ale lui Tumpi.

Dintr-un punct de vedere, mi-e dor de vremurile de demult... Ce tinere mai eram (mai ales io)..ha, ha, ha.!

Ralu, Mady???

toate, toate toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Relya nu stiu daca o sa se schimbe sau nu dar imi dau seama in fiecare zi cat sunt de norocoasa ca o am.
vale cred ca dumnezeu are un plan pentru fiecare dintre noi,doar ca noi nu il putem intelege.
Anca ma bucur sa te revad si sa aud vesti bune despre Dana.Imi pare rau de problemele tale de sanatate si sper sa treci cu bine peste toate.Multa sanatate .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Hello si buna dimineata!
Multumesc din tot sufletul de urari, fetele !
Da, Relya, mai ieri nici nu era Razvan, pana a devenit samburel a trecut ceva, apoi... timpul a trecut, eu l-am simtit altfel, pot spune.
Stiti ca Razvan a avut probleme foarte grave, acum... e foarte bine, evolueaza din toate punctele de vedere si asa sper sa ramana.
Shehe, eu simt tristete la tine... capul sus, capul sus,esti o luptatoare! Vav de planurile Celui de sus... si eu am multe intrebari fara raspuns, insa stii cum e? invatam incet-incet sa luam lucrurile asa cum vin, si ne adaptam permanent.

Ancutz, cum sa uit eu chestiunea cu Tutu?
Dumnezeu sa va dea sanatate si realizarile sperate, daca nu erati voi, aici... am eu asa un feeling ca altfel ar fi stat lucrurile, si nu neaparat intrun sens bun. Si mai lasa modestia ca tinere eram toate si tot asa am si ramas.
Eu schimb prefixul anul acesta !!! Sunt chiar foarte tinerica, ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Anca, sper sa iei hotararea buna, si sa fii impacata cu tine. Iti doresc sanatate multa multa! O pup si eu pe Dana scolarita, abia astept sa vad coronita pe capusorul acela dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

pup pe toata lumea!
ma bucur mult ca va vad!
Anca iti tinem pumnii
Dana indiferent ce alegi, dupa ce o faci, sa nu te uiti in urma!
Shehe nu e o garantie ca se schimba! si eu tot cu un ghem de energie traiesc, mereu spune, face, intoarce, coace ceva nu-mi lasa nicio clipa. noi cam suntem speriati cu scoala! acum merge la o gradi waldorf unde e cu ingeri si zane ce o fi la toamna ...
Vale intr-o zi o sa ne anunti cu majuscule bolduite!

inutil sa spun ca iar plang ca o proasta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Haidi bre nu mai plange, ca iesi acum la viscol si-o sa plangi de nevoie!pastreaza=te!
Eu behai ca un magar(ma rog, magaritza).Nu m-a lasat bine raceala, ca zilele trecute m-a luat iarasi, am consumat tone de servetele, ma gandesc sa mai folosesc si maneca la o adica
Ma pregatesc sa plec, urati-mi succes in drumul meu de 50 de min prin nameti, pe jos evident, spre home sweet home!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

AncaW, grea decizie ai de luat...te inteleg. In viitorul nu prea indepartat voi fi nevoita sa fac si eu miscarea asta. Ma rog deocamdata doar un medic mi-a "prezis" ca la asta voi ajunge. In fine, voi vedea. Am vazut pozele cu fata ta, seamana bine cu tine...cred ca e chiar un pic mai frumoasa decat tine

astery, si io schimb prefixu' anul asta. Noi sa fim sanatoase. Personal credeam ca atunci cand voi ajunge la varsta asta voi fi tare inteleapta ... cand colo, nu prea.

Shehe, cica daca nu au astampar cat sunt mici, cand cresc se cumintesc si invers. in cazul copilului meu cam asa a fost.

Vale, sanatate multa!
Dandana,

toate fetele fara deosebire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

astery doar parintii care au trecut prin asa ceva pot sa inteleaga cu adevarat ce simt.Si totusi...,ea e singura care imi poate da puterea de a merge mai departe.Maia e un dar din partea lui dumnezeu .Totul a fost de domeniul fantasticului din momentul in care am ramas insarcinata pana acum (caci am infirmat diagnostic dupa diagnostic) si imi dau seama in fiecare zi ca nu toate mamicile care au trecut prin asa ceva au avut norocul meu.
Razvanel ce mai face?
dandana nu exista un fel de scoala waldorf?Eu sunt inspaimantata ca o sa mi-o pedepseasca zilnic.Ca si la gradi o pateste cel putin de doua ori pe saptamana.
vale sper ca ai ajuns cu bine acasa.Ca eu abia mi-am scos nasul afara si am inceput sa stranut.Aici erau -20 la ora zece dimineata.
Relya sper sa fie asa cum zici.


Poze

Mergi la inceput