Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Si il mai scriu si pe asta sa primesc ravnita steluta.


Mirela fericita de Mara Ioana



Felicitari!

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Eu ma duc la culcarica, tati pazeste puiul in noaptea asta
Incerc maine sa iau stelutele sa papam ceva bun, asa de WE


Aaaa, voiam sa mai zic FELICITARI, Lorex, si eu am avut mari emotii cand i-am facut Maiei prima data baita singura, dar cum tati a inceput sa stea cate 14 ore la munca a trebuit sa o fac si pe asta, ca sa nu tin copilu' nespalat cu saptamana, si nu-i chiar asa greuMa incurajam gandindu-ma la Ioana_fota cate trebuie sa faca singura

Da, Miremia, sper sa pot veni la intalnire, o sa vb si cu tati, lucreaza tare mult in ultimul timp si nu stiu cat o sa mai dureze programul asta infernal si daca o sa vrea sa "evadam" pe undeva, dar in principiu sper sa vin



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Alexutzzza, programul nostru e ceva de genul (cd nu vine buni pe la noi): dupa masa de dimineata de la 7-8 bag o tura de mailuri/telefoane etc, apoi mananc si eu si forumesc un pic daca e timp, ii mai dau o data pe la 10-11 sa manance si afara. Stam cam 2 ore, mai mailuim si din parc, mai citim, pierd eu cumva timpul si apoi inapoi acasa, unde mananca Andrei din nou si doarme sau se joaca la bara cu jucarii, mananc si eu si mai bag a doua tura de mailuri.

Cam pe la 4-5-6 iesim a doua oara si stam inca macar o ora. Daca vine si tati de la serviciu mai stam si cu el...si cam asa.

Mai bagam la spalat, mai un calcat, insa aproape deloc gatit (aici ma ajuta fantastic mama!), poate de aici se trage economia de timp....
Am noroc ca, atunci cand trebuie sa ma duc pe la serviciu sau cum a fost azi cu masina pe coclauri, vine mama si il scoate ea afara, deci mie imi ramane doar o tura. Incerc sa il scot cat mai mult, pentru ca in casa devine agitat si ne chinuim amandoi mai mult decat e cazul...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Evyme, o noapte linistita si fara concerte sa aveti

Am fost afara si am papat la Mc asta pentru ca dadusem si eu jos 1kg...rusinica mie...da asa nu-mi place sa gatesc....si desi as vrea sa slabesc, nu ma pot mobiliza nicicum sa fac ceva in sensul asta, cred ca si din cauza ca stiu ca o sa pierd usor, usor, asa s-a intamplat mereu, fara mari eforturi, asa ca ma culc si acum pe o ureche si las organismul sa-si revina



de Maia Ilinca (29.01.10)


Multam mult! La noi de fapt probleme sunt pana pe la 23.30. Cam atunci papa ultima masa, apoi ne trage niste rasete cu toata gura, niste agiiiiii si gheeeeeee, apoi il intorc pe burta si pana dimineata pe la 9-9.30


Nici eu nu ma stresez prea tare cu slabitul acum, tot pendulez undeva intre 57-58 kg. Targetul meu este 55, dar greutatea ideala pt mine este 52-53kg, asa ca de fapt acolo tintesc Astept insa vara ca sa bag salate la greu si munti de apa si atunci sigur mai topesc vreo 2 kg

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Si sa va arat ce italian lover am eu, adevarat Johnny Bravo, Happyella, sa nu zici ca n-ai ginere smecher

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

Fetele, am comis-o rau de tot, da' rau rau de tot!

Azi cand sa ies cu Andrei afara, l-am imbracat si, ca sa nu intru incaltata la el in camera, l-am pus pe canapeaua din sufra pana sa ma incalt. si... a cazut de pe canapea pe parchet! Mi-a stat inima-n loc cand am auzit pufnitura, ce sa ma zic de urlete! Am fugit repede cu el la doctor (noroc ca era in program), s-a uitat la el, m-a linistit ca e OK, nu are nimic, oricum a cazut de la inaltime mica si era infofolit bine, deci hainele au atenuat cazatura. Mi-a zis sa il urmaresc cateva zile daca face febra, vomita sau nu vrea sa manance... Ma simt atat de vinovata si sunt obsedata sa nu cumva sa ii fi cauzat ceva la creier! Nu pot sa cred ca mi s-a intamplat asa ceva si sincer nu reusesc sa imi dau seama cum a reusit, ca el inca nu se rostogoleste...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



bebe sa nu apara complicatii; pustiu` isi tot schimba pozitia stand pe burta, se deplaseaza de obicei in cerc, dar evit sa-l pun aproape de marginea patului, tocmai ca sa n-o patesc, ca a devenit atat de imprevizibil... Eu ma tot gandesc ce-o sa fac cand o incepe sa se rostogoleasca

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Si sa va arat ce italian lover am eu, adevarat Johnny Bravo, Happyella, sa nu zici ca n-ai ginere smecher

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



Foarte tare! Imi placea desenele alea

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Vai ratusca!!! si mie mi-a atras atentia azi sor'mea sa n-o mai las asa pe margine ca nu stiu cand o sa cada intr-o zi!
m-am cam obisnuit s-o las asa, tre sa-mi revizuiesc comportamentul...

Evyme, merci!

haircut, la inceput mai ma servea si la pat, acu...

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

si daca tot se vorbeste de diversificare, iata prima linguritza de suc de mar a nepotelului meu.

mmentionez: alaptat 11 luni, prima lingurita de suc la 6 luni

editez: a se urmari cu sunet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Si sa va arat ce italian lover am eu, adevarat Johnny Bravo, Happyella, sa nu zici ca n-ai ginere smecher

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


hi hi, ce misto-i!

Mergi la inceput