Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Eu n-am scris nimic de iritat ca nu s-a iritat dar pot sa spun ca desi toate sunt pana la 9kg la 7 si putin cate are fi-miu ii lasa urme.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Si cautand poze cu scutecele am vazut ca si la cora e acelasi serviciu foto! Ura!!!!!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


super...dar oare unde ca nu-mi aduc aminte sa fi vazut....

noi suntem la nr 4...3 il strangea.

pampers cred ca doar verde am av

am un bax de...happy 3...mi s-a parut scortos..o forma mai incomoda, mai grosolane si jiji s-a oparit nitelus...asa k am renuntat

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Si cautand poze cu scutecele am vazut ca si la cora e acelasi serviciu foto! Ura!!!!!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


super...dar oare unde ca nu-mi aduc aminte sa fi vazut....

noi suntem la nr 4...3 il strangea.

pampers cred ca doar verde am av

am un bax de...happy 3...mi s-a parut scortos..o forma mai incomoda, mai grosolane si jiji s-a oparit nitelus...asa k am renuntat

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....



Aici .

Mai am vreo 15 si trecem si noi la 4.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Neatza!

La multi ani celor care-si serbeaza azi onomastica!

La multe lunite Yannis, Zita si Matei!

catalutza, ma bucur mult ca rezultatul analizei e negativ!

larisel, sa stapaniti sanatoase caruciorul! Sper sa treaca repede urata de DA! Ce bine ca va mutati la tara!

mariucasara, uau, ce putin a mai ramas, tin pumnii sa iasa dublul eveniment exact cum va doriti!

lorex, dulcica foc zambareata Iuria! Si parcul e superb!

cristies, Doamne, cum sa ma supar pe tine? Din contra, sunt de aceeasi parere, n-am mai postat ca n-am vrut sa credeti ca ma bag si eu sa fac pe desteapta, se spusesera destule. Pana la urma tot am zis cate ceva, dupa ce-a postat lorex despre balsamul de rufe.

decenuela, iulenca, multumim pt cafea!

miremia, multumim pt capitolul nou!

Andrelina, bafta la vaccin!

cristies, aoleu ce noapte ati avut... Imi plare rau ca-l chinuie refluxul pe Alexis, oare la ce varsta ar trebui sa-i treaca? Multumim pt studiul de piata!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

buna dimi la sf. Gheorghe si LMA sarbatoritilor, de nume sau de nastere

ia sa vedem ce mai valoreaza una bucata neuron folosit intens:

ANDRELINA SI TUDOR bafta la vaccin! va fi doar un deja vu si gata

LOREX, IO credeam ca fetele asa frumoase nu gatesc ever si-s servite mereu la pat

MARIUCASARA sa aveti o petrecere 2 in 1 fenomenala, sa te simti fericita si implinita!

DECENUELA io prestez indulcitori (doar cat am fost gravi am facut pauza). nu pap zahar deloc, in nimic, nici paine sau fainoase si nu combin lipide cu glucide (mananc musli in iaurt degresat complet, de ex.). si pap de 3 ori pe zi mese principale si doua gustari:una de fruct (1 bucata) si una iaurtul ala cu 2 linguri de musli. stiu ca ai intrebat-o pe cristies, dar ma bag si eu in seama. de 2 saptamani mananc fructe uscate, ca sunt dulci,caise, curmale, stafide. rezultatul: AMR campe loc, numa juma de kil acolo...dar asta e. aproape mi-am atins targetul pana la botezul de maine (vroiam AMR 0, dar merge si 2).

CRISTIES, pe pastele integrale gasite de mine scrie ca au amidon de cartofi. . de unde ai luat fructoza? am gasit la farmaciile Helpnet produsele lu nea Moti, dar la preturi ametzitoare: aveau paste, fructoza (35 cutia), gemuri, etc

XELA, spor la invatat!

MAMIDEPUIUTI nu-i retzeta, e epuizare, I'm afraid. ceea ce inseamna ca nu va ,merge mereu, ca sunt si eu om... daca nu-s odihnita nu-i rezist asa de bine sa imi pun mintea cu ea si s-o mangai/sa-i cant/vorbesc chiar daca plange in pat/landou. uneori renuntz si ...ma plimb/stau pe scaun cu ea sus pe umar. nu mai doarme, ofc, ca se uita la peisaj... eu zic ca pana la 1 an o sa reusesc ceva-ceva

multumesc si eu de cafea, dece si Iulenka

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Si cautand poze cu scutecele am vazut ca si la cora e acelasi serviciu foto! Ura!!!!!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


super...dar oare unde ca nu-mi aduc aminte sa fi vazut....

noi suntem la nr 4...3 il strangea.

pampers cred ca doar verde am av

am un bax de...happy 3...mi s-a parut scortos..o forma mai incomoda, mai grosolane si jiji s-a oparit nitelus...asa k am renuntat

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....



Aici .

Mai am vreo 15 si trecem si noi la 4.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Noi suntem inca la nr 2. Si nu cred ca-l schimbam prea curand.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neatza!
Multumim de cafea.
La multi ani Gheorghe, George, Georgeta, Georgiana....
Vad ca tare mai sunt laudate scutecele Babylove. O sa le incerc si eu imediat ce termin pachetul pe care l-am luat aseara de Pampers verde. Intr-adevar miros ciudat dar nu s-a iritat niciodata de la ele si nici accidente nu a mai avut de cand a facut si Sebi pulpite si nu se mai prelinge nimic. Oricum am gasit o super promotie pac de 82 de scutece/53 de lei.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Super oferta! Eu am luat tot la "promotie" 70 de bucati la "numai" 59,99roni.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


sper sa nu ma insel...in real era promoptie 70 buc pampers verde 48 ron

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

mai am de citit jumate di capt trecut..

LARISEL, CE fain ca ai luat caruciorul dorit!!
si k te muti la tara, unde banueisc ca ai si ajutor

no, tre sa fac si bagajul, asa ca sii iu leitar (mor dupa engleza asta romanizata)

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza si de la noi....
tati a plecat in grecia acum de dimineata...si nu aveam chef sa plece acum....ma simt inca in buoias, nu mult , dar am asa o tristetze nu stu , inexplicabila.....si nu as fi vrut sa raman singura ptr ca am tendinta sa ma izolez, sa ma incui in casa si apoi tot io comentez ca stau aici ca la inchisoare daca era tati cu noi mergem in parc, mergeam la un restaurant, ieseam la mall faceam noi ceva....

Oricum, imi trece mie...

Cris Dogarel felicitari ptr realizari! la mai multe ore de nani cu Ema adormita singura!

Ratusca si eu il tin pe Yannis deja pe treapta aia intermediara cand iesim afara, daca doarme sta la orizontala dar daca e treaz, pentru a preintampina plictiseala si miorlaielile inutile il ridic la treapta intermediara sa caste ochii si la fel, e fascinat de supermarket: multe culori, lume, obiecte...ii ies ochii cat cepele din cap de cat studiaza

Nikole, Lorex, Larisel multumim de aprecieri

Lorex parcul e superb, iar Iuria...ce sa mai !!! Esti o norocoasa sa iti rada asa frumos asa repede

evyme subscriu...si mie mi se pare Yannis prea mare si ma topesc cand ma uit la Iuria sau altii mai mici si-mi amintesc de Yannis cand era jumate din cat e acum

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Larisel f practic caruciorul!
Sa va priasca la tara!
Superbe pozele tale din parc! cu asa multa verdeata si soare si lac! noi servim numa un parc intre betoane aici in spatele blocului un ....ce parc..o groapa cu nisip...Miremia zici ca merita sa bat drumu pana-n national? poate ma incumet, dar nu azi ca-s depresiva, poate maine....

Andrelina bafta la vaccin!

mariucasara sa ai o nunta de vis , sa te simti bine si sa nu fii stresata Eu anul trecul la mine la nunta am fost stresata pana in momentul cand m-am urcat in masina sa merg spre biserica , dim momentul ala mi-am zis ca ce-o fii o fii, nu mai am ce-i face (pregatirile erau terminate ,tot, de acum e "action!"), asa ca macar sa ma simt bine si sa ma distrez

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput