Fulgusori de nov.dec2009 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Roxy, sanatate lui Matei. Cum va descurcati cu siropelul? Il bea?

O sa trebuiasca sa plec curand de acasa sa recuperez mouse-ul Dianei de la reparat! Yupiii!!... 2 luni a fost stricat; ne-a fost tare greu fara el

"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

citat din mesajul lui roxyaly
"Auzi draguta Ancuta cuvantul "hiena" e intre ghilimele asa ca nu vad de ce te ataci asa tare draga mea.Oricum ma mira faptul ca inca mai scri aici din moment ce gasca ta s-a retras.vezi ai grija sa nu te excluda ok?
"

fata draga...nu te ingrijora tu pt mine...gasca mea m-a primit si ma va primi in continuare....nu m-am atacat de loc...era doar o afirmatie...n-ai priceput...

"Ancuta tot pentru tine citeste ca am scris ca a-ti tratat-o urat!!!!!!!!!


Si hai mai bine fa parte din cele care s-au retras si lasa-neeeeeeeeeeee
"

deci...ori nu mai stii ce scrii, ori nu stii sa citesti (de scris m-am convins ca nu stii...ati se scrie legat in contextul ala)...uite aici ce-ai scris: citat din mesajul lui roxyaly

Extraordinar Ancuta cat de afectata esti tu de mesajele lui My-Lady de parca ti-ar pasa?

Nu te inteleg ce ai cu ea pe bune? cum o prinzi cum o ataci?


de cate ori am prins-o si atacat-o eu pe My_Lady ????

si de retras ma retrag pt ca asa vreau eu si nu pt ca imi spui tu...



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura B


Ca sa lamuresc cu statul/plecatul/parasitul- din punctul meu de vedere nici o teama:

- cu cat pare mai dificil, cu atat sunt mai tenace

- nu am primit nici o oferta pe PM (fie din cauza ca mi-am exprimat de la inceput dorinta de a sta aici, fie pentru ca nu corespund vreunui standard)

- aici e si locul meu. Precizez ca la fulgusori, nu la robotei. Nu am plecat nici cand am citit generalizari jignitoare (nu mai retin exact expresiile, dar una a fost ceva de genul ca cine nu a fost aici vizibil trebuie acum sa-si castige respectul, nu sa-l cerseasca, de parca de-asta vin si eu aici si bat la tastatura, ca sa ma asez in genunchi sa rog pe x, y & z sa fiu acceptata, dar uite ca mi se da peste nas si-s pusa la locul meu…haaaa????), nici cand s-au discutat chestii absolut fara fond (iarasi vin cu exemplu inventat de conversatie: “Am facut un ceai fierbinte, hai pe bancuta, va invit”, urmat de nspte raspunsuri la fel de informative: “Eu aduc zahar”, “Vreau niste miere mai bine”, “Uite si biscuitii”. etc). Ei, da, au si subientele astea farmecul lor, dar o perioada le-am vazut chiar zilnic… s-a gandit cineva ca poate de asta s-au suparat unele fete si au spus ca sunt ignorate, pentru ca aparent discutia despre ceaiul fierbinte e mai interesanta decat mai multe raspunsuri la binete. Eu am ales sa ignor ce nu mi-a placut, interesat, sau cand mi s-a parut ca s-a sarit calul. Mi-am zis ca suntem aici la subiectul numit “fulgusori”, ca sa impartasim experiente, bucurii si tristeti, in primul rand despre copii dar si despre noi, ca sa socializam placut, civilizat, impreuna, asa cum am inceput, si nu sa faca cineva scoala, educatie sau sa puna la punct pe altcineva, si asta indiferent de educatie, mod de exprimare, afinitati, prietenii, etc.

- si eu chiar sper in continuare ca fetele care au plecat sa fie asa cum le-am crezut: mature, echilibrate, rationale, sa regandeasca motivatiile, sa le cantareasca si, imi doresc, sa decida sa revina. Pentru ca aici e si locul lor. Pentru ca s-a gresit de ambele parti; dar astea nu sunt cele mai rele lucruri in viata. Si pentru ca nimeni nu are de castigat cand se rup puntile.



Zic si eu... poate am drepate... sau poate gresesc... poate cineva citeste si se gandeste inca o data "la rece"... sau poate am pierdut o jumatete de ora din viata degeaba...



"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner



pe cuvant ca sunt de acord cu tine 100%
nu-mi plac rautatile...si da, am un gust amar dupa "ruptura " asta...
la fel ca si tine...cred ca s-a gresit de ambele parti in egala masura ...si..si...am mai spus...100%

Cand ma gandesc ca toate avem copilasi, suntem mame, la multe dintre noi copilasul acesta a fost salvarea noastra...de ce sa se ajunga aici??????? Pacat

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu sunt prin preajma...sper sa mai intrati...si va rog eu mult, lasati rautatile!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

de cate ori am prins-o si atacat-o eu pe My_Lady ????

si de retras ma retrag pt ca asa vreau eu si nu pt ca imi spui tu...



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!



spun eu ca sa fie clar...nu m-ai atacat!!!!!!!!!!!!!!si chiar daca ma atacai...tot aia...
a_driana....nush daca ii dau dintzii sau nu..asta tot un pediatru iti poate spune....
va invit pe toate la coltunasi in lapte..si pe cele suparate pe mine(dar nu cred ca imi ajung coltunasii)..si pe cele care au omis sa se supere pe mine....



Mariuca acasa la buni 20.04.2010
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

am descoperit la ce-s bune listele astea cu prieteni...sa vezi cine e online..si sta cu ochii pe tine ca pe farul din CT...glumesc. nu-i bai... free supervisors..sa tot ai
eu va doresc somn usor..bebei sanatosi...si fie ca maine..sa va treziti cu zambetul pe buze..sa puteti infrunta problemele voastre reale..nu ce se intampla aici.aici ne jucam de-a viatza...in realitate pariez ca nu ar fi fost atatea probleme..daca am fi fost fiecare intr-o camera mare....dar nah...de asta e bine sa vb fata in fatza...uneori prin scris pot fi inteles gresit..ca de..una e limba romana..
nighty night



Mariuca acasa la buni 20.04.2010
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Va mai amintiti de mine...? Stiu ca e nepoliticos din partea mea sa apar asa pe "nepusa masa" dupa atat timp, insa v-am citit cu mult drag atunci cand am putut!
Am adaugat si poze la albumul comun si le multumesc fetelor pt comentarii!
Motivul pentru care am inceput din nou sa scriu pe acest forum este acela de a va impartasi una dintre experientele pe care le-am trait de la nastere pana acum 2 luni. Este poate si un raspuns pt multe dintre voi.
Mergeti sa faceti un ecograf sau consultati un pediatru ortoped...pentru linistea voastra sufleteasca. De la 2 saptamani si pana la 2 luni fetita mea a purtat un anumit scutec numit perna "freika" , din plastic, care se aplica peste haine si care era menita sa corecteze solduletul, imatur dpdv fiziologic la vremea aceea. Nu va pot spune cat de incomoda a fost pentru ea dar a trebuit sa o poarte si zi si noapte.

Considerati asta ca pe un sfat, nimic mai mult!
Va poop!

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

S-a trezit printesa, merg la baitza si revin cu mai multe amanunte..

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

luciandrea, bine ai revenit...uf ce nasoala treaba cu solduletul...acuma cum ii? ii ok?


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Luciandrea ma bucur ca ne scrii..ma bucur tare! Si voi lua foarte in serios ce spui tu acolo...
Sper ca micuta este ok acum..

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput