"BRAVO MURICA! Liliac de mai-iun 2010 (73)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubirisca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancutzicab

Iubirisca, nu te amari din cauza dr. In acelasi timp, nu pot sa nu iti dau dreptate. Ar trebui sa poti discuta cu el despre toate aspectele nasterii, poate are in plan sa le treceti in revista mai tarziu? Macar la mine lucrurile sunt clare. Ma apuca, ma duc la spital si o suna ei de dna doctor (numai sa fie in tara, ca la Luca nu a fost si am nascut cu dr de garda ). Vorba ta, dupa 22.00 cine te preia? Si de dimineata, ma rog, de la ce ora ai voie sa il suni? Scuza-ma, nu vreau sa pun paie pe foc, dar m-am inflamat putin. Sfatul meu este sa lamuresti lucrurile astea cat mai curand, cat inca mai poti schimba doctorul daca este musai. Oricum, iti tin pumnii si nu te mai supara.

Anca 33+ cu Maya Sophia si mamina lui Luca


ancutzicab multumesc pentru gandurile bune, ideea e ca nu cred ca am cu cine discuta, nu pretind ca doctorul sa ma ia in brate si sa ma linisteasca ca totul va fi ok dar parca nici asa; astazi am plecat de la doctor plangand- si asa suntem stresate si pline de ganduri- oare o sa fie bine, oare ne vom descurca.
Cand i-am spus sotului, s-a suparat tare si mi-a zis si el ca nu e normal ca un doctor sa fie asa, in loc sa gasesc sprijin primesc in schimb si mai multa neliniste.
Azi este Sf. Alexandra, daca nu ma suna mama nici nu stiam ca azi e ziua mea , si uite ce trista sunt....
Sper sa gasesc o solutie at mai buna atat pentru mine cat si pentru papusica mea.

Iubirisca 33+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubirisca spune:

Multumesc tuturor fetelor pentru incurajari

Iubirisca 33+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

La multi ani, Iubirisca, si capul sus!
Important e sa fie bebelina bine, iar in rest, va trebui sa te lamuresti cu intrebarile pe care le ai. Cand te mai duci la control?

Anca 33+ cu Maya Sophia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Iubirisca incearca sa nu te mai gandesti la controlul de azi.Gandeste-te ca si noi avem zile mai proste cand le raspundem mai din topor si persoanelor apropiate,la care tinem,d'apoi unui strain.Poate a avut si el o scapare,azi,daca nu s-a mai intamplat pana acum
Si eu l-am intrebat pe doctorul meu ce ma fac daca e ceva in neregula si la fel mi-a zis,ca daca e ziua sa-l sun orice prostioara ar fi,iar noaptea sa merg la spital ca il vor anunta cei de acolo
Feteleeeeeeee,lasati frica de nastere,ce v-a apucaaaaaaaaattttttt?Mi-a trecut mie,fricoasa odiseei,si v-a luat pe voi?
Ganditi-va ca sunt atatea femei care nu pot avea copii,sau se chinuie,si ii pierd,sau ii nasc cu probleme...noi oricat ne-am chinui,si oricat de mari ar fi durerile e pentru cea mai nobila cauza din lume,pentru bebelusii nostrii sanatosi si voioisi.
Curaj!!!

poze



Cristina37+ cu Sebi
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Am revenit!!

Am pus in albumul meu pe webshots 4 pozici de azi, una cu floricica de liliac Tudor, la 38 de saptamani, si inca 3 cu liliacul din curte si catelul nostru Sper sa va placa...Am pus albumul primul, sa-l gasiti mai usor, apoi le aranjam inapoi cum erau..

Cris, intrebai mai multe de nasterea mea: de nascut nasc natural, dr vrea sa-mi induca travaliul pt ca e ff ocupat si sa fie sigur ca e disponibil la nastere, si apoi pt ca eu vrut sa vina sa ma asiste in privat, si nu la Giulesti, si atunci e mai complicat sa ajunga oricand, plus ca sambata mai are o nastere (dar prin cezariana) tot aici, asa ca astea sunt motivele, el a propus sambata, eu am acceptat. Legat de varsta sarcinii, el zice ca o data implinite 38 de saptamani sarcina e la termen, iar eu azi implinesc cele 38 de sapt, deci sambata o sa fie saptamana 39 (38 de saptamani si 3 zile), la Matei am avut tot travaliu indus (din motive care tin tot de programul incarcat al dr) la 39 de sapt si 3 zile, deci o sapt mai tarziu ca acum. Imi convine si legat de greutate, Matei a fost ff mare si ma gandesc ca o saptamana mai putin la Tudor poate ca inseamna si o greutate mai mica la nastere, deci sper sa-mi fie mai usor..

Vivela, despre Giulesti nu pot spune decat ca ma duc dimineata acolo sa-mi induca travaliul (nu stiu exact cum, dr a zis sa "gadilam" un pic colul) si apoi plec sa nasc in privat, deci n-o sa pot povesti multe despre cum mai stau acum lucrurile la Giulesti, dar banuiesc ca nu s-au schimbat multe fata de 2008 cand am nascut eu, de-aia si incerc sa "fug" in alta parte, cu acelasi dr dar la conditii, sper eu, mai bune.

Ma duc sa mananc o ciorbita, dragelor, si revin, daca nu se scoala Matei intre timp..



Sorana, mami de Matei si 38 fix cu Tudor

AMR...3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubirisca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancutzicab

La multi ani, Iubirisca, si capul sus!
Important e sa fie bebelina bine, iar in rest, va trebui sa te lamuresti cu intrebarile pe care le ai. Cand te mai duci la control?

Anca 33+ cu Maya Sophia si mamina lui Luca


La control ma mai duc pe 15 mai (am dpn pe 7 iunie), pana atunci trebuie sa fac urocultura, streptococ col si analiza coagulare sange.

Iubirisca 33+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Iubirisca, poate gasesti pe cineva care naste tot cu doc tau, eventual tot pe DC. Sau sa suni la cabinet sa vorbesti cu asistenta, daca e mai cooperanta...

Anca 33+ cu Maya Sophia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Ana, felicitari pentru rezultatul bun la eco! Of, mai bine nu v-ar spune despre cazurile in care nu se poate face epidurala, daca e ceva mai bine afli atunci pe loc, decat sa iti faci ganduri si griji de pe acum

Cristina, fericita 32+ cu Patricia

AMR 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Sorana, ce frumoasa e burtica si ce dulce e Matei! Pupam si catelul din dotare.

Ana 32+ cu Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubirisca spune:

Mergem cu Dumnezeu inainte, si speram sa fie totul bine.
Incep sa ma mai linistesc, si va multumesc - e mare lucru sa stii ca poti vorbi cu persoane care stii ca te inteleg pe deplin.

Iubirisca 33+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Mergi la inceput