MONTIGNAC (137) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Brindusik, eu ma gandeam la ceva similar, adica la o lista simplificata: numele, GI&GA (aia la care ne-au parasit) sau doar ID-ul si gata.

Dar lungimea listei nu are influenta asupra paginatiei. Indiferent de lungimea mesajelor, numarul lor e cel care face trecerea la pag. 2. Nu???

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Brindusik, eu ma gandeam la ceva similar, adica la o lista simplificata: numele, GI&GA (aia la care ne-au parasit) sau doar ID-ul si gata.

Dar lungimea listei nu are influenta asupra paginatiei. Indiferent de lungimea mesajelor, numarul lor e cel care face trecerea la pag. 2. Nu???


nu ai inteles ce am vrut sa spun..eu gandeam ..pentru cele care vin prima oara pe forumul asta sa vada ce inseamna monti si ce se discuta aici...prima impresie e prima pagina corect? care la noi e aproape jumate ocupata de lista celor care au abandonat monti...spilu e nu sa le excludem pe cele care ar putea sa vina back...ci doar sa punem sub numele "le astepta cu drag inapoi..." si sa facem un link la listuta celor ce au dat bir cu fugitii...cine vrea sa se uite acolo sa se uite dand clik..
personal..cred ca indexu asta ar arata "aerisit" ar fi o treaba de primavara si dragut ca si look pentru forumul nostru


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maya apropo de painea noastra de tarate...daca faci cum am facut io...adik dupa ce in cuptor se face crusta aia si arata ca si cum ar fi coapta( am lasat-o cam o ora).. .dupa am feliat-o...si bagat-o la microunde(cred ca merge si la cuptor) lasat vreo 6 minute...si feliile de 1cm grosime...iese foaret coapta si foarte buna la gust si nu e tare deloc...am facut ieri procedul asta si azi inca era moale ca atunci cand am scos-o


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ptiu ,ptiu sa nu va deochi mai fetelor ,ati deschis capitol nou si sunteti la pagina 3 si ati scris ceva nu gluma
Ce-mi place asa cand aveam activitate pe forum

Eu am o pofta numai de carbohidrati,nuami de alimente de au IG mareeeee ,cred c-as da in cap pentru un Snickers (am un pachet mare in dulap,ma fortez sa stau departe de el)

Am avut o zi grea,obositoare,n-am chef de nimic ,afara e friggggggg ,am de invatat si fug de carte ca dracu de tamaie ,chiar azi n-am chef de absolut nimic .Maine sper sa fie o zi mai frumoasa si sa fiu mai in forta.

D : salata de fructe
P : tarta cu ciuperci
C : peste pe gratar + salata


Va pup fetelor si continuati sa scrieti aici ca e frumos tare si ma bucur :)



P.S mai dati si exemple de menu-uri ca sunt in pana

Retete usoare Montignac

:)




Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

ARIEL zic si eu ca BRANDUSIKA suntem suflete perechesi eu am mari probleme cu relatia apa- deplasari...e cam suparator caci sunt ca un buretedar nici nu pot fara...intru in panica cand raman pe uscat...am pus-o si pe seama zodiei fiind pestisor

BRANDUSIKA imi place spiritul tau organizatoric..lista aia chiar ca-i lunga...despre paine ce sa zic.... pana sapt. aviatoare nu fac ...mai am o bucata in frigi...
ia ghiciti voi ce-am facut la ora 20fix dupa ce toata ziua falcile mele au fost in stand-by? exact m-au ''apucat apucaturile'' de rontait...si ca sa nu dau in pacate grele m-am ocupat tacticos de un pumn de nuci ..pt. maine dimi ce ziceti ..ar merge cateva lingurite de icre[home made fara paine sau gris] cu ceapa verde ''incorporata'' pe o felie-doua din caramida mea



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Dimineata: 2 portocale, pauza si apoi lapte degresat cu cereale integrale.

Gustare: 2 patratele de cioco 90% cacao.

Pranz: salata de cruditati cu peste.

Gustare: migdale neprajite.

Seara: culmea, veti zice. O portocala, si probabil 1 kiwi putin mai tarziu.

PS Lista arata grozav!

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maya nu glumesc cu sufletele pereche...fix de asta vroiam paine CA IMI E POFTA DE ICRE..trimite si mie unele prin mail sa nu manananc din alea cu gris
da treaba cu sufletele pereche se strica...cand vine vb de beut apa...desi is si eu "balacitoare"...rac de fel...



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

BRANDUSIKO fii pe faza ca acu' le-am dat send..no amu' serios ce zici sa ma dau la ele maine in zori de zi ca mi gandul tot la ele?



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io m-as da ...daca le-as avea in frigi



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Hihihi...si io pestic,si io pestic!

Monnvas multumim te tabelas!Subscriu si eu la ideea fetelor de a ,,concentra'' cumva lista a 2-a!si pe masura ce se reapuca,vor intra in lista principala!

Vad ca e bataie de cap cu painea facuta in casa.Ma las pagubasa ca si asa nu sunt mare fan paine.Ma limitez la wassa mea!

Azio iar am cotit-o cu mancarea si nu m-am tinut de meniul prestabilit,dar am fost cuminte!
Gustarea 2 a constat in ciuperci pleurotus innabusite cu mujdei de usturoi si cina a consta in 3 castraveciori cornishon cu telemea de vaca desarata!
Acum ma pregatesc de nani,culc odorul si ma bag si eu.

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput