MONTIGNAC (137) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maya chiar am pus otet+o lingura de ulei+ lasat o data la dospit 30min..framantat iar..lasat in tava iar la dospit 40 de min(ordine de la mama care e brutar)...drojdie..mama o spus sa pun 30g la 1kg de faina...io nu aveam un kg desi aveam integrala, tarate si soia..am pus un cub 25g...si tot o iesit de poti sa ..


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

TEODORA nu-i nici o suparare ..asa am io perioade cand mananc mai putin si altele cand ma napadesc 100 de pofte si mi le satisfac ..din plin..am zile cand nu am gustari intre mese ..cum e azi de ex. ca n-am avut timp si nici n-am simtit nevoia de rontaiala...cateodata pur si simplu ma satur cu ''subtirel'' si putin si altedati ''gros '' si mult cantitativ...conteaza mult si cata apa beau..daca ma hidratez ca lumea nu mai e loc si de mancare..pana acum cred ca au trecut aprox. 2l ceai+apa...deci mai putina mancare....

BRANDUSIKO tu vb. serios? asta cu otetul era ultima mea speranta ca doar pe asta n-am pus-o in practica...n-ai pus cam putina drojdie? ca pe cubul ala de 25 gr? scrie ca-i suficient pt.500gr faina..asta a noastra fiind integrala + tarate poate ar trebui mai mult pus....da' si daca pui prea mult risti sa aiba ''chestia'' gust de drojdie..si nici asa nu-i bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Teodora, 3 litri de apa si ceva ceaiuri, plus ciorba mi se pare enorm! Eu stiu ca prea multa apa "ia cu sine" din mineralele din corp. eu stiu ca 2 l sunt suficienti. Cand este cald afara se bea cam cu 0.5-1 l mai mult.

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maya suntem suflete pereche..si eu cu mancare is la fel..zile cand abea mananc (de spune ninha ca nu stie cu ce traiesc ) si zile cand imi e a rontai mereu
cat despre paine...mama asa mi-o spus ca se face..o ascult..ca le stie in d'ale painii


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Nici gand ,Nicoleta!
Am analizele beton si asta cu apa multa a devenit gest reflex pentru mine!Beau de ani de zile asa multa

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya_m

TEODORA nu-i nici o suparare ..asa am io perioade cand mananc mai putin si altele cand ma napadesc 100 de pofte si mi le satisfac ..din plin..am zile cand nu am gustari intre mese ..cum e azi de ex. ca n-am avut timp si nici n-am simtit nevoia de rontaiala...cateodata pur si simplu ma satur cu ''subtirel'' si putin si altedati ''gros '' si mult cantitativ...conteaza mult si cata apa beau..daca ma hidratez ca lumea nu mai e loc si de mancare..pana acum cred ca au trecut aprox. 2l ceai+apa...deci mai putina mancare....


exact la fel si la mine! m-am chinuit ieri sa mananc, am trait sa o vad si pe asta! pur si simplu inghiteam cu noduri....azi, la fel. am mancat un iaurt de dimineata si acum nu simt deloc senzatia de foame, insa am mancat un mar, asa, sa bifez si gustarea si ma uit cu mare sila in frigider si nu ma atrage nimic.
mi-am luat niste andive si ma gandesc sa imi fac o salata cu somon pt cand mi s-o face pofta.
in rest, apa beau ca rata. si eu sunt din clubul celor care beau 3-4 litri lejer, in mod curent. eu chiar sufar pe tema asta, daca raman fara apa plata, incep sa ma agit o fi bine, n-o fi....asta-s eu de cand ma stiu si nu am cum sa o rezolv. sa vedeti ce chin cand plec la drum lung cu autocarul si depind de opririle alora si....ma oblig sa beau mai putina apa ca sa nu strig disperata dupa tufis...

se pare ca s-a oprit scaderea mea in greutate din cursa aia rapida...oscilez undeva intre 72-72.1...banuiam eu ca asa va fi :(

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Montigagici, cam asta am facut la tabel. Nu am date de la Alayana si Rony si cred ca mai sunt cateva fete. Alexmar, la tine am niste ???.

In rest... spor la slabit. Io tocmai am halit un spanac cu leurda si stevie (ca tantile din piata, cand au vazut ca-s chitita pe buruieni, au inceput sa-mi dea retete... si sa-mi bage stevia-n plasa ) ingrosat cu smantana si un ou ochi. ce-mi plac buruienile astea!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

monn sa-ti traiasca "famelia" pentru tabelas...e frumos...da as mai avea o sugestie...da ti-o spun numai daca me dai voie


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ia zi, ca io nu prea am premonitii

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ce bine ce bine..ca eu mereu gasesc ceva de comentat..
ma gandeam ca listuta cu cele pe care le reasteptam la noi...sa fie pusa intr-un fisier si pus pe site-ul ala de share...si sa fie link...ca e foarte mare lista cu cele ce au abandonat...in asa fel incat atunci cand intra cineva pe forum...e mai mare lista aia decat a noastra(ceea ce nu se cade)+ cand intra cineva prima oara sa vada despre ce e vb...nu sa treaca pe pagina 2 sa vada care e atmosfera si ce discutam aici


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput