Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Rala,
Multumesc de lamuriri. Daca eu sunt dupa 3 ani de asteptari sunt mai besmetica. Ce sa fac? Ieri am vrut sa fac o eco si nu a vrut dr. ca a zis ca e prea devreme dar ca sa excludem sarcina extrauterina sau de calitate proasta mi-a zis sa fac BHCG la 48 de ore si progesteron. A zis ca daca progesteronul e mai mare de 25 e sarcina de buna calitate. Dar acum mi s-a parut prea mare si citind am vazut eu ca e mare in sarcina molara cred - niste prostioare.

Luni merg la eco si o sa ma mai linistesc (o vreme), ca nebunia nu-i de un singur fel, ce crezi?

Liana

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Dimitra,bine ai venit! Daca mai e cineva nou si nu l-am "omenit" cu ospitalitate,scuze.Bine ati venit,noile flori ce poarta boboci de toamna!
Vmadelain,eu am avut stari de rau,lesin,ameteala,slabiciune maxima,dar adevarul e ca nu ma alimentam cu proteine.Mancam foarte slab.Apoi am invatat sa mananc si carne,si fasole,desi le urasc pe ambele,dar trebuie proteine.Transpiratie nu am avut,dar e posibil sa ai lipsa de calciu,sau poate hipoglicemie,Intreaba doc,si sanatate multa
Florina22
Doura,daca tot esti manager de date pe aici.la mine nu apar datele.Mai trimit o data
DN 10 12 1981
Um 31 01 2010
DBP 07 11 2010
Multumesc mult
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

nici la mine nu apar datele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Am revenit....
Priviti vesti la....semnatura!

Symo 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

serios?
ai aflat deja ca e fetita??? asa repede?!?!?!
felicitari, sa fie sanatoasa si sa va bucurati din plin de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

simona_maris am adugat datele tale...gata pe ziua e azi...miruna sau allinusha va rog daca mai sunt date noi adaugati voi




Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Liana daca eu nu inteleg disperarea atunci cine? Normal ca inteleg, eu am crezut ca ai vazut deja sacul in uter avand 5 sapt si ca posibilitatea de extrauterina este deja eliminata. Nu te mai gandi la prostii, desi iar te inteleg, eu pana nu am vazut sacul am stta cu frica exteruterinei si apoi pana n-am vazut ritmul cardiac am stat cu frica sarcinii cu ou clar.
Bhcg s-a dublat mai mult decat frumos, iar progesteronul este influentat de arefam. Insista pe langa dr sa iti faca eco, pe el nu il costa nimic (doar pe tine) iar schimbarile se vad si de la o zi la alta. E important pt tine acum sa primesti dovezi ca totul este bine.

9+
"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Msymo felicitari pentru fetita!!! Aveti numele pregatit? Mor de curiozitate, poti sa imi spui daca calculatorul de pe net cu care ne distram saptamanile trecute a gresit in cazul tau?

9+
"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Msymo felicitari pt fetita..dar mai stati putin cu numele si cu alesul culorilor...sincer e devreme la 12 sapt sa stii sigur....nu te supara pe mine dar am auzit de multe cazuri in care copilului i-au "crescut" sau "disparut" "chestii" de la o eco la alta...




Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona-maris

Dimitra,bine ai venit! Daca mai e cineva nou si nu l-am "omenit" cu ospitalitate,scuze.Bine ati venit,noile flori ce poarta boboci de toamna!
Vmadelain,eu am avut stari de rau,lesin,ameteala,slabiciune maxima,dar adevarul e ca nu ma alimentam cu proteine.Mancam foarte slab.Apoi am invatat sa mananc si carne,si fasole,desi le urasc pe ambele,dar trebuie proteine.Transpiratie nu am avut,dar e posibil sa ai lipsa de calciu,sau poate hipoglicemie,Intreaba doc,si sanatate multa
Florina22
Doura,daca tot esti manager de date pe aici.la mine nu apar datele.Mai trimit o data
DN 10 12 1981
Um 31 01 2010
DBP 07 11 2010
Multumesc mult
Simona


Buna din nou burtici!

Am vazut ca este o sarbatorita felicitata de zor, codasa cum sunt zic si eu LA MULTI ANI Florina22! Sa ai o sarcina usoara, cu bebe la termen si putere pt intreaga familie!

Simona-Maris Multumesc pt raspuns, si celorlalte fete! Am vb cu dr, momentan mi-a dat doar repaus la pat si azi am facut analize pt calciu, glicemie, fier, etc sa vad cum stau si ce ar fi cauza! Eu am niste probleme de sanatate mai delicate (fibroza hepatica congenitala, microadenom hipofizar, astm) si stau si ma gandesc dc vreuna din ele incepe sa-mi faca probleme in sarcina! Dar tin legatura cu dr si sper la ce e mai bine! Incerc sa raman cat mai optimista!
Pup pe toate!

Madelain7+

Mergi la inceput