Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Rala, am amanat si eu pentru vineri fiindca nu ma simt prea bine din cauza racelii. Cred ca o sa ajung vineri pe la 17.30-18.00. Crezi ca o sa fie?

mamica lui Alexandru (04.06.2006), 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

am modificat la bb alinush dar siema nu mai are date nu stiu unde sunt...





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

multumim doura de capitol. cum te mai simti?

Mami Andreea 9sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)


merci de intebare..nu stiu cum ma simt... tot am nasul infundat si tusesc...cred ca iar trebuie sa ma duc la doc ..





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_ladycat spune:

Cine adauga noile gravidutze?

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

am modificat la bb alinush dar siema nu mai are date nu stiu unde sunt...





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

ratusca83 de ce trebuie sa faci cerclaj? din cauza leucocitelor?
florina22 la multi ani! si bebeu sanatos si voios
eu ma gandeam sa merg la 2 doctori care sa-mi urmareasca sarcina, mai mult pt ca doua pareri sunt mai bune decat una si nu sunt hotarata dc sa nasc la privat sau la stat. mai este cineva care merge la 2 dc ginecologi? oare mai mult ma complic

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_ladycat spune:

Citat:
citat din mesajul lui ral_eli

ratusca83 de ce trebuie sa faci cerclaj? din cauza leucocitelor?
florina22 la multi ani! si bebeu sanatos si voios
eu ma gandeam sa merg la 2 doctori care sa-mi urmareasca sarcina, mai mult pt ca doua pareri sunt mai bune decat una si nu sunt hotarata dc sa nasc la privat sau la stat. mai este cineva care merge la 2 dc ginecologi? oare mai mult ma complic

8+


Si eu ma gandeam sa fac la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ral_eli

ratusca83 de ce trebuie sa faci cerclaj? din cauza leucocitelor?
florina22 la multi ani! si bebeu sanatos si voios
eu ma gandeam sa merg la 2 doctori care sa-mi urmareasca sarcina, mai mult pt ca doua pareri sunt mai bune decat una si nu sunt hotarata dc sa nasc la privat sau la stat. mai este cineva care merge la 2 dc ginecologi? oare mai mult ma complic

8+


Nu din cauza leucocitelor..nu are treaba asta...eu anul trecut am pierdut o sarcina de 20 de saptamni din cauza ca, colul s-a deschis brusc si nu s-a mai putut face nimic..medicul meu a spus ca este mai bine sa facem cerclaj de data asta ca sa fim siguri ca nu voi mai pati la fel... si eu merg tot la 2 medici...la unul din ploiesti si la Dr criestescu de la Giulesti...pana acum au zis amandoi la fel... sa vedm ce va fi pe viitor...Eu nu vreau sa mai aud de privat...La prima sarcina am zis sa merg la medic de la o clinica privata, unde urma sa si nasc...cand a fost sa ma simt rau si am ajuns la ei cu colul deschis medicul meu de atunci nici cand l-am sunat mi-a spsu ca nu este in oras si cand am ajuns la clinica cei de acolo au ridicat din umeri si mi-au spus ca ma trimit la spital de stat pentru ca ei nu se pot ocupa de mine...chiar daca eu le-am spsu ca vreau sa raman internaata ala ei si sa pierd sarcina acolo pt ca, cunosteam personalul... in fine.. a trecut..am ramas cu un gust amar si mi-am promis ca nu voi mai merge sa nasc la clinici private.....
Plus ca medicul la care eram atunci ma punea sa fac fel si fel de analize costisitoare, pe care bineinteles lle-am facut, si putea sa-si dea seama ca la mine este o problema la col cand ii spuneam ca ma doare burta si spatele..doar ca el spunea ca e normal..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

BUNA,FETELOR!
sunt si eu o viitoare mamica de noiembrie 2010,ma bucur sa ma alatur voua.
va doresc la toate bebelusi sanatosi si 40 de saptaani usoare!
datele mele sunt:
UM:24.02.2010
DN:24.07.1981
DNP:15.11.2010
ieri am fost la dr si am vazut bebe si inimioara,totul este bine,dar sunt un pic speriata dupa o sarcina pierduta in vara trecuta,sa dea Domnul totul sa fie bine in continuare.








LARISA mama DIMITRA (2.02.2007)[GRAVI]8sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

ratusca, nasoala poveste. cam asa e la particular se ocupa de tine pana ai vreo problema... le e frica de procese. nospa luai cand te dureau burta si spatele, aveau vreun efect ? sanatate multa si sa iti mearga bine cu cerclajul de data asta!
Dimitra, la varsta asta a sarcinii sunt f f slabe sanse sa se mai opreasca in evolutie. cred ca sub 5%. daca ieri era totul ok poti sa stai foarte linistita din punctul asta de vedere. acum depinde de ce ai pierdut-o data trecuta. bine ai venit si multa sanatate!


Mami de (28.10.2008) si bb2 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

Alinuscha,multumesc pt primire si incurajare!
sunteti un grup tare dragut
sa auzim numai de bine fetelor!

LARISAdeDIMITRA(2.02.2010)
8+

Mergi la inceput