Fulgusori Nov-Dec 2009 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

inca nu am adormit, is cu el in brate. Tina, lapte simplu nu mai vrea deloc. nici macar 10 ml. urla de parca cine stie ce i-as da, daca ii dau lapte simplu, si odata l-am pacalit si a papat vreo 50 ml, dar l-a vomat tot dupa juma de ora. nici mie nu imi convine ca la toate mesele ii pun cereale, orez cu roscove, dar nu ma duce capul la alta solutie acum.
aici nu mai avem microunde, iar cuptorul de la aragaz e mult prea mare pt 1 mar, plus ca suntem si pe butelie si se termina una -doua cand fol cuptorul, de aia astept beibicucu.

alea 880 g, le-a pus intr-o luna jumate. la vaccinul de 4 luni, care a fost facut in 24 februarie avea fix 7kg, deci e ceva de atunci.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


RamonaC,daca Domi are reflux,poate ai putea intreba doctorul de Motilium,la noi a mers foarte bine,si daca incerc sa intrerup,avem probleme....partea buna este ca nu creeaza dependenta si poate fi administrat perioade indelungate. Ar mai fi de asemenea importante pozitia de masa,dupa masa si cea de somn.La noi au mers foarte bine toate aceste metode,si imi creste inima sa o vad mancand cu placere.
In legatura cu legumele...eu nu am babycook...pun toate legumele intr-o cratita si le fierb un pic,dupa care le fac cu blederul....La fel am procedat cu mar si peirsica-am pus apa doar pe fundul cratitei,marul si piersica feliate si le-am tras un clocot scurt.Au iesit super! Dupa experienta cu portocala(a mancat doar de 2 ori intr-o zi),nu mai vreau sa ma joc cu refluxul ei dandu-i fructe crude....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Oh,RamoC,am uitat sa scriu in mesajul anterior. Cred ca e foarte bine ca ii adaugi cereale,chiar este indicat la bebeii cu reflux! Si noi am inceput sa adaugam(orez simplu) la masa de seara si la piureul de fructe.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Oh,RamoC,am uitat sa scriu in mesajul anterior. Cred ca e foarte bine ca ii adaugi cereale,chiar este indicat la bebeii cu reflux! Si noi am inceput sa adaugam(orez simplu) la masa de seara si la piureul de fructe.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise


Lumi, si sarumana de raspunsuri. Inseamna ca stie el ce stie, daca refuza laptele simplu, mai ales dupa ce l-a si vomitat mai in exces.
Doctorul care ne-a gasit buba cu refluxul, este cel de la Timisoara, unul dintre cei multi vizitati intr-o singura zi si nu stiu cand o sa ajung sa ma mai sfatuiesc cu el. Cu dr asta de aici, doar sa il cantaresc, vaccinez si sa il verifice de rosu in gat, am incredere, ca in rest e depasita rau. Probababil o sa contiunui si eu tot cu Nexium, ca il intrerupsesem, sau o sa ii dau de capul meu si Motilium, dupa ce o sa ma documentez in prealabil si o sa cer sfatul pediatrei care ne este ruda, din Tm.
Lui ii place tare orezul cu roscove, ca am mai incercat si altfel de cereale si dupa ce am vazut ca laptele antireflux are in continut faina de roscove, am zis ca nu are rost sa i le schimb, daca tot le accepta. Avem tetina de lichide dense si le serveste din biberon.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Am uitat sa salut,
BUNA DIMINEATA!

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Buna dimi all!

!Va salut pe fuga...ne pregatim de botez!!!




LMA sarbatoritilor zilei:
-usorii:
Alexandru de Lylyana.ion
Tudor Mateo de Mihamora
Sophia de Monica9)
Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina
Amalia Maria de na_bo(Natalia)
Mihai Cristian de Mussica

si draga, de care ne e dor:
Edelya




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Buna dimi all!

!Va salut pe fuga...ne pregatim de botez!!!




LMA sarbatoritilor zilei:
-usorii:
Alexandru de Lylyana.ion
Tudor Mateo de Mihamora
Sophia de Monica9)
Liviu Rares Andrei de Magdaz_ina
Amalia Maria de na_bo(Natalia)
Mihai Cristian de Mussica

si draga, de care ne e dor:
Edelya




Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)



Buna dimi,
de lenesa ce sunt, am dat reply la mesajul lui Lavi sa zic si eu LA multe lunite si La multi ani sarbatoritilor de mai sus.
Lavi, petrecere faina si Rareselul sa fie baiat de gasca!

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata ,fete cucuiete!!!

va doresc o duminica placuta cu mult soare!

Noi iesim la iarba verde ,la "casa bunicilor"!! Sper sa ne auzim mai pe seara...


La multi ani cu sanatate sarbatoritilor zilei!! Sa cresteti mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI

Am si eu o intrebare: oare sa il scot azi pe Mihai din casa? Nu stiu ce sa fac ca azi se anunta si vreme destul de calda.

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neatza!!!
Sunt in urma cu cititul...asa ca deocamdata doar felcitarile
La multi ani saratoritilor de azi
La multi ani Edelya!!!
Citesc din urma si revin...
Va pe toate si sa aveti o duminica faina!!!

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput