Fulgusori Nov-Dec 2009 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

cam slaba miscarea pe aici.nu mai e nimeni?

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Eu is...
Acum am pus broscoiul in pat la nani si sper sa nu se mai trezeasca curand.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ma gandeam sa ma apuc de vizitat site-urile cu ochelari de soare, ca pe ala ce l-a trimis Lumi am vazut ochelari draguti si nu scumpi. Imi plac tare ca au banda din aia la spate si nu pot ei sa ii dea jos de pe ochisori sa ii molfaie. Insa daca comanzi de o anumita suma, am vazut ca e transp gratis si in provincie si sa vad daca nu cumva mi se mai lasa si la altceva, nu de alta dar transportul pana aici, la "orasul" asta ce se mai afla si pe un drum european, ar fi dublu unei perechi de ochelari .
Asa...de aici, cateva poze noi, iar aici cadoul anticipat de 6 luni!

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

e foarte dragut domi.o bicicleta dintr-aia vreau si eu pentru al meu pici(care doarme).
nepoata mea are si mi se pare super pentru ca poti face 4 lucruri diferite cu ea.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

dominic arata foarte bine in poze.nu e nici gras dar nici slab.nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi ca nu papa.poate atat ii ajunge lui.ai omis sa ne spui cat mananca daca are pauze de 5 ore.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ramasesem datoare cu niste raspunsuri la Camy, referitor la cat papai Dominic. Scrisesem eu intr-un mesaj mai devreme, ca papa doar lapte cu cereale. Intr-o zi 300 ml, in alta zi 600 depinde de cheful lui. Fructele i le dadeam pireu, e adevarat ca doar de la borcanel i-am dat si intr-o zi am incercat banana, pe care a vomitat-o. Acum nu stiu daca nu ii prieste banana, sau s-a intamplat de la felux, caci nu ii mai dadusem praful in ziua respectiva. Diversificarea la noi a inceput cu stangul si tot asa continua, nne dam cu stangul in dreptul deocamdata.
Am reusit sa comadam si noi beibicuc, cu ajutorul lui Andre si cat de curand intram in posesia lui, atunci sper sa ne jucam mai bine cu legumele, caci deocamdata nu imi vine sa imi rup din timp sa merg sa stau langa oale sa fierb legume si sa insir toate ustensilele mamei prin bucatarie.

Si la Lumi mai vroiam sa ii zic ca o pup, apoi inca o pupa pt site-ul cu ochelari si abia apoi sa ii raspund la un mesaj mai vechi. Noi pt reflux luam Nexium pliculete, jumatate de pliculet dimineata, inainte cu 15 min de papica. Dar dr a zis sa luam doar 10 zile, cred ca se gandea sa facem o proba sa vada daca avem intr-adevar reflux si acum nu stiu ce sa mai fac sa mai dau sau nu. Oricum, in zilele cand nu i-am dat a vomitat cel putin o masa(din multele mese ce le are, 3 la numar, in utlimele zile )si atunci ma gandesc ca e totusi reflux. Incerc sa crectez cat mai mult din pozitia in care il tin si ii dau sa pape, dar el e tare nastrusnic, se invarte pe toate partile, sta cu funduletul in sus, mai sa isi ia zborul . Abia astept sa il vad plecand de-a busilea, desi la noi in familii nimeni nu a plecat asa, majoritatea pe la 9 luni mergeau in picioare de manute.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Tina, eu m-am indragostit de bicicleta aia cand am vazut-o pe net. Nu aveam in plan sa achizitoinez asa ceva, dar un flacau are mama.
El papa max 180 ml. Azi de exemplu a papat 180ml la ora 8, cand s-a trezit, apoi la 16:30, dupa somnul de amiaza 140 ml si acum la 22:30 alti 140 ml. Si vreo 20 de mlo de ceai, pe care l-a vomat tot. Probabil ca cerealele alea ii tin de foame, dar oricum iti dai seama ca stau ca pe ghimpi cand vad ca trec 5, 6...ore si el tot nu vrea sa pape.
Luni am fost cu el la dr pediatru de aici si cantarea 7,88 kg. Acum o luna jumatate pe acelasi cantar avea 7kg...deci a pus ceva pe el, de cand am venit de la spital, sau poate chiar si acolo, la cat l-am pompat cu seringa din 3 in 3 ore cu "bunatatile" alea de acolo.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Nu a dormit nici juma de ora si iarasi e treaz, asa ca trebuie sa il iau iara la leganat si de data asta sa ma bag si eu langa el, sa ma simta aproape. De mai bine de o luna patutul lui e doar de decor. Il mai pun cate 5 min pe zi, cand am cate o urgenta la baie si atat.
Noapte buna!

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ramona,daca la toate mesele ii dai si cereale sigur ii tin de foame.greutatea mi se pare ok.
a luat 880 gr intr-o luna si normal trebuia sa ia 500 gr.
al meu daca ii dau cereale mananca cam 3 lingurite mici (de-ale lui) facute cu vreo 50-60 ml lapte si ii ajunge 3-4 ore.
eu nu prea ii dau cereale.
la diversificare sa stii ca nici al meu nu primeste borcanelele.
incearca sa ii coci un mar golden ca e mai dulce.eu il fac in cuptorul cu microunde si in 3 min max e gata(daca il pun intreg,5 min daca pun felii).al meu azi asa a mancat un mar intreg(i-am dat pentru ca e constipat).
dominic nu bea lapte simplu?
daca bea eu zic sa ii faci doar o masa de cereale seara si sa vezi cand iti mai cere biberon dupa lapte simplu.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

noapte buna,ramona si restul care azi n-ati aparut.declar o bancuta goala si somn de voie pana maine dimi.
all.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput