Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Salut! Mama ce ati mai scris!!!

Ayda, am vazut pozele, sa iti traiasca fetita! Frumoasa burtica! A mea e mult mai mica... fiind si prima sarcina... Multa sanatate!

Klarisse sunt super pozele! Asa imi place rochia!!! Si eu am avut porumbei la nunta!

Lucianna sunt super pozele!!! Si bebe e asa simpatic Nu am citit inca povetea ta dar recuperez!

Ionela ma bucur ca dupa toate acum ai bebeeeee Ghiocela felicitari si tie!

Kamy felicitari indeferent de ce ar fi important e ca e sanatos!

Mari sper ca esti mai linistita!

Eu raportez ca am simtit azi pt prima data pe bebe stant la orizontala in pat. Era ca un val sensibil sub piele, am simtit de 2 ori asta si gata Dar nu am dubii pentru ca nu seamana cu crampele, eu sunt sigura ca era bebe. La ultimele masuratori (adica marti) bebe era cam de 16 saptamani, ma bucur ca incepe sa dea semne!

Va cu drag!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

15+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Eveline ai dreptate.Aici nu e nimic iesit din comun sa nasti normal dupa o cezariana.Am intrebat doctorii de la clinica unde voi naste daca voi naste natural sau cu cezariana si au spus ca e prea devreme sa se pronunte.Depinde de imprejurari.Daca ajungi cu dilatatie, contractii etc normal ca cezariana iti fac numai in cazuri exceptionale.
Uff incerc sa-mi fac curaj, mai am timp pana atunci

Office eu i-as fi linsat daca eram in locul prietenei tale.


17 + Eric Joshua
(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Poze Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Atentionare pentru nord-vestul Romaniei:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-7138878-norul-cenusa-din-islanda-ajunge-sambata-nord-vestul-romaniei-ministerul-mediului-asigurari-norul-nu-afecta-direct-tara-noastra-74-curse-aeriene-fost-anulate.htm

nu stiu de ce la stiri nu spune nimic...nasa baietelului meu are o cunoastinta controlor de zbor si a suntat-o sa nu scoata maine copilul din casa.
Daca veti face asa sau nu, ramane la aprecierea fiecareia

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

La mine s-au uitat ciudat medicii pe care i-am intrebat daca se poate naste natural dupa cezariana asa ca m-am gandit ca toata lumea stie ca e imposibil si pun si eu intrebari nepotrivite..de fiecare data mi s-a spus ca nu este posibil, tocmai datorita riscului de a se rupe operatia..chiar nu m-am documentat ca ar fi posibil...cu siguranta insa nu voi fi eu cea care sa riste asa ceva.pe mine m-a multumit ideea ca prin cezariana se poate ajunge la 5 nasteri fara probleme

TINA,cu(20+) sifetita(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Oare gravidele sunt afectate si in ce fel?

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

15+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Andra_b: Bravo, de acum il vei tot simti pe bebe si din ce in ce mai clar. Apropos, daca marti aveai 16 saptamani trebuie sa schimbi si semnatura

TINA,cu(20+) sifetita(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Andra_b: Bravo, de acum il vei tot simti pe bebe si din ce in ce mai clar. Apropos, daca marti aveai 16 saptamani trebuie sa schimbi si semnatura

TINA,cu(20+) sifetita(2 ani)


Office, nu stiu daca sa schimb sau nu semnatura ca eu teoretic acum am doar 15 sapt si 5 zile... Desi, na, bebe a crescut... Poate se mai modifica, cine stie... Oare o sa ma creada lumea daca le zic ca am simtit de acum? Cred ca o sa ma faca nebuna sau o sa zica ca cine stie ce mi s-a parut

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

15+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui andra_b

Oare gravidele sunt afectate si in ce fel?

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

15+ cu bebe mic


eu am inteles ca ar fi afectati mai ales cei cu probleme ale aparatului respirator.nu stiu insa daca se poate considera ca ne incadram si noi aici...

TINA,cu(20+) sifetita(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Andra_b, stai linistita am glumit cu semnatura. fiecare stie mai bine. De ce sa nu te creada lumea doar nu ai spus ca l-ai simtit la 15 zile, ci la 15 saptamani plus, ceea ce e ok...

TINA,cu(20+) sifetita(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Andra_b, stai linistita am glumit cu semnatura. fiecare stie mai bine. De ce sa nu te creada lumea doar nu ai spus ca l-ai simtit la 15 zile, ci la 15 saptamani plus, ceea ce e ok...

TINA,cu(20+) sifetita(2 ani)



OK! Mersi

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

15+ cu bebe mic

Mergi la inceput