PRIETENE FARA TITLU (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna dimineata si de la noi.
Iar cand sta sa ploua... cand da soarele...
Am avut plan de mers o fuga la Bucuresti cu sotul, doar ca plecarea lui a intarziat, astfel ca... am renuntat, e mai sigur asa.
Am bagat o tura la spalat, prima pe ziua de azi, am de calcat o gramada uriasa de camasi ale lui Viorel...
Pana una alta, mi-am spalat parul, ca se cerea, am mancat un sandvis, am mai prajit niste copanele de pui... activitati casnice.

Ingrid, chiar am vrut sa-ti sugerez ca mai bine faci RMN. Este precis, si in special, nu iradiaza. Aparatul este in vreun spital? daca raspunsul este DA, fa-ti o internare de-o zi si nu platesti, decat dai ceva eventual medicului ca a fost "dragut". E singura cale sa fentezi realitatea dureroasa medicala din Ro: platim in zadar asigurari. As prefera sa platesc sume mai consistente, dar sa pot beneficia de servicii atunci cand am nevoie.
Deci pe Diana o tunzi . Bravo. Varfuri trebuie sa tai si eu la Razvan, musai.
Razvan nu mananca independent 100% inca, mai are mult pana acolo. I-am tot bagat in gura cu lingura ciorbita, felul 2 tot eu... pana cand, dom'le? Gata, ne-am facut mari. Dintrun bol de ciorbita, 5 linguri lua el, restul ii dadeam eu, el incepea sa se joace cu lingura... Lenea uriasa pe el, ce sa zic. Si la gradi nu serveste mai nimic, din cauza de selectivitate alimentara: cand vede ceva strain, nici macar n-o atinge.
Si de-acum, ii voi pune in fata: mananca - bine, nu - la fel. Fara constrangeri, fara conditionari. Trebuie sa-l inghesuie foamea candva, nu ?
Stiti ca el nu si-a bagat manutele niciodata in mancare, cand era bebelus???

Moni, spor la treburi.
Merg si eu la calcat.

Azi l-am imbracat pe Razvan in culoarea ciocolatei: pantaloni maron, tricou asisderea, inclusiv la sosete avea asortee. Cand i-am spus: uite mami, semenni cu o bucata de ciocolata, mi-a replicat: ciocolata Milka? Hahaha, daca vrei tu, da, Milka.


Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata si de la mine.In sfarsit am dormit tun,Tudor nu s-a mai trezit pana dimineata si nici n-a mai tusit Acum a adormit deja,ca de la 7 si ceva e sus.Mai tuseste uneori ziua,dar clar e mai bine.Din pacate afara iar a plouat Si io mor de somn,n-am niciun chef sa lucrez desi am destul.O sa o fac cand vine mami incoace,acum merg sa ma mai intind un pic
INGRID nici eu n-as da 6 mil. pe RMN nici de-al naibii,bine ca platim contributii en gros si cand sa beneficiem de ceva ... Mai bine ai face,cu zicea Cristina cu spitalul,desi eu sunt sigura ca n-ai nimic la scafarlie dar ca sa te calmezi.Deci i-au placut Dianei tale orele de desen,sigur si la a mea i-ar placea mult asa ceva.Ce profesoara ai gasit?
CRISTINA incearca sa ii lasi la indemana mancare si vezi ce se intampla.Macar nu ai probleme ca e prea slab,daca nu mananca tot ...
Si io mi-am pus un sandwich mare cu crema de unt,salam,cascaval,un ou fiert,plus cateva feliute rosii,ardei si castraveti alaturi.Si n-am putut manca mai mult de jumatate Nu prea mai am pofta de mancare dimineata ...
Na merg in pat,mai revin io.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid- tinem pumnii cu RMN si super ca vine acasa profa pt desen si eu vreau din septembrie sau poate si pe vara sa faca franceza si pian acasa.
Cristina-spor la treburi si sa stii ca strategia sa ii lasi bucatele pe farfurie sau nemincat merge de minune,asa am facut eu cu A pe luna februarie si acuma cere si papa singur,dar il mai si ajutam,mama mai ales
Moni-cum mai e Tudor-eu de tuse ii dau drosera,hoemopat,super merge si ii trece in max 2 zile.
AM fost la coafor aseara si imi pare rau ca mi-am facut prea putine suvite si alea grena in loc de mov

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Bai, mie deja imi tremura chilotii, adica picioarele. Mi-e rau fizic. De emotie .
In mai putin de 30 de minute Razvan pleaca cu terapeutele lui.... si am niste emotii, de parca as fi la vreun examen.

Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Au plecat acum 30 de secunde.
Mie imi vine sa ..


Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CRISTINA hai cu vesti !
DENISA baga poza sa vad ce freza ti-ai tras!
INGRID nu ne arati si tu moaca de 'telectuala?
Eu am bifat o mare "realizare" am reusit sa il scot pe husband la shoping . Uf si nu si-a luat azi decat un trening,otteri si adidasi si dupa aia atata s-a invartit si fatzait si holbat si probat si rasprobat de mai ca explodam - cred ca in timpul ala eu cumparam pentru mine juma' de magazin
I-am luat si Dianei azi niste tenisi roz pentru gradi - cica "o sa fie bucuroasa Gabi" adica fetita aia ce ii tot zicea ca nu-i plac adidasii ei negrii.Azi erau amandoua cu geci roz,Diana o atentioneaza ca au la fel,la care aia zice repede ca nu ii place a Dianei.Si Diana suparata foc Ma enerveaza rau ca e asa de influentabila
I-am mai luat si o bereta roz-ciclam de culoarea gecii aleia si asa am cam topit bugetul pentru tzoale pe luna asta .
In rest ... asteptam din moment telefon de la tara,ca matusa-mea e tot mai rau

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Deci, vestile sunt super BUNE ! Copil cuminte, ascultator. Doar vorbeste PREA TARE, asa cum va spuneam mai demult.
Au fost la cofetarie, au mancat praji, au facut o plimbare scurta si-au venit apoi acasa. Deci inceputul e bun .

Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, sa poarte sanatos Ghita ce si-a cumparat, lasa si tu nervii, bine ca l-ai convins.
Matusa ta saraca... e tare greu sa se chinuie asa, o avea si dureri ...

Denisa, aseara, in timp ce ma straduiam sa adorm, mi-a venit o idee, dar sa vad daca o pot pune in practica. AM dosarul cu toate programele lui Razvan la Corina. O rog sa mi-l caute, il fotocopiez, si ti-l trimit prin posta, sau poate vine cineva din tara la tine, si-l aduce. Conditia este sa il gaseasca Corina si sa mi-l aduca.



Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
www.dropshots.com/asteryaro6" target="_blank">(7) MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Cris-ma bucur ca a decurs totul bine.
E posibil ca la jumatatea lui iunie sa vina tata, cand stiu te anutn si saru'mina de intentie
Face si asta micu'progrese la programe cu vorbitul sta mai prost-fug sa iau dress de rochita si clip lui Emma pt maine la botez.
Moni-poze duminica seara cred si cu freza si cu tinute, is la munci,acum am pauza

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CRISTINA vezi ca e totul ok ,te prea panicasi de pomana Din fericire matusa-mea nu are deloc dureri,doar ca e foarte slabita,obosita,nu mai mananca,nu vrea deloc la spital ... azi nu le-a mai cunoscut nici nepotele Era mai de demult bolnava,nu "la pat" dar destul de slabita oricum ...
Tudor ma dispera ca nu vrea sa doarma,desi e tare obosit si nu vrea nici sa manance,de fapt e o adevaratra aventura mai nou - e incontinuu cu mainile intinse dupa lingura,farfurie,casca gura si cand dai sa ii bagi intoarce brusc capul,ba mai imi si pufneste cu mancarea in bot Unde-s zilele cand casca gura ca un pui de cioara si nu misca in front? Acum si cand ii place tare mult ce ii dai,tot nu sta locului ,e tot cu capul intors ca girofarul sa vada ce mai poate inhata Ma turbeaza de-a dreptul


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput