**Zmeurici de iulie-august 2009 (37)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mony este si in auchan, se numeste saculet pt. hrana, parca. M-am uitat express pt. tine si iar am uitat.
felicitari pt. dintisori, sa iasa si ceilalti 2 cat mai repede si fara chinuri. dar ai baiat curajos, uite la el ce exploateaza casa.
patricia sa inteleg ca si Andrei bea dim. si seara lapte? mie mi se pare ca trage destul de putin, de fiecare data, nu ca pana acum.

azi i-am luat Milumil, i-am facut apa cu o masura de formula...si-a facut greata.
asa ca D-zeu cu mila...sa am cat mai mult, caci nu e adeptul formulie, doar nu-i prost.
Voi face branzica din asta si-l voi folosi la cereale fara lapte. asta este.

poze cu rochita:
http://www.dropshots.com/ioanapurdea#date/2010-04-14/19:11:59

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

giova, f frumoasa rochita. sa o stapinesti sanatoasa si sa aveti o nunta frumoasa.

da, el se trezeste cam in 2 reprize dimineatza si imi goleste ambii sani, pe rand. la prima trezire ii dau sanul cu productia mica, pe urma inainte de a pleca eu ii dau pe cel drept, eu cred ca suge lejer 200 numai din drept. pe vremea cind mulgeam eu cam atit scoteam. pina pe la 10-10.30-11 nu mai trebe altceva, deci e ghiftuit de lapte. acum mi-a zis soacra'mea ca inca doarme de la ora 10, cind a mincat doar o mica portie de fructe. mai maninca cind ajung eu acasa, depinde cit de repede reusesc sa ajunga, de imi goleste sanul principal, si pe urma pina la culcare poate sa mai suga in joaca, dar la culcare iarasi suge bine de tot si il tine pina dimineatza. stiu ei ce e mai bun, normal. asa ce ii dau cereale cu laptele inclus, sau pe asta nan il folosesc la brinza si legume, ma tine o cutie destul de mult (nu o arunc dupa 3 sapt cum scrie pe ea, ma tine cam 4-5 sapt...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici si de la noi!

Ma tot straduiesc sa scriu doua randuri de cateva zile. Multumesc tuturor pentru felicitari ref. la Vladimir.

Moni, da, am terminat cu kineto. Bine, este tot in urma un pic, totusi imi e clar ca recupereaza. A inceput sa mearga si el binisor sustinut, dar inca nu se ridica singur in picioare.

Giova, vazut rochia (foarte frumoasa - sa o stapanesti sanatoasa) si un picut baietii (si ma frumosi

Imi e dor de poze cu zmeurele, dar nu prea am mai gasit timp nici sa deschid albumele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Giova iti vine de minune, din acelasi material am avut eu rochita la cununie, nici nu simti ca esti imbracata. Or sa se intoarca capetele.
Spuneti-mi si mie cum fac un sos pentru paste. Vreau sa ii fac diseara dar nu am habar cum; si i le dau asa sau le bag la blender?

Ayda, frumoasa burtica mami,si e normal,pentru ca faci copii frumosi.
M-C mi-a gasit geanta si a scos tot; e tare fericita.
Aici poza cu zmeurica mea http://picasaweb.google.nl/mcatalinasp/LunitzaAOpta#5459647901829928178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

I-am facut paste cu sos, la blender toate. Pentru cat ma pricep eu zic ca a iesit gustos. A gustat, s-a strambat cum nu am mai vazut pana acum si nu a mai deschis gura. In schimb a mancat un borcan cu brocoli care avea miros de gaz.M-am uitat imediat sa vad daca nu e expirat. Ia placut. M-am enervat tare.
De ce ma mai omor atata si nu ii dau din borcane. Oricum nu reusesc sa fac acelasi fel de mancare de doua ori la fel.
I-am dat si suc de portocale care i-a placut, acum sta sub masa si urla. De ce? ca nu mi-au iesit mie pastele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Buna fetele!!!!
Am revenit dupa o perioada scurta in care nu am mai avut timp sa scriu,dar v-am mai citit asa printre randuri.
Al meu bebe cum ma vede la laptop vine calare peste mine,si nu mai pot face nimic,trebuie sa-i pun lui muzica,ca altfel incepe sa planga .
Giova super frumoasa rochita,cam cat mai costa in tara o rochie,trebuie sa-mi cumpar si eu una ca am nunta in iulie la cumnatul meu care se insoara si nu stiu daca sa-mi iau de aici sau din tara.
Pe aici e tot frig,abia astept sa vina o data caldura sa stam mai mult pe afara.
Astept sa se descarce niste pòze si revin sa vi le arat,sa ne mai vedeti.
Pupici la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Am revenit cu pozele: http://family.webshots.com/album/577358367DXTwvH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna fete!

ayda ce burtica frumoasa! Deja se vede f bine! Mai ai putin si afli daca e fetita sau baietel

chance felicitari pt burtica!

Giova, foarte frumoasa rochita! Sa o porti cu placere.

meleea, uliiasi, imi pare rau ca sunt bolnaviori zmeureii. Sanatate multa.

Noi suntem bine. Tudor de 3 zile face kk la olita. Il pun dimineata dupa ce se trezeste si e tare fericit. E numai un zambet. Si in 5 minute e gata.
Cu mancarea tare greu ne miscam. Noi nu avem nici o masa inlocuita de solide. Baza e tzitzi si restul e un fel de degustare.
Maine mergem la pediatra la masurat si cantarit. Sunt curioasa ce mi-o zice de data asta. Ca data trecuta m-a lamurit. E selectiv

MA duc sa fac niste snitele.
Va doresc o seara frumoasa!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello gagici

Giova sa stapanesti sanatoasa rochita ta cea frumoasa.

Unguras suberba zmeurica ai.

Eu le-am luat azi piticilor borcanase in speranat ca Ana va manca si ea ceva. Din pacate nu am avut nici un succes. A mancat cateva lingurite apoi gata nu a mai vrut desi tipa la mine sa iidau mancare. I-am pus baranzica si am combinat-o cu doua lingurite de mancarica din borcanel si a mai papat putin dar nu cine stie ce. statea geana cu ochii pe cutia cu branza. Copila mea vrea sa manance doar lactate si atat. oare o fi o perioada sau asa vrea ea sa pape de acum incolo.
Tot azi am vrut sa ii fac lui Matei urocultura dar nu am reusit sa ii recoltez urina pt analize. I-am pus punguta dar nu a facut pipi cat a papat apoi atat s-a agitat ca a facut pe langa pana la urma si ca sa fie treaba buna a facut si kk pe punguta mea.
Sper ca maine sa am mai mult noroc.

Pupici tuturor








elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

seara fetele
noi nu prea avem timp sa intram dar va urmarim mereu.denis e bine a invatat o gramada de cuvinte noi,vrea sa mearga singur si e numai o joaca si un ras incontinu
GIOVA frumoasa rochia ta,iti sta bine in mov
DIENUTZA vazut pozici cu ALBERT e un scumpic
POGOS si DENIS e selectiv la mancare,daca ar fii dupa el ar papa numai tzatza
UNGARAS am vazut o printesa cu gene luni cu picorusele goale.scumpica rau
CORNELIA ma bucur ca VLADIMIR face progrese
am pus pozici noi daca vreti sa ne vedeti

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput