*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (109)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui manumanu


BRAVE... off... o trece si raul ala, bine ca bebe e sanatos si zglobiu! Cum te descurci cu Arianna?

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq


Cand ne-am intors din concediu si eram deja lovita tare de greturi, am stat o saptamana singure si a fost f greu. Cum ma duceam la toaletea, cum urla de nu ma mai intelegeam cu ea. Si vroia non-stp calare pe mine. Nu am mai putut si dupa Pasti s-a intors mama. Cel mai greu era noaptea, ca se trezea si vroia plimbata, iar mie mi se facea rau si nu puteam sa o las din brate ca nu mai adormea.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 10+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Buna seara mamici !

Din cauza unor motive tehnice Eli nu poate accesa forumul , sectiunea Cozonacei. Pina reuseste sa repare chestiunile defecte mi-a dat voie sa va anunt ca ma specializez in prorociri-prevestiri de sarcini : are 2 liniute nascatoare prin decembrie!
=

Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Wowwww! Super, Eli! Felicitari. multe, multe, multe! Sarcina usoara si la termen! Hai, intra ca ne este dor de tine! Doamne, cat ma bucur cand aud de asa vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Eliiiii, Doamne ce veste bunaaaaaaaaa! Felicitaaaaaaari, mamiiiiii!

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici
..........................................
Si pt mine, si pt tine, si pt el, si pt ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Moaama, ce veste frumoasa Felicitari Eli, sa-ti dea Dumnezeu o sarcina usoara si un copil sanatos si voinic, asa ca Dimitrie Doamne, ce frumos!!!

Miki, Oceanborn multumesc

Azi m-am distrat tare mult de amandoua cum s-au jucat cu Boris (a fost o perioada de vreo 2 luni de pauza de joaca, pentru ca Boris a avut o afectiune a pielii si a facut tratamemt). Rebeca l-a imbratisat si l-a chinuit cat a putut, insa Ecaterina a fost mai rezervata si probabil cainele a simtit-o, ca atat a chinuit-o, s-a aruncat pe ea, a prins-o de haine, iar cand n-am fost pe faza a sarit pe ea si a aruncat-o jos. Noroc ca era pe gazon si a fost moale, dar a urlat bine de tot, cand am ridicat-o era plina de iarba in gura Taaare suparata a fost pe Boris, n-a mai vrut deloc afara Aici cateva poze cu animalu' si fetele http://good-times.webshots.com/photo/2988133610104281140WtOXGi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

Buna seara fetelor!
Eli, FELICITARI, sa fiti sanatosi si sa ne vedem cu bine si in preajma Craciunului! va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Oau Eli felicitari sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si mancacios. Super veste.


Am fost si eu azi la eco si i-am auzit inimioara lu bebe, si am 6 sapt si 4 zile. Se va naste probabil prin decembrie dar nu stiu exact cand, ca eram in al noualea cer si am uitat sa intreb doct. Si eu cred din ce in ce mai mult ca e tot fetita, desi eu imi doresc baietel, dar asta e, sanatos sa fie.

Mi-e imi e atattttttttt de rauuuuuuuuu aoileu nashpa rau. Parca la prima sarcina am suportat altfel raul asta, acum nu stiu ce am si Lorena ma vrea fresh si eu sunt leguma.
Asa ca maine plecam la socri pana duminica, asa ca sa mai traga si de ei si eu sa stau sa lenevesc. OOO ce viata, deabia astept.

Olivia tu cum te-ai descurcat in primele luni de rau total singura printre straini si cu David si fara nici un ajutor?

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Future, doar atat? Hai mai spune-ne de albastrei.

Laura, asta e Boris? Moama ce-a mai crescut. Si ce iubit e!

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici
..........................................
Si pt mine, si pt tine, si pt el, si pt ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Eli felicitaari!!!! sarcina usoara iti doresc!! inca o rochita rosie in lista!!!!

Trebuie sa va zic, sunt fericita si eu, nu se compara cu vestile frumoase de mai sus dar: a mancat Thomas un bol plin de tortellini cu carne, cu sos si cu mult parmigiano.. sunt tare fericita, n-a mai mancat atat de foarte mult timp..incepe sa simta foamea. la amiaza a pus gura si pe ciorbita de pui cu multe legume, ce nu servea de muuuult.. deci se poate ..


Vai gravidutzelor , sper din suflet sa treceti repede de greturi, pe moine ma ia cu friguri cand ma gandesc si acum la cat am tras o luna de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

buna fetele
elilov3 sunt exces de zel sters vechiul cont

saracu ion si cu mine suntem inca in soc voarba aceea Cu Dumnezeu inainte!
ne bucuram ne si speriem ce sa mai nu ne vine sa credem...ce e mai rau ca de 2 zile am niste greturi...
fetele multumim frumos de urari sa fie bine atat vreau ca o fi fata baiat nu ne mai intereseaza ok fizic si psihic
va pupam
5+

Mergi la inceput