LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**194**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

saby si denisamada multi si mii de multumiri

Gianina - mami de miscunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

scuze pentru intarzierea la raport si mai ales la morcovit ghiocei

Suntem inca la Focsani, Victor e inca foarte bolnav...acum are bronsita acuta, face tratament, vineri revenim acasa, la Bucuresti.


Pun si eu morcovicii pentru ghioceii din 11, 12, 13, 14 si 15 aprilie....


11 aprilie


Amalia

















Radu Stefan

















Petru

















12 aprilie


baietel

















13 aprilie


Andreea

















14 aprilie


Ioana
















bebe

















15 aprilie


Andrei Florin















Pentru mamicile lor - Danadelia, Bubulina1, Shasa, Nilufera, Gianina34, Timi07, Gessy si Rodica2008 - multe floricele si


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dannah, si Rares face kk aproape dupa feicare masa. De cand cu ceaiul de menta si Hidrasec face doar dimineata si dupa amiaza, adica de 2 ori. Oare si aici sa fie o problema, ca face des?
Am fost azi la doctor, ne-a dat sa facem coprocultura, o sa cer eu si parazitologic, si apoi vedem. Bine-nteles ca NU am facut vaccinul, mai amanam.

Pisikule, abia te asteptam. Eu una o astept mai mult pe Ana, sa imi umplu sufletul cu ea, ca de uitat in poze nu mai tine.

Kuruletzul de babuina trecut in mare. Dar ieri a stat mai toata ziua la liber, adia fara pampers, doar cu pantalonash. Si sa stiti ca ia priit. Ca sa nu mai zic ca atunci cand a facut pipi pe el, a dus mana la putza si apoi s-a uitat la mine, ca de atentionare. Deci, daca ma staduiesc il dezvatz si de pampers. Ce curajoasa si rotunda ma dau!

Ina, fii pe pace, nici Rares nu arata oki, nas, gura, abdomen, scaritza urechii, etc. Mai rar, mai degraba din intamplare, arata cate ceva cu degetul. Stie si el cayte ceva care e toba si puiul (papagalul). In rest, ne intelegem din priviri si vorbe. Eu vorbesc pe limba mea el pe limba lui se ratzoieshte la mine, si isi mai si indreapta spatele, a ambitie asa, cand imi raspunde.

Iar imi vine sa imi bat cocoshul...Mai e vreun codash care NU merge singur??? Sau sa NU stea pe picioarele lui??? Cum sa il stimulez?
Dyana da frumos merge mutzu

Vezi, Pisikule, d-asta o iubesc eu pe Ana...ca e mai molcoma, asa ca Rares, ca Keutu. Ei fac ce fac dar gandesc mult.

Mai, voi v-ati prins ca eu citesc la cap trecut si reaspund in functie de necesitati.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Asa si ca sa fie tacamul complet desi inca nu i-a trecut kkciala de tot, adica tot mai are mucus in kk, s-a pus si pe tusit. Dar tuse din aia veritabila, ca de raceala. Desi nu are nika la plamanai (l-a ascultat azi dr), nu muci, nu febra. Dar, asteptam...
Si dr mea banuie o enterocolita...Speram sa treaca fara nebunii prea mari.

Ce inseamna regim la enterocolita?

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric


Ei fac ce fac dar gandesc mult.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Si Andrei tot la mototoli scumpi si dragi se inscrieSi vorba ta, Floric, tare-i iubesc si eu pe astia mai ganditori si nefacatori...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20


Suntem inca la Focsani, Victor e inca foarte bolnav...acum are bronsita acuta, face tratament, vineri revenim acasa, la Bucuresti.









Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009


Multa sanatate lui Victor!Sa se faca bine cat mai repede!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

scuze pentru intarzierea la raport si mai ales la morcovit ghiocei

Suntem inca la Focsani, Victor e inca foarte bolnav...acum are bronsita acuta, face tratament, vineri revenim acasa, la Bucuresti.


Pupam pitonul bolnavior, sa se faca bine.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:



Andreea, bebe de Gianina34



dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

FLORIC, la intrebarea "mai sunt bebei care nu fac X chestie, ca Raru nu face" sa iti raspunzi singura "Ana". Si te calmezi. Eu ma mir de mine cum de reusesc sa nu ma mai stresez.
Cat despre vizita mai dureaza, cica prin august abia mai are treaba in Galati, dar sigur va fi, asa ca aveti timp sa va duceti la plastician

GIANINA, Ana are urmatoarele simptome: nas curgator apos, muci transparenti si lichizi, stranut. Si are si fetisoara cam rosiatica in jurul ochilor si nasucului, se cam si scarpina la nas si la ochi Doctorita a zis ca banuieste reactie alergica. Oricum, voi amana vaccinul.

Ana doarme, deci nu stiu cand ajung sa ma vad cu fetele.


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

Oli, Cami, Karina, Ana, si va multumesc pt gandurile voastre
poza cu toti 3 nu e chiar asa reusita, eram singuri, nu avea cine sa ne pozeze, asa ca am pus aparatul pe scarile unui post de salvamar si l-am setat sa declanseze la 10 sec

Ana, sa stii ca fata mea o sa vrea sa manance scoici in grand place din bruxelles

sa va povestesc cu ce ma topeste iulia de 1 saptamana ii las usita de la pat deschisa cand doarme in timpul zilei, iar cand se trezeste se da singura jos, deschide usa de la camera si ma cauta prin casa; are o mutrita simpatica de imi vine s-o pupacesc nonstop, e asa adormita, cu ochi mici si parul ciufulit

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze - 1 an +

Mergi la inceput