LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**194**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

eu nu cred ca ma mai incumet sa scot mutzu azi... ca vad ca nu-i trece febra asta deloc; nu stiu ce sa mai cred.... chiar sa faca pusee de febra 3 zile de la dinti??????????????? nu are absolut nimic altceva, nu-i curge nasul, nu tuseste, nu rosu in gat, nu e schimbata culoare la pisu, nici mirosul,.... usor mai moale kk- ca de obicei cand ies dintii, adica nimic exagerat sau aiurea la miros.... habar nu am ce ar putea sa mai fie
... hai ca pana sa trimit mesajul a mai facut o tura de 39,1.... si un kk moaaaleeeee

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
dezMOTZarea
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

La multi ani, Andreea! Sa cresti mare si te faci o mancacioasa, incat sa recuperezi toata perioada cat ai tinut cura de slabire!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Doranna, mi-am admirat nora. Va rog, sa se noteze, nora-mea nu serveste nisip, ea degusta scoici...va trebui sa o scoata Andrei la cele mai pretentioase restaurante, ca e o cunoscatoarePrivindu-va pozele, mi-am dat seama ce dor mi-e de mare!Anul trecut n-am vazut-o...Iar poza cu voi trei e de revista

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Am admirat-o si pe Alexandra de Novus:fetita asta e model si-n decoruri urbane, si-n peisagii rurale...ca-n reclama aia: coafura rezista...Iar mami e frumoasa si slaba...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ma duc la scris...ca mi-am promis ca de saptamana asta-s mai silitoare

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dyanna - vorbeste rapid cu pediatrul si pune-l pe un regim preventiv. la noi la ultima raceala, care a debutat tot cu febra mare si nimic altceva a banuit o enterocolita care cica circula de nebuna prin bucuresti. piticul meu a avut un singur scaun moale(e adevarat ca a intrat urgent la regim) dupa care au urmat si celelalt simtome(muci si tuse) si la final ne-am ales si cu o maselutza. probabil au fost mai multe cauze combinate, dar stiu ca pediatrul era speriat de entorocolita asta, mai bine previi deshidratarea si dupa aia mai vezi tu ce e.
multisa nu fie nimic serios

gianina - eh, uite ca m-am potrivit la fix ca sa va pot ura:....
LA MULTI ANI!!!!!


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anaan -
aris -

tare mai sunt emotionata dragelor

Gianina - mami de miscunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Neata!!!
LA MULTI ANI ANDREEA si multi pupici pt mamica Geanina !!!

Aris imi pare bine ca te mai vad pe aici , si noi ne-am luptat cu o enterocolita tot familionul, este intradevar un virus care tot circula de nebun .

Fetele cu intalnirea de azi, venim si noi dar dupa 17, Monnvas te sun pe tine sa vad pe unde sunteti .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannnah spune:

Neatza fetelor! Acum am vazut ca am postat la capitolul vechi, inca nu m-am trezit bine!

PISIK06 - Nici Mara nu merge singura, doar tinuta de ambele manute. In patru labe e experta. Mi se pare ca nu are echilibru deloc, cum ii dau drumul la o manuta, se sperie si se clatina ca betzivanul . Dar am observat ceva: daca in manutza libera ii dau o jucarie, parca uita de spaima, se concentreaza asupra jucariei si merge! Chestia e sa ii distrag atentia si sa uite ca e tinuta numai de o mana...LA presiunea familiei am intrebat pediatra, a zis ca merge ok. Mie mi-e putin teama ptr ca ea la 3 luni a avut piciorusele in ghips, le avea intoarse inauntru si a trebuit corectata pozitia. Sper sa nu-i fi strambat ceva..

Scuze daca scriu aiurea, Mara mi-a "aranjat" tastatura si abia merg tastele

INAPREDA - daca vaccinul ar fi fost contra ceva maladie grava, nu as fi stat pe ganduri. Dar sincer nu mi se pare atat de important comparativ cu riscurile. Nu sunt medic, e doar parerea mea. Nu-mi place ideea ca "e bine" sa-ti vaccinezi copilul pentru orice, in curand se va inventa vaccinul contra stranutului :) Am intrebat mai multi doctori, toti mi-au spus la fel, ca "e bine sa-l faci". Pe mine nu m-au convins. Ar trebui sa-ti explice toate aspectele problemei.

Din cate am citit, nu vaccinul in sine ar provoca autismul, ci anticorpii declansati de organism din cauza acestui "bombardament" de 3 virusi pe care-i contine vaccinul. E un raspuns autoimun. Intr-un articol numeau vaccinul "adevarat detonator imunologic"! De aceea multi spun ca e mai bine sa faci vaccinurile separat..

Vaccinul nu ofera imunitate pe viata. Prefer sa fac bolile astea cat e copil decat sa fie protejata acum si sa apara la maturitate. Repercursiunile atunci vor fi mult mai grave.

Eu nu inteleg ceva: inca nu s-a stabilit CE ANUME cauzeaza autismul. Atunci cum s-a putut stabili CE NU-l cauzeaza? Ma refer la vaccin. Nu cred ca iese fum fara foc.

Nu in ultimul rand: eu am facut bolile astea in copilarie si sunt bine - copilul meu de ce nu ar fi?

Citind despre vaccinuri,am aflat ca vaccinul care l-a facut Mara pana cum - Tetraxim - e nou introdus pe piata!. Asta i l-a facut pediatra, nu am pus nicio intrebare, credeam ca asta se face si gata. Nu stiam ca exista si alte variante (Infanrix de ex). Daca stiam ca e noutate va dati seama ca nu-l faceam, alegeam unul mai "cu vechime"...a mai facut cineva Tetraxim?

V-am pupacit pe toate!

Bebelusa Mara 23 martie 2009

Bebelusa Mara 23 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

LA MULTI ANI ANDREEA!!!! Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa o bucuri mereu pe mami, care te iubeste enorm!

GIANINA



La multi ani si din partea noastra!!!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput