"Bravo Sabina,Artu!Flori liliac mai-iun 2010 (67)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Carla, multumim ca ne-ai transmis mesajul superbelor tale mazarichi

Ioana, si eu vreau o bebelusa asa de cuminte si frumoasa ca a ta ...

Sabina , Doamne ce minuni ai stiut sa faci!!! Cred ca esti super mandra de ele! Sa te bucuri de toate trei o mie de ani de acuma incolo! Si stai linistita: eu nu o sa nasc pana in saptamana 39-40 , si la cat sunt de incapatanata asa o sa fie! In plus copila mea e atata de sus... daca ar putea, s-ar piti printre plamanii mei , nu da semne ca ar avea chef sa ne cunoasca face-to-face inca. Tie ce-ti mai face dermatita?

Claudia, bine ai venit printre noi ! Sarcina usoara in continuare si nastere la termen.

Alesicoo , imi pare rau de patania ta... Si sotul meu a avut stent dupa operatia de la rinichi, si gandeste-te ca i l-au scos pe viu! A urlat saracu' de era sa se darame spitalul! I-au introdus un tub metalic, destul de gros prin putza, pana la ureterul stang, si prin tub au intrudus un clestisor cu care au scos stentul... A sangerat cateva zile bune dupa, si faceam haz de el ca e pe stop . Asta se intampla la Szeged, poate la noi medicii sunt mai umani, si te anesteziaza putin...

Felicitari si si pentru toate fetele cu vesti bune de la eco, nu va mai nominalizez, ca ma tem sa nu sar pe cineva.

Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Anca, Mira,
Ce bine ca avem vesti bune de la ele.

Andrada, las ca tu faci baieti faini cu ochi albastri; tare ca ai timp liber in spital; inseamna mai putini prunci bolnaviori.

Aici buricul se curata doar cu apa, se sterge cu betisoare igienice ude apoi se usuca bine tot cu betisoare uscate; de-abia astept sa ii cada ca ma streseaza

Ma intrebati la un mom dat ce produse am ales fara parabeni ptr bebe:
http://www.burtsbees.ca/natural-products/baby-and-mom/

Sabina, tare comentariul printesei! Ma bucur ca te lasa cele mici sa lucrezi. Bine ca ai chef....eu as sta doar cu Sabina pe piept si as juca jocuri cu baietii

Nana, bun revenit. Sper sa gasesti repede ce apt vrei; cand intentionati sa va mutati?

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela
eu am inceput - usurel, sa-mi iau cate una-alta pt bagajul de maternitate - ieri de ex. mi-am luat niste vata . in ritmul asta, pana in toamna o sa fie gata .

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) + 31+ Damian
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba


cam asta e si ritmul meu! Acum 3 saptamani am cumparat pijamale cu nasturi, acum 2 saptamani un body, si saptamana trecuta inca un body.
Da de maine o duc pe Cami la gradi, si incep sa fiu o mama serioasa si pentru bebelina din burtic. Parca sunt cu mainile legate cand o tin acasa pe Cami, nici tu cumparaturi mai serioase, nici tu curatenie generala. Nu ca ar fi copilu' de vina, dar nu am eu spor.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Ioana tu ai avut scadere fiziologica la Sabina dupa nastere ?

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Nana, bun revenit. Sper sa gasesti repede ce apt vrei; cand intentionati sa va mutati?

Ioana,

Philip, Yann, Sabina



Multumesc. Pai vreau sa cumpar cat de repede, dar cu mutatul nu ma grabesc deloc, vara asta ma voi ocupa de renovari si poate la toamna, daca ne ajuta DD.

Nana 34+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

pai eu nu am stare sa stau. Ma plictisesc. Ele sunt atat de cuminti, dorm si mananca si mai plang asa uneori, v-am zis noaptea le mai apuca, dar nu asa ceva extraordinar.

Nana bafta sa gasiti apartamentul dorit. Dermatita mea parca e pe trecute. Nici eu nu stiu ce sa zic. Pe fund oricum e mai bine, nu ma mai arde asa. Atentie la alezele din spital, ca pe mine m-au pus cu k gol pe ele si aia a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Sabina o mai ai pe doamna aceea de care nu erai prea multumita ca ajutor in casa ?

Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ruxi, Sabina a scazut 7%; am scazut si io insa mai am mult

Nana, asa, asa, nu cumva sa fi avut ganduri de mutat. Sunt convinsa ca o sa ai o fetita frumoasa; nu stiu cum e cu personalitatea insa o sa fiti ok imdiat ce va invatati unii cu altii


Sabina, ce-s alea aleze?

A, cu bagajul de spital.... Cum m-a apucat pe mine brusc cu vreo sapt inainte de internare, disperarea sa am bagajul facut..... Se pare ca pana si le de-astea e un instinct...


Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Ruxi da o mai am pe doamna la curatenie.

Artu sunt acele musamale de plastic, care se pun pe pat dupa ce te opereaza sau pe care mai pui bebeii sa nu faca pipi or kk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola frumoaselor

Va multumesc mult de tot pentru urarile de ziua mea! Va pe toate

Noi suntem bine, in limite normale, burta creste, bebelina se zbantzuie pe acolo, se impinge cu piciorusele in coastele mele...din astea. N-am apucat sa citesc nimic nimic din urma, dar promit ca o sa recuperez cat de curand (poate chiar in seara asta).
Mie mi s-a stricat laptopul - ma rog, nu el in sine ci acumulatorul (chestia aia de se tine in priza) asa ca pana cand rezolv situatia o sa fie un pic mai greu.

toate fetele

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 33+

Handmade by Alina

Mergi la inceput