Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Eu am gasit un cosulet pentru bebe la 90 lei.Oare e scump sau acceptabil pretul?



25+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy



sa vedem poze!

cosulet pt masina sau de facut nani?


Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mousel spune:

la 20+ saptamni de sarcina inca nu-l simt pe bebe miscand
o fi vreo problema cu bb-le meu, e din cauza placentei anterioare sau din auza ca sunt mai plinuta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

bine v-am regasit, dar vad sa ati scris nu gluma in dimineata asta... abia reusesc sa tin pasul cu noutatile...

ptr ca vorbeati de cumparaturi, si eu ii iau la bebelusa aproape in fiecare zi cate ceva, ar trebui sa ma temperez pentru ca le am bine pastrate pe celelalte de la printesita (cum am nascut-o in 26 iunie o sa se incadreze la anotimp ) si apoi in primele luni cresc atat de repede!!! i-am luat oricum scaun de masina, scaunel pentru luat masa, premergatorul il mai am, port-bebe la fel, masuta de schimbat pampi, patutul... doar caruciorul si vanita imi lipsesc, in linii mari.

tocmai m-am cantarit. wow! am ajuns la 62 de la 53 in 6 luni... hm, pana la 18 cat am luat la prima sarcina... nu ma ingrijorez ptr ca in 3 luni dupa se duc, ce nu-i al meu nu e... nici vergeturi nu mi-au aparut, imi mai face printesita masaj seara cu crema pe baza de ulei de masline si ne mai inventeaza cate un cantecel sau ne citeste o poveste. e atat de entuziasmata ca o sa aiba o surioara, sper sa fie asa si dupa, ca anul trecut mi-a facut niste crize de gelozie ca imi tineam nepotica de 4 luni in brate...

ei bine, ma duc sa o iau de la scoala, a avut examen azi despre sistemul solar si a trebuit sa imi reimprospatez si eu cunostintele... sa vedem ce-a facut! complicate chestii ptr clasa a III-a... noroc ca e isteata si prefera cand intra pe net sa caute documentare decat desene animate...



rodyka & printesa Anca-Maria (26.06.2001) & delfinasul Hannah Isabela (26+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Eu am gasit un cosulet pentru bebe la 90 lei.Oare e scump sau acceptabil pretul?



25+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy



sa vedem poze!

cosulet pt masina sau de facut nani?


Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



Uite www.bebeshopp.ro/wp-content/uploads/wpsc/product_images/cosulet%20roz.jpg" target="_blank">aici,numai ca pe albastru ,mai are pe deasupra un material de protectie pentru copil,plus un sistem de prindere a bebelusului,iar partea de jos e acoperita si ea cu material.L-am ochit intr-un magazin de bebei si tare ma bate gandul sa il iau,deoarece mi se pare ideal pentru a iesi cand ai ceva rapid de rezolvat si de stat cu bebe prin casa dupa tine..



25+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui mousel

la 20+ saptamni de sarcina inca nu-l simt pe bebe miscand
o fi vreo problema cu bb-le meu, e din cauza placentei anterioare sau din auza ca sunt mai plinuta??



nu e musai sa il simti, la eco se vede ca se misca, daca da e ok!

daca esti mai plinuta miscarile lui bb se simt mai greu trebuie sa mai creasca acum nu are mai mult de 250-260g trebuie sa mai creasca sa devina mai viguros!



Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ma apuca disperarea

noi ne chinuim sa ne luam ap si suntem cam in criza de timp..toate bune si frumoase, saptamana asta planuisem sa semnam , am vb cu proprietarii, cu notarii....

cand colo oficiul de cadastru a intrat in greva

pana acum am incercat sa stau calma, dar azi desigur m-au apucat toate caldurile ma doare si putin burtica...am luat un no-spa acum si un magneziu, sper sa ma calmez, ca sa nu ii fac rau lui bebe...off, cum sa fac sa nu ma stresez ?

dragul de el misca delicat in burtica, sa stie mami ca e bine si ca e acolo...dar a inceput sa ma doara putin jos burtica

Bulina 27+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Carla eu il simt cel mai des pe bebe acolo jos ...o palma mai jos de buric. La mine e ceva normal, mai rarut il simt si sus prin burtica...
Grety si eu imi facusem programarea cu o luna in urma... Am sunat oricum pt confirmare , vineri la 16:35 am intalnire cu bebele...
Fetelor de la o vreme simt o presiune pe partea stanga sub coaste... Cred ca se aseaza bebelul acolo si de aici si discomfortul. O simt in fiecare zi, un timp si apoi trece... Vi s-a intamplat??/
Va

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 20+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mousel spune:

mai plinuta ....adica avem 72 de kg si acum am 80 la 20 de saptamni
offf..m-am saturat sa ma intrebe lumea daca misca
si la ecograf ajung abia pe 22 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Eu am gasit un cosulet pentru bebe la 90 lei.Oare e scump sau acceptabil pretul?



25+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy



sa vedem poze!

cosulet pt masina sau de facut nani?


Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



Uite www.bebeshopp.ro/wp-content/uploads/wpsc/product_images/cosulet%20roz.jpg" target="_blank">aici,numai ca pe albastru ,mai are pe deasupra un material de protectie pentru copil,plus un sistem de prindere a bebelusului,iar partea de jos e acoperita si ea cu material.L-am ochit intr-un magazin de bebei si tare ma bate gandul sa il iau,deoarece mi se pare ideal pentru a iesi cand ai ceva rapid de rezolvat si de stat cu bebe prin casa dupa tine..



25+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy



e frumos cosuletul, dar ma gandesc ca ar fi mai economic sa mai pui un banut si sa iei un cos care sa te ajute si la transport in masina, e mai util si poate fi folosit mai mult timp! eu de ex cosul lui vladut l-am folosit pana a implinit el 3 ani poate si mai mult ca imi aduc aminte ca a facut pe la 3 ani si ceva o enterocolita urata si acolo mi-a adormit!

E

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Daca as avea masina da,as lua fara sa ma gandesc,insa in viitorul apropiat nu vad eu asta in planurile noastre,abia ma chinui sa invat pt permis ...deh..lenea e mare tare



25+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput