Strumfi de iulie-august 2007 (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
sunt super suparata,daca exista gradul asta!!!..in fine

vivela,saru'mana..chiar nu stiam despre ce e vorba...eu cu taica miu abia l-am convins pe sot sa nu o facem din caramida ca si asa izolatie va fii pe toate partile..insa taica -miu pe timp de vara are panouri de incalzire a apei,solare si e multumit.
fianna,si eu ca si tine,colegii fumau in pauze ca turcii,n-am avut nici o treaba pana pe la 21 de ani cand mi-am cunoscut actuala prietena de suflet si petreceam noptile vorbind,ea fuma si uite asa din obiceiul de a mai trage cate o pipa la o carte in wk am ajuns la un pachet in 24 ore..daaaaaaar ma las,i-am pus gand rau plus ca ma simt nasol,nu sunt impacata cu mine.

zi faina..si intalnire frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

buna dimineata, da, se pare ca incepe frumos ziua de azi, dar poate va fi ca ieri cand fix la ora 16.00 au inceput cate un strop-doi sa cada... oricum tin si eu cu voi sa va intalniti astazi, dar din pacate eu trebuie sa anulez posibila iesire pentru ca ne vin in vizita niste prieteni fix dupa ora 4-5 (practic dupa somnul de pranz al celor 2 copii mici ai lor)... asa ca Anto, te rog sa nu te superi... poate noi ne vedem in timpul saptamanii daca ziceai ca poti si asa, ca doar eu sunt inca libera ca pasarea cerului in privinta programului.


astazi fac o pizza, clatite cu branza dulce la cuptor si ma mai gandesc; si nu doar pt.ca avem musafiri ci si pentru ca nu am nimic de mancare facut! si am asa o lene sa gatesc altceva... (ieri ne-am odihnit frumos pana la 4 cand am iesit afara si dusi am fost.. plimbare, magazine si o vizita la prietenii care ne vin azi )...

asa ca azi e randul meu sa stau la cratita...

fianna ma gandeam ca totusi in Emirate sunt mai usor de scos din criza firmele, dar vad ca nu.. imi pare rau.. nici in Europa nu cred ca e mai grozav, si nici mai cald, asa ca poate totusi aveti bafta sa ramaneti acolo unde va place si joburile sa vi se pastreze; si chiar ca te-ai obisnuit cu "tarile calde" rau de tot daca la 28-29 grade apa din piscina ti se pare rece



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Georgi, ce sau cine te-a suparat asa tare? Hai sa ne spui, ca sa ne unim sa-i dam bataitza.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Karli, nici o problema, oricum nici Michi nu poate la ora aceea, vremea e destul de naspa, deci nu cred ca mai iesim azi in parc.

Vorbim, duminica frumoasa tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

mda, nu ni s'a aratat sa ne vedem azi......da las' ca n-au intrat zilele in sac.......

si ca venii vorba de case.....eu astept sa se mute tot bucuresteanu la casa.....sa se aglomereze in afara bucurestiului si sa boieresc in mijlocul capitalei, de una singura

georgiana, cine te-a suparat asa tare??????

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

lume....lume.....am uitat sa va zic k de cateva zile andrei se cere la kk la veceu...asa dintr-o data, fara constrangeri , doar din proprie initiativa. sper sa-l tina naravu, ca tare bine e sa nu mai stergi rahat zilnic. s-a cerut si la pisu, a mai scapat si in chiloti, dar am zis ca asa ca si la intzarcat, i-am dat jos pampersu', nu i-l mai pun. acu sper sa nu-mi pishe toata casa....
ieri mi-am dat comanda la canapea si-s tare mandra!

cat despre fumat......nu ma tem ca ar putea deveni un viciu pt ca nu-mi place absolut deloc...o fac asa doar din snobism...sa fiu si eu in "pas cu lumea". oricum mi-e asha rau dupa o repriza de fumat....ca o perioada nu-mi mai trebuie pipa ......
diseara pleaca mami

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

tot eu..tocmai am prestat o stergere de rahat....l-am culcat fara pampers si.....surpriza: s-a kkcit pe el.... ......nu zice hop pana n-ai sarit!!!!!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mychy, si noi am lasat-o pe Saby de vreo saptamana fara pampers, ii puneam doar noaptea si in deplasare, dar aseara a zis ca ea doarme cu chilotei si am speculat momentul. Dupa vreo jumatate de ora a inceput sa urle ca vrea pampers dar am fost fermi si am culcat-o asa, cu instructiunile de rigoare: aici ai olita, daca vine pipi sau caca dai chiloteii si pantalonasii jos, faci pe olita, ii ridici inapoi, te urci in pat si dormi. Imi zicea sotul aseara, ce frumos ar fi sa ne trezim dimineata si sa gasim olita plina si copilul curat... Eu deja imi faceam scenarii cum sa o schimb cand o sa se ude, fara sa o trezesc pe cea mica . Saby s-a trezit pe la 2 si a cerut apa, n-a vrut sa stea pe olita, la 6 cand s-a trezit cea mica m-am uitat si la Saby si nu parea uda, apoi la 8:30 cand s-a trezit a facut la olita, dar era putin umeda, banuiesc ca in timpul noptii s-a scapat putin pe ea, dar cearsaful era uscat. Per total sunt multumita de prima experienta si nici nu-i mai pun pampers vreodata.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fiannaaaa, felicitari pentru samburel din burtica:)sa ai o sarcina usoara, o nastere rapida, si un bebe sanatos tun

Eu...am impresia ca intru intr-o depresie, nu's ce am...m-am uitat pe prima pagina, m-a apucat asa un bocet, si o jale...dar nici sa plang in voie nu pot, ca ma intreaba Kevin de ce plang, unde am buba?!

mychy...oooo...nu i-ai pus nimic sub el?
eu inca nu-l culc fara pampers ca doarme cu noi in pat, si daca face pipi/kk in pat e jale, trebuie dusa salteaua la curatatorie si e ditamai king size.

Eu m-am lasat usor de fumat, am promis ca din clipa urmatoare nu mai pun tigara in gura , si asa a fost...sunt 5 ani de atunci, in vara anului asta...nu mi-a fost deloc greu, si fumam cam doua pachete de tigari/zi , asta de vreo 3 ani.
Eu zic ca de vrei, poti, nu se poate altfel, sta in puterea firii noastre sa ne "dezvatam"...stiti vb aia, orice invat are si un dezvat.
Cu cafeau e mai greu, dar aici sunt dependenta de mirosul cafelei,acum caut una fara cofeina.
Incredibil cum un simplu miros imi poate schimba starea de spirit:)

a...Fianna, vad ca esti in Emirate, au omuletii astia niste parfumuri, mi-as dori f mult sa vizitez Dubai, numai pentru parfumuri, accesorii, matasurile lor...

Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hello girlies!

V-ati intalnitara?

Timi stai linistita, nu mi s-a parut ca esti exagerata, deja mi s-a implantat in cap ca EU sunt exagerata. Spuneam doar ca uneori trebuie sa alegi ce e mai imp si sincer mi se pare ca sunt norocoasa ca mama e aici cu toate dulciurile ei.

Cu fumatul is de acord, acu 5 ani am zis gata si gata a fost. Acum mai trag cate una la ocazii dar nu m-ar apuca serios in veci, tot ca Mychy, la o party ceva daca se fumeaza.

Fianna daca plecati din Dubai va asteptam cu bratele deschise in UK.

Mai vroiam sa zic dar am uitat, si nici macar nu is gravida.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput