Bravo Sabina, Artu! Flori liliac mai-iun-2010 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Neata,

am intrat sa vad noutatile,nu a mai nascut nimeni?

Ioanate inteleg ca lauzi fetita,nu te trage nimeni de maneca,dar pune si poze sa vedem si noi minunea,te rugam:)Daca ai pus deja scuze,n-am apucat sa intru prin conturile comune.
Apropo,merci Nana pt parole

Eu am tras o sperietura saptamana asta,m-am trezit ca sangerez intr-o dimineata,nu sange dar o scurgere rozalie ciudata.La spital n-a gasit dr nimic pe acolo,nicio urma de sange,doar colul putiiin deschis si ceva colpita.Placenta tot asa jos e,asa ca fara efort,chestii din astea,cum stiam.

Azi mergem la o petrecere de pitici cu mandra cea mare

Va doresc un week end fain de tot



Mamica de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 31+ cu nazdravana nr 2
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata burtici!!!
Haideti toate la cafea,nu ma lasati sa o beau singurica
Ma alatur si eu gravidutelor intarziate cu bagajul de spital,dar eu sunt chiar aeriana de-a dreptul.Promit sa ma mobilizez de azi totusi..de cateva zile sotul a inceput cu:AMR:31 de zile,AMR:30,29,28...si azi cand s-a trezit:hai ca mai sunt 27 de zile,m-am trezit si eu la realitate,sa ma apuc de bagajel,desi nu stiu ce sa bag in elNu vreau nici sa iau prea multe ca sa ii pot stresa si pe cei de acasa cu:adu-mi aia,si aia,sa nu o uiti pe cealalta,sa simta si ei ca am nascut.Taty_ana tu ziceai ca ai auzit pe acolo ce este absolut necesar in spital,imi vinzi si mie cateva ponturi?
Luni am programare la eco,abia astept sa-mi vad "flacaul"
flory_blanca felicitari pentru schimbarea prefixului si inceperea AMR-ului

R_ocsy 16 nunti???Wow!!A fost contagioasa treaba,s-a luat de la unu la altu

Arturica e minunat ce povestesti tu acolo,nu ne plictisesti delocProbabil toate o sa trecem prin asta

Ruxi felicitari pentru vestile bune de la eco

Claudia bine ai venit si nastere usoara!

Un week-end perfect cu bebei in burtic va doresc!


poze



Cristina36+ cu Sebi
AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Neatza burtici..
Cris multam de cafea, a fost tare buna..
Claudia bine ai venit si sarcina usoara iti doresc..
Va doresc un weekend frumos fara evenimente

Elena 30+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Pe voi va doare spatele??
eu am de ieri asa o durere mai sus de mijloc in parti si azi noapte m-a durut ca tare rau am dormit..si sub sani ma doare pielea si parca am asa o usturime..

Elena 30+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Buna dimineata,

azi plecam acasa. Uraa. Sunt f fericita, dar si f trista, ptr ca i-au bagat restrictii ptr Alexandra, nu are voie cateva zile la fete, asa ca ea sta inca la mama. Aseara am plans mult, dar trebuie sa fac ce este cel mai bine pentru toti copiii. Iustina e inca sub 2 kg si pana nu le atinge nu are voie in contact cu nimeni, decat cu parintii. Si eu cand ma gandesc cate vizite am avut la spital . Acum asta e. Sper sa rezist cu bine pana saptamana viitoare.

Sabina 37+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - cateva zile

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Sabina ce bine ca va da drumul acasa..lasa ca o sa treaca cumva aceste zile de interdictie pt Ale si dupa le vei avea pe toate 3 langa tine..

Elena 30+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Buna dimineata!

Nu dati cu rosii: am dormit de la 1 azi-noapte pina azi dimineata la 9.30 FARA PAUZA! Am intrat deci sa ma laud: nu imi vine sa cred: nici o iesire la toaleta desi am baut apa inainte de somn! Nu va spun in ce stare era vezica mea dimineata la 9.30 cind m-a trezit alarma, insa nu am mai trait asa somn bun demult!

Exista insa o explicatie: seara precedenta n-am dormit decit vreo 4 ore jumate, ieri am prins dupa amiaza vreo jumate de ora de somn, asta dupa umblat prin oras, bintuiala, nu gluma! Mai adaugam pina la 23.00 o petrecere scurta la care am fost... si oboseala m-a rapus! Am constatat asadar ca pentru un somn bun este necesara miscarea!:)

Sa incerc o trecere in revista a celor citite:

Rosanne: de unde, nasa fetitei, la rindu-i a facut rost de vaccin? POate ne mobilizam si noi! Rugam a ne spune!

Claudia: bine ai venit, sa fii intre noi pina la termen iti dorim! Sarcina frumoasa si usoara in continuare!

Nati: asa e, copilasii se misca diferit, fii fara grija! Daca pe mine micutul nu m-a trezit toata noaptea iar azi s-a trezit dupa mine, poti fi sigura ca si micutza ta este bine!
Dureri de coaste am expeerimentat, de la ris insa: un gen de febra musculara, asa... Pe mine ma dor insa rau oasele bazinului si osul pubian in special, ca parte componenta...

Mira: daca ai avea ziua activitate mai "intensa" (gen: piata, magazine, parcuri) cred ca noaptea somnul ar veni mai devreme, la 1 noaptea, nu la 4! Cum spuneam: cita vreme ma super agit, dorm bine

Arturicii: frumoase povestile tale despre minunea cea mica!:) Sa ne redai zilnic un episod al existentei ei!

Pupici, ma duc la treaba si eu ...desi am o stare de somn in continuare, parca as fi luat barbiturice... asa imi vine sa dorm!

Marlena (Mary)33+cu minune de Tudor Mateo



AMR 6 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna burtici

Mary, vaccinul este din Franta, luat cu reteta, a costat 11 euro si are 20 de doze pt bbii. Eu o sa-l duc la spital la nastere si il dau neonatologului, ca nu am ce face cu restul....este sub forma de praf si se prepara suspensia pe loc.

SAbina ce bine ca va da drumul acasa. I-mi pare rau ca Ale nu poate sta cu voi inca.

Si eu dorm mai bine ziua decat noaptea. Si am si dureri de bazin. Dar mai e putin...

Roxy 36+ cu Diana AMR 3+ sapt


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Claudia prima data nu am observat ca esti din SUA si ma tot miram la ce ora scrii
Unde mai exact in SUA ? dar numai daca vrei sa ne spui

Multumesc de felicitari si felicitari si tie pt reusita la fiv si pt bebita

Si eu am stat toata sarcina cu griji, iti dai seama, mai ales ca e sarcina cu risc crescut , fiind 2 ,si fiind o sarcina obtinuta cu greu, dupa 3 ani de stat pe la usile medicilor pt tratamente, a fost un miracol pt mine cand am vazut 2 liniute (dar stii si tu ce sentiment ai in asemenea cazuri)


si in plus alte griji din cauza placentei care da, este posterioara si joasa, si am avut din cauza ei sangerari de mai multe ori, dar noroc ca minore, nu au fost abundente niciodata si sper sa nu mai fie nici cat mi-a ramas

mie mi se pare ca sunt f. mare si sotul meu imi zice tot timpul cand ma vede dezbracata ”vaaaai ce burta mare ai !”



Ruxi 33 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna dragelor, vin si eu cu o cafeluta cu lapte, asa mai tarzie, in pauza de la treburile gospodaresti.
Joi, am fost la dr. ginec, m-a vazut si pe masa si desi eu am 33 sapt dupa UM, ecografic bb este mai mare cu 2 saptamani, mi-a spus ca bb pare mai grabit, ca sarcina este fff jos, oricum el era intors inca de la jumatatea lui martie. Deci sa ma pregatesc....ca as putea naste m devreme. SI m-a cam bagat in sperieti...eu sarcina cu Matei am dus-o pana la 41 sapt. deci ma asteptam la ceva asemanator si acum. De cand am venit de la dr. am inceput sa intru in panica, eu nu mi-am facut bagajul pt spital, asa ca incepem. Am spalat si calcat toate hainutele pt bb 2, mi-e asa drag de ele...le-am asezat frumos in dulap...sunt mandra de mine.

Marea mea problema este insa legata de nastere si anume, faptul ca dr. cu care am nascut si data trecuta si in care am mare incredere, un om extraordinar si un dr. de exceptie, nu mai poate asista la nastere decat dc se intampla sa fie de garda in acea zi (cica e o noua regula la Sp. Cantacuzino). Si va dati seama....sunt fff panicata.



Mami de Matei nazdravan si 32 s

Mergi la inceput