Ce parere aveti despre violenta domestica?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

dupa parerea mea violenta domestica o reprezinta nu numai bataia pe care o da fiinta neevoluata(femeie ori barbat)ci si vorba urita,lipsa de; afectiune,respect,infidelitatea( intre soti).eu le consider si pe ele aproape la fel de dureroase.nu mi-am luat bataie,nu dau bataie dar majoritatea celor ce si-au luat-o(nu toti) din nefericire fac la fel chiar considera firesc.poti scoate omul di jungla dar jungla din om niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Citat:
noideea

rufus.... ce te-ai enervat asa. Auzi, ce pps....!!! Pai tu compari o palma de la nevasta cu o palma de la un barbat?


O sa razi da aveam niste vecini cand eram mica ea de 100kg el de 50kg si-l altoia femeia zilnic pe asta : cu matura , cu facaletul, farfurii sparte in cap...il vedeai cu ochii negri... pana intr-o zi cand el s-a razvratit si ea ce a facut: a chemat politia ca e violent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela42

dupa parerea mea violenta domestica o reprezinta nu numai bataia pe care o da fiinta neevoluata(femeie ori barbat)ci si vorba urita,lipsa de; afectiune,respect,infidelitatea( intre soti).eu le consider si pe ele aproape la fel de dureroase.nu mi-am luat bataie,nu dau bataie dar majoritatea celor ce si-au luat-o(nu toti) din nefericire fac la fel chiar considera firesc.poti scoate omul di jungla dar jungla din om niciodata


Sunt de acord cu tine , mai putin ultima parte. Multi dintre noi au luat bataie cand erau mici dar noi nu ne-am bate copii niciodata.
Sunt foarte multi baieti care si-au vazut mamele abuzate dar niciodata nu si-ar lovi sotiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

gabitza2005 nu am generalizat am un respect maxim pt cei care isi amintesc de durerea si umilinta unei batai si nu o fac altora.sotul meu si-a vazut mama batuta dar pe mine nu m-a supatat,nu zic certat...in 15 a niciodata(odata mi-a zis ceva dar avea dreptate fff mare).sper sa nu mi se intimple si mi-e teama pt cei ce o patesc.cine are putere sa se bata cu puteri asemanatoare lui(femei sau barbati,excus copii).mai binedcit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Concluzia dupa 3 pagini este ca nu trebuie sa-ti bati nevasta si ca barbatul este mai puternic ca femeia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Gasiti pe linkul de mai jos, in cadrul sectiunii Project 112, fotografii prin care vedete autohtone militeaza impotriva violentei domestice:
www.alexgalmeanu.com/" target="_blank">http://www.alexgalmeanu.com/

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput