ATKINS 1

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggabriela spune:

Eu mai sunt acilea si sunt pe baricade...azi am papat 2 felii de parizer 2 felii de toba jumate de copanel se pui si 2 inghituri de omleta.. in rest apa cat cuprinde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Neata.

Si eu si eu sunt la Atkins in a 4-a zi si am -2 kg. Dimineata am papat salam, putina omleta si cas. Si as bea toata ziua apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Buna dimineata lume!Si eu sunt tare cumintica ,nu ma abat deloc de la dieta si nu ma las ,,corupta"!Sa vedem cat rezist ,desi sunt tare sigura ca am sa o tin pana sunt multumita de rezultat.Eu azi inca nu am papat nimic ,am baut doar apa deocamdata.Fetele ,nu incearca nimeni sa ne faca totusi o listuta si sa ne afiseze principiile dietei pe prima pag??Hai va rog ,ca eu chiar nu stiu si mi-e frica sa nu fac vreo magarie.Sa aveti spor si sa fiti cumintele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Iuli ,pe unde umbli??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

http://atkins.bnews.ro/category/etape/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Slaba miscare fetelor !Sunteti prin zona?Mgabi am vazut ca ai postat si tu un link care face referiri tot la atkins ,dar eu ziceam de cel ce l-am pus eu ieri( pe pag 2 ),acolo eu am gasit dieta sub forma unei pagini a4 ,se poate si lista si scrie exact ce ai voie sa mananci.Este dieta foarte stricta ,dar care chiar se poate tine si da rez super!Voi in prima etapa mancati si varza si salata ?dar usturoi?In dieta care eu o am zice ca usturoi doar in etapa 3 si atunci doar in mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

am cautat pe net si am gasit ca 100gr usturoi are 33 carbohidrati?!Pai nu ma mir ca nu-i voie in primele 2 etape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

aleniro iti trimit si urmatoarea lista>

O lista mai lunga de alimente pentru faza 1
legume de 12 g net carbs per zi.

ATENTIE!!! Calculele de mai jos sunt facute cu ajutorul site-ului Romedic. Din verificarile mele, ei au mers pe calculul net cars = total carbohidrati – fibre!
Nu garantez ca aceste informatii sunt corecte 100%, de aceea va rog, inainte de a decide sa mancati legumele in faza 1, sa:
– verificati si voi pe site, poate am gresit calculul
– cautati si alte surse!

ciuperci; pentru ciuperci fierte, 12g net carbs inseamna 3.1 g la 100g, deci ar fi aprox 400g
ridichie NA 1.8g la 100g, deci aprox 600g
arpagic (chive) NA
laptuca (lettuce) 1.5g la 100g, deci 800g
castravete 3.1g la 100g, deci 400g
anghinare 5.10g la 100g, deci 250g
dovleac 6g la 100g, deci 200g
sparanghel 1.8g la 100g, deci 600g
varza acra, varza creata; varza simpla: 3.3 la 100g, deci 400g
vinata 2.3g la 100g, deci 500g
spanac la conserva 1.3g la 100g, deci cam 900g
broccoli gatit 4g la 100g, deci 300g
rosie 2.7g la 100g, deci 500g
praz 12.4g la 100g, deci 100g
bama NA
ceapa NA
conopida 2.8g la 100g, deci 400g
zucchini NA

Eu ieri (ziua 3) am papat o portie de ciuperci gatite cu unt. Azi ma gandesc sa-mi prepar vinete cu maioneza pe care le voi manca cu branza; apoi o salata din carene fiarta cu muraturi (gogosar si castravete). Se pot face cateva combinatii bune cu maioneza.
Am reusit sa-l prind si pe sot la dieta, dar nu stiu cat va rezista la el este de abia ziua 2.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggabriela spune:

Hmmm se pare ca eu sunt cea mai avanasata; raportez de azi dimi inca -0.5; deci 73 fix; Azi am papat fructe de mare sotate in unt si cu sos e frisca vegetala (fara zahar). O sa incerc cel putin 2 zile sa nu cantaresc sa vedem ce iasa. Mai am un pic si revin la greutatea de dinainte de nastere go on girlsss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Multumesc mgabi ,chiar e buna listuta .Eu cand am mai tinut dieta data trecuta nu mancam vinete ,dar acum cred ca o sa incerc.Eu imi faceam oua umplute cu pate si cu maioneza pe ele ,yamyyy.Cred ca o sa fac in una din zile si voi incerca si vinete. acum cred ca voi merge sa pap ceva ca tot vorbind de mancare m-a apucat foamea!azi am papat 2 carnaciori cu 2 omleta din 2 oua si doar 1 lt de apa pana acum .Am facut pt familion supa de salata verde care este tare apreciata la noi si am papat si eu cam jumate de farfurie ,cat a ramas de la fiumeu .Nu stiu o fi bine ,o fi rau ,acum fapta -i consumata.

Mergi la inceput