Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

pe bebica mea o simt peste tot,nu are o parte favorita,si eu ador sai simt miscarile,dimineata cum ma trezesc incepe gimnastica,e imposibil sa nu fiu fericita toata ziua cu o asa dimineata,si ma topesc cand ii vorbesc si ea incepe sami dea de veste ca ma audesunt momente unice

Bianca 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Dragaicaaaaa dormi???ce fac piticii?ca la mine e un show de ieri intruna.Azi noapte stateam si ma uitam pe pereti la ora 3 asteptand sa termine dansul astia micii ca sa pot dormi si eu.

Fetele,ca tot ati intrebat de unde stim care unde este prin burtica : noi cele cu vitro mai ales ,cu sarcini gemelare,de regula nu avem gemeni identici(decat daca se divide vreun embrion,iar celalalt plasat nu supravietuieste....asta e alta poveste,sa nu divagam).Asa.Astfel ca gemenii nostrii sunt gemeni bivitelini,adica fiecare are saculetul lui si de regula placenta proprie.(Pot fi foarte rar 2 in 2 saci diferiti si o singura placenta pt amandoi.)Buun.Fiind fiecare in alt sac in uter ,ei nu prea pot face rocade.Daca ar fi in acelasi saculet atunci da,se pot suci,invarti,schimba pozitiile dreapta-stanga,sus-jos.Dar cu tot cu sac nu se prea poate.Asa ca ei cam raman in acelasi pozitii ,aproximativ,cam toata sarcina.La mine de ex fetita este plasata spre stanga jos mai spre exterior,iar baietelul dreapta sus si putin mai in interior.De aceea o simt pe ea mai tare,asa mi-a explicat pana la urma medicul cand l-am intrebat de ce baietelul nu misca la fel.
AAA inca ceva,miscarile lor difera mult,stiu fiecare ce stil are s-o loveasca pe mami,deci si de acolo stiu care cum misca.De ex pe langa buric da cateodata si fetita si baietelul,dar le disting deja miscarile la fiecare.
Sper ca ati inteles,ca eu am cateodata un stil alambicat de a explica

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
22+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Carla, acum e clar, am priceput...daca sunt gemeni identici isi pot schimba locul intre ei.


Oana 26+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana. spune:

Buna, eu sunt noua aici, abia m-am inscris.
In sfarsit gasesc persoane cu aceleasi interese.
Racusor apropo si eu merg la Active Center la gimnastica.Ma simt foarte bine dupa, nu ma mai doare spatele, dorm mai bine.Poate ne vedem pe acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

ce liniste e pe aici astazi... ati iesit la plimbarit? ca tot s-a mai incalzit afara

20+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

liniste, liniste, asa este-eu am fost ff somnoroasa am dormit ca un bb in doua reprieze de la pe la 9-11 si de la 15-16.30, acum cica sunt fresh!

Burtica a fost linistita aa ca am simtit-o pe bebelina cum s-a miscat azi toata ziua-a fost o adevatata reprezentatie de tumbe!




Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am fost la epilat si de data asta nu s-a mai suparat bebe pe cosmeticiana am fost cu bagare de seama, doar ca mai facea valuri prin burtica

ca tot vorbiti de miscari, aseara vorbeam cu sotul, fiecare intr-o parte de pat....si in timp ce vorbeam asta micul, tumbe in burtica, ca tot o facea sa se ridice, sa se tuguiasca incepeam amandoi sa radem si bebe mai tare

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

liniste, liniste, asa este-eu am fost ff somnoroasa am dormit ca un bb in doua reprieze de la pe la 9-11 si de la 15-16.30, acum cica sunt fresh!

Burtica a fost linistita aa ca am simtit-o pe bebelina cum s-a miscat azi toata ziua-a fost o adevatata reprezentatie de tumbe!

Anca +21s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

eu nu pot dormi dupa-masa, am incercat zilele trecute; iar acum nici dc vreau nu pot (nu da bine sforait la birou, nu?)
iar pe bb il simt chiar si asa pe scaun la munca... are program la pranz; ma mai surprinde sefu zambind fara motiv
de-abia astept sa il vad luni la eco; poate ne arata si noua ceva... dar nu stiu ce sa fac... la ora 8-9 cand am eco al meu bebe doarme dus....
stiti vre-un remediu de trezit bb din burtica? in afara de baut apa rece(cam exclus ca m-am pricopsit cu o durere in gat).

20+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

denisa am inteles...asa mi-e de drag cum povestesti tu cum misca ba baietelul, ba fetita!

draga ce faci? ce face perechea ta de bebelusi?

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

grety incearca suc de portocale (natural) rece, dar nu chiar de la frigider

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput