Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

belu, eu nu stiu nimic de asta..eu am primit 2 concedii medicale, dar la fel parca...intreaba doctorita de familie, poate stie, ca sa nu ai probleme

Bulina 27 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Care poate si este interesata, pe antena2, la traieste sanatos - nasterea naturala vs cezariana.


Alina 23+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna fetele,

am vazut ca vb de cumparaturi,una alta.Noi nu am luat aproape nimic inca ,decat cateva hainute.Am si primit deja sterilizatorul,incalzitor de biberoane,termometru cadita,cateva hainute pt baietel pana la 1 an,baldachin pt patut,aparatori patut.Restul le luam cam peste 2 sapt cand mergem in Debrecen sa facem 4D si testul de glucoza.

Sheri maamma ce scumpa e Ale in vanita!!!!!!!!
Otilia si fetele tale sunt mortale!!!
Paula,legat de dormit,partea stanga e recomandata de dr pt ca pe dreapta daca dormim,sarcina preseaza vena cava si astfel se poate sa nu se oxigeneze f bine placenta.La mine in schmb e problema cu dormitul pe stanga pt ca fetitei nu ii place si ma tot inghionteste.Azi noapte cred ca am simtit-o sughitand,ce draga mi-a fost.Iar baietelul a facut niste tumbe elegante,ca un balerin.Imi vine sa mor de drag cand ii simt cum se joaca in burtica si cum se inghesuie in palma mea cand pun mana pe burtica.
Carmen si eu trebuie sa iau gardulete de protectie pt scari,am vazut la prietenele mele ca sunt ff practice.Se pot lua in diverse culori si modele sa se asorteze totusincu decorul casei.
Laurika,nu pot sa cred.Noi tocmai vorbeam zilele trecute ca numele baietelului parca nu a ramane asa,Matteo Cristian.Si ieri seara i-am propus sotului ce nume crezi?Cristian Alexandru!acuma vad ca si voi la fel v-ati gandit.Si astfel ar avea amandoi cate un nume de sfant.

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
22+ Carla Maria siMatteo Cristian

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Hristos a inviat! (Adevarat a inviat)

Astazi am ajuns si eu la birou, dupa un mini-concediu... ce nasol e la servici!
Va pupicesc burtici si pentru Maya! Sper ca ati petrecut bine de Paste!

am terminat de recuperat, asa ca ma pun pe raspuns

19+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna ziua burtici,cat de harnicutze sunteti,si la scris si la cumparaturi...eu inca nu am cumparat nimic,mereu spun ca am timp dar cand voi ajunge inapoi in Germania ma voi duce si eu.trece asa repede timpul cand esti acasa,ca nici nu imi vine sa cred ca mai am doar o saptamana de stat.
cu dormitul e asa rau,ca eu nu pot sa ma abtin sa nu dorm pe partea dreapta,nu stiu ce as putea face.ma trezesc fara sa vreau pe partea aia
a zis cineva de arsuri pe piept,eu am intrebat la farmacie daca si dicarbocalmul se poate folosi in timpul sarcinii si mi sa spus ca da...eu folosesc numai cat un sfert de pastilutza si asta seara cand vad ca nu pot adormi din cauza lor.

Bianca 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Multumesc Denisa
Oricum nu am de ales si dorm pe stanga, ca nu ma mai lasa puiutul meu pe dreapta. Eu nu prea inteleg cum e la voi, mamicile de gemeni, ca eu il simt pe al meu peste tot, si in stanga si in dreapta si jos si sus, nu sta intr-un loc, voi de unde stiti ca nu au facut rocada?

Paula, 24+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Aelita, Katalina, Lala, Vladia, laurika1982 felicitari pentru baietei! (si pentru pastrarea liniei odiseei ). Sa creasca mari si sanatosi!
Aelita, multumesc pentru reteta de maioneza fara ou… o sa o folosesc, (acum nu am folosit-o ca am facut salata de boeuf de vineri noapte, i-am dat sotului sa manance , iar luni cand am vazut ca un are nici un simptom de salmonella am mancat si eu )
Stewie, Crispro, bine ati venit in odisee! pentru mamici si bebelusi!
Sheritra, felicitari pentru printesele grasunici si pentru colul in buna stare!
Ramo, felicitari pt fetita inaltuta si activa!
Rubia, felicitari pentru grasunica!
Bumblebee, felicitari pentru rezultatul de la amnio! Sa creasca mare voinicul! Si LA MULTI ANI! Pentru sotul tau!

Cam cu intarziere ce-i drept , dar, Michelle 1981 si GABRIELA Va doresc sa aveti sarcina usoara, la termen si bebe sanatosi si frumosi!

20+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Multumesc Denisa
Oricum nu am de ales si dorm pe stanga, ca nu ma mai lasa puiutul meu pe dreapta. Eu nu prea inteleg cum e la voi, mamicile de gemeni, ca eu il simt pe al meu peste tot, si in stanga si in dreapta si jos si sus, nu sta intr-un loc, voi de unde stiti ca nu au facut rocada?

Paula, 24+ cu Andrei


mda si eu ma intrebam acelasi lucru si eu il simt pe bebe peste tot...se tot muta din stanga in dreapta


Oana 26+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

am terminat de raspuns sper ca n-am uitat pe nimeni

am vazut ca vb de cumparaturi... noi nu am luat nimic important pana acum, parca nu imi vine sa iau nestiind sexul ( nu ca ar avea prea mare importanta ca oricum carucior am cam vrea verde ), deocamdata bebe are un set de paturica, pernuta si jucarie plus (mi-a placut enorm, am luat pentru nashicu mic si cand am aflat ca sunt insarcinata am mai luat un set)...
legat de cumparaturi, Racusor si eu sunt tot ca tine, Chicco trio sau tfk buggster s... dar am mai gasit treitot asa de usoare(poate mai usoare ca tfk) Espiro Vector Air 3in1, Coletto - Carucior AUSTIN 4, 3 IN 1 sau Coletto - Carucior Matteo 2in1-acesta din urma nu este ff usor insa se face foarte mic la pliere. inca nu le-am vazut live, am sunat la site-ul unde gasisem insa nu au showroom (mi-au spus insa ca au colaborari cu firme care participa la baby expo si ca le pot vedea acolo). Asa ca eu astept baby expo din mai si apoi o sa ma hotarasc pentru carucior.
m-am intins ca o placinta

20+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Eu il simt mai mult in partea stanga...si in dreapta dar mult mai rar. Cred ca se simte el/ea mai bine pe stanga. In afara faptului ca azi noapte a fost prima seara cand m-a trezit cu bocanituri, nu avem probleme cu somnul inca... Ma lasa sa dorm cum vreau... Oricum sunt fffff fericita cand il simt pe bebe. E asa frumos...


"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 19+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput