Pufuleti (24) HRISTOS A INVIAT!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Hristos a inviat!

Bine v-am regasit!
Sper ca ati petrecut frumos de Sarbatori, fug acum sa citesc din urma...La noi a fost oribil Am chinuit-o la greu pe Maia ca sa multumim pe altii...s-o vada toti, comozi sa nu-si paraseasca locuintele, asa ca hai noi si la bunica, si la la nasi, si la ambele seturi de parinti...la sfarsitul zilelor aveam un copil terminat de oboseala, cu programul dereglat, agitat la maxim si plansete cat cuprinde...asa ca am promis ca sunt ultimele Sarbatori petrecute in felul asta...o mai ducem acasa pentru botez peste 2 saptamani si gata...cine vrea s-o vada e asteptat in Bucuresti...ne-am invatat lectia, am calmat copilul si acum intram in normal...

La multi ani pufuletilor de azi

O zi linistita sa avem toate



de Maia Ilinca (29.01.10)
biata maia...stiu cum e sa vrei sa-i multumesti pe toti!...am experimentat-o la primul copil...... acum sunt mai tupeista si spun ce am de spus...rusine,nerusine asta e... daca ei,adulti fiind , nu se gandesc cat e de obositor pt copil,atunci de ce mi-as chinui eu copilul ? acum am facut "prezentarea de grup" in curtea bisericii,ca era cam toata lumea,de acolo am mers cu caruciorul la bunica mea[are 80 si restu de ani si nu prea iese din casa ] unde am stat 2-3 minute si gata! cine a vrut,a venit sa ne vada acasa ... am si avut noroc ca a fost soare,cald,am stat in curte toata ziua[pana la 8 p.m ] cu musafiri cu tot...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Cristies mii de multumiri ai facut o treaba excelenta cu montajul.Ai depus ceva efort si munca dar se merita.Sa ne traiasca pufuletii si sa fim cu totii sanatosi si sa ne bucuram de ei.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile
poze Maria Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Beatrice, sfat din batrani sa vezi daca esti gravi: mulge niste laptic intr-o lingurita si fierbe-l pe flacara aragazului. Daca se prinde (branzeste) inseamna ca esti.

Asta nu exclude un test de sarcina, e doar de control.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele, am trimis pe mailurile voastre gasite in contactele pufuletilor colajul.

Pentru cele care nu s-au trecut acolo (sau nu am facut eu legatura in nick si numele real ca sunt dar au pus poza astept PM cu adresa de mail sau un indiciu sa va reperez in lista contactelor.

Enjoy!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


aoleo cristies m-ai facut sa , mi-am adus aminte de toata odisea noastra, de emotiile pe care le-am trait toate la primul pufulete...aolica maica ce ne-ai facut
e extraordinar filmultetul

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele, am trimis pe mailurile voastre gasite in contactele pufuletilor colajul.

Pentru cele care nu s-au trecut acolo (sau nu am facut eu legatura in nick si numele real ca sunt dar au pus poza astept PM cu adresa de mail sau un indiciu sa va reperez in lista contactelor.

Enjoy!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc




Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

vreau si eu sa adaug o intrebare la cea a Catalutzei?

Cum ii adormiti?(cu exceptia celor care "se adorm" singurei, pe care ii invidiem maxim)si/sau "Cum ii tzinetzi adormiti"?(Ema tresare/se scoala la primu; zgomot/miscat, de cele mai multe ori...)

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra





Ivan adoarme si singur, de cele mai multe ori, dar seara e prea obosit si marait, si nu mai stiu ce sa ii fac dar urla de numa numa,.................

si il iau in brate, cu fata spre mmine, cu suzeta in gura, isi pune mainile pe oki, daca nu ii pun nimic pe oki, si asa adoarme..........
si are capul pe mana mea, si picioarele i le tin un pic indoite, in caz ca il doare burtica
o sa iti fac o poza sa vezi cum adoarme
sau si in pozitie de avion adoarme, dar numai in baie, la apa de la robinet...............


in rest cam asa adoarme el
si il lovesc cu mana peste buci, cand mi-e in brate si il adorm.............


daca nu ii place asa nu sta acoloo

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Good news!!!

Radiografia Mirunei spune ca evolueaza spre bine deci mai raman pe antibiotic deocamdata!


Another good news: my little baby a stat singura azi si a gangurit si zambit singurica pentru prima data! uraaa!!! am avut si eu timp sa dau 3 telefoane si sa intru pe forum fara ea agatzata de mine!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cristies ...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Si acum si cate ceva despre noi. Cam ca si Haircut am patit si noi... plimba-l, du-l, adu-l... era terminat. A dormit ultimile trei nopti de la 22 la 6 fara pauza, fara papa, fara nimic. Plus somn pe afara, ceea ce la el nu era cazul...
Bietul copil. Asa am zis si eu, saptamana asta la botez si Pa Ilie!

Am hotarat ca vreau femeie si eu... nu ca nu fac fata, dar am vazut ca nu sunt absolut deloc apreciata (nu de sot, de alte personalitati). Soacra-mea care-i pensionara n-a avut timp sa faca absolut nimic in casa de Paste (a se citi nimic nici macar oua rosii) si il mai sfatuia si pe sotul meu sa evite sa care carutul si alte bagaje (ca are un deget lovit) ca eu pot sa le fac, ce treaba am? Asadar ofer recompensa cui imi recomanda o femeie dispusa sa vina in zona Berceni pentru curatenie de doua ori pe saptamana.
Hai ca am refulat, dar m-am enervat in dimineata zilei de Paste la socrii: nu pasca, nu oua rosii, nu mai zic drob si alte sf-uri... Am mancat branza cu ridichii. Sa nu sariti ca poate nu au bani ca nu se pune problema, masa era plina cu salamuri, branzeturi topite, rosii, pate, toate lucrurile pe care soacra-mea le mananca desi toata ziua se vaita de ficat si de stomac.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele, am trimis pe mailurile voastre gasite in contactele pufuletilor colajul.

Pentru cele care nu s-au trecut acolo (sau nu am facut eu legatura in nick si numele real ca sunt dar au pus poza astept PM cu adresa de mail sau un indiciu sa va reperez in lista contactelor.

Enjoy!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


aoleo cristies m-ai facut sa , mi-am adus aminte de toata odisea noastra, de emotiile pe care le-am trait toate la primul pufulete...aolica maica ce ne-ai facut
e extraordinar filmultetul

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.02.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

idem... nu am cuvinte,adineauri am trimis doar emoticoane...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput