Bobocei de sept-oct 2008 (274) Hristos a inviat!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

neata,

Paula, inca nu i-am facut analizele ca nu a facut kk inainte de a merge la doctor, asa ca ramane pe miercurea asta, daca face kk marti sau miercuri dimineata.
cat despre gradinita, mi-as dori sa aibe o triere mai eficienta a copiilor bolnavi, ca vorba aia platim ca merge si platim ca nu merge si sta acasa bolnava ... dar poate ca gresesc daca gandesc asa

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Xor, unde ai fost plecata?? ca mie mi-a scapat

e un smecher soricelul!! imi place mult cum l-ai tuns! ii vine f bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Ada, acum am vazut ce mseaj ai pus la titlul capitolului
foarte frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

Xor, unde ai fost plecata?? ca mie mi-a scapat

e un smecher soricelul!! imi place mult cum l-ai tuns! ii vine f bine!



Da, acum imi place cum i s-a aranjat parul. La inceput se vedea ca naiba ca e ciuntit. Dar observ ca ii creste foarte repede. Abia astept sa il vad cu el mai lung

Va pup si va doresc o zi frumoasa, noi plecam la nasi la un gratar cand se trezeste soricelul.

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Hello,

Julax ma bucur mult sa te revad , ma bucur ca sunteti bine

Clau ma bucur ca v-ati distrat

Xor, Oana

Babytza super tare pupaciosul

Laura te am cu drag, si mie imi este tare greu fara Crina daca e cumva plecata

noi suntem bine, daca ieri s-a indopat cu de toate azi nu prea a gustat... a mancat doar cereale

ar trebui sa ajungem si noi pe la socri si nasi dar e cam urat afara si imi este frica sa nu ploua

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:


"Giardia e peste tot"...

este argumentul multora dintre voi la situatia prin care trecem..
asa ca incerc si eu sa ma impac cu ideea asta.


Intentia initiala a mesajului meu despre giardia a fost cu totul alta...lucrurile au deviat ..cumplit....
asa ca am sa imi cer mii de scuze tututor celor care s-au simtit vizate, atacate, jignite, afectate ..etc ..de oricare din mesajele mele.

Va las cu bine!


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Adevarat a inviat! ieri a fost o zi minunata petrecuta la ai mei, copiii s-au jucat, au facut numai nebunii, am mancat ca purcica, acum stau sa-mi revin:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Hristos a inviat!Sarbatori linistite in continuare!

babytza; angy si eu o las pe K in parc sa ia jucariile, insa se lasa cu nasoale la noi.Copii plang ca le sunt luate jucariile, K ii acopera i urlete, se arunca pe jos unde scuipa tanti semintele.Ce sa fac, am ignorat, copiii au dreptate si ei sa planga ca poate au simtul proprietatii proprii foarte dezvoltat si na se creeaza un haos, K nu vrea sa auda de schimb de obiecte, ea le vrea pe toate si gata.
La Breaza la bunici acum de Paste, au mai fost invitati care au venit si cu copiii, 2 fetite mai mari ca K cu putin, intr-o stare de disperare pe un carucior al Karinutei, pentru ca si feteile il doreau , ea pur si simpplu cand s-a vazut incoltita s-a aruncat pe spate cu capul pe gresie, am intepenit pentru cateva secunde.Daca schemele i-ar fi inofensive, as sta mai linistita.

in 10s si mamica dewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Adevarat a inviat!!
Si noi am avut un Paste linistit. A fost o zi super ieri..am mancat , ne-am plimbat in parc la locul special amenajat pentru copii..a fost super.
Azi cam urata vremea..a si plouat.

Noi trecem pritr-o chestie...care nu stiu cum s-o interpretez..poate ma ajutati voi.

Lui Radu i-au iesit toate maselele...si au iesit si toti cei 4 canini..sunt in crestere..insa el a inceput sa manance mai putin ca deobicei..mananca putin si des..si daca nu-i dau la timp...nu mai vrea..cere direct tzitzi..baga debetele in gura la greu.
A inceput si noaptea tzatzaiala si mai si.
Care e cauza? Sa-l mai doara canini cand cresc? Ca nu-mi explic de ce.
Somnul nostru de ziua e cam asa..se culca la 3 ..doarme o ora jumate..dupa care striga dupa mine..sau plange..ma duc ii dau tzitzi..si mai doarme o ora jumate. Si aici nu-mi explic de ce se trezeste dupa o ora jumate?? de foamee?
In ritmul asta mi-e teama ca n-o sa renunte la tzitzi mult si bine.
Nu vreau sa-l intarc..o sa-i dau cat vrea el..insa imi tot pun intrebari de ce se intampla asa.
Daca aveti vre-un sfat ar fii bine venit


Nicole pup Karinutza nazdravana
Si Radu ieri a considerat ca nu e suficient ca are sub ochi vant..a mai bagat si nansul intr-o galeata..de am zis ca mor acolo..am fost foarte suparata..arata ca dupa un meci de box...zici ca-mi maltratez copilul. Acum nu trebuie slabiti din ochi nici o secunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Intrebare intrebatoare:cat dau nasii preotului la botez?

baby_boy, David cere de multe ori ceea ce tati a numit 'tzitzi de voie bune'.Cand se trezeste prost sau cand pur si simplu e suparat si marait cere tzitzi si uneori dupa nici 10 secunde e ca nou:vesel si bine dispus.Deci nu e nici pe departe de foame sau de sete ci de bun dispozitie.
Asa cum zici tu pateam si eu cand stateam cu el la somnul de dupa amiaza.Se trezea pe la jumatate si se culca la loc doar dupa san.Acum cand doarme cu buni nu isi mai injumateste somnul de dupa amiaza.
Deci nu stiu nici eu cauza la voi..dar daca nu sunt altele gen sete o fi tot 'tzitzi de voie buna'.


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput