Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

fetelor, sunteti tare dragute,uite daca stau acum, e mai bine, nu mai am contractii, mai simt in partea de jos presiune dar mult mai putin, sper sa fie ok.Mi-e super groaza sa nu iau raceala de la piti, ceea ce nu cred ca se va putea, ca atunci m-am rezolvat,nu de alta dar si asa cand stranut doar una, simt ca ma rup, racita si cu astea...sincer nu vad sa fie bine...dar va fi cumva.

Ioana-ce sa mi-o ia pana maine ca-s plecati, maine vin de la Felix, parca nu acum au fost.jur ca-s culmea, asa rau mi-a cazut si mai nasol ca degeaba ii zic la sotul, zice ca asta e, nu e datoria lor sa ne ajute si sa ne descurcam cum putem...poate nu vrea nici el sa recunoasca...i-am sunat si azi sa-i intreb daca nu pot sa intarzie inceperea cu o saptamana sa imi revin pana atunci si nici n-au raspuns, nici n-au sunat inapoi...intotdeauna am problema asta cu soacra ca ea nu stie sa se uite cine a sunat...in fine, nu mai zic nimic, ca ma turez, dracu s-o ia...scuze

Simina-cum zicea si Gaby, e mai tare ca no-spa,si si simt ca are efect, sper sa fie ok si suficient tratamentul, sa nu ma interneze si mai ales sa nu ma racesc ca sa tot starnut si sa tusesc ca am rezolvat-o atunci...

ms mult tuturor, sunteti super, asa mult conteaza, nici nu stiti!

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Delia, felicitari! DAca ati ajuns aici, inseamna ca e mai bine asa, te asteapta o noua viata, mai frumoasa, alaturi de fete si cine o mai incapea!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Ai grija tu Meli draga,sa nu te racesti Ia si tu o masca ...nu stiu

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ADEVARAT A INVIAT!!!

am fost plecati si noi la tara, apoi la mama tot la tara,ff frumos, aer curat, alta viata

noi suntme bine, Dargso e inca tot cu tusa, e destul de greu cu el, e din ce in ce mai irascibil, nu mananca mai nimik ,chiar nu stiu ce sa mai fac cu el
joi vom merge la control cu gatul sa vedem va- necesita operatie sua nu , grea perioada

meli o sa fie bine ai sa vezi, nu merita sa te mai ocnsumi si pt soacra , te va ajuta DD sa teci cu bine si peste acest hop

siminnanu se vad pozele
ce bine ca doarme macar nosptea Andrei,mare lucru

gaby

deliasuntem alaturi de tine

nopate buna

cateva pozici pt cine doreste

http://picasaweb.google.com/elenuta23/Aprilie2010#




Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

elenuta, pt ce operatie la gat?

uffffff..si noi tre sa mergem la orlist..Stefan tot cu gurita deschisa doarme si suiera, sforaie..asa n-as vrea sa ii scot polipii..ma apuca plansu numa cd ma gandesc..

Ioana ati mers la orlist acolo la pedi 1?

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata
Victo, daca pe mine ma intrebai de orl-ist, raspund. Am fost la cabinet particular , la dr Maniu Alma, parca, recomamdata de Gabi si inca cineva. Ea aspus ca trebe scosi polipii, ne-a dat picaturi de ochi sa ii pun in nas... au facut ceva. Respira mai bine.
Dar l-a vazut si Dr Cimpeanu, pediatra, si a zis sa nu ne grabim cu scosul polipilor, ca nu e atit de grav deocamdata si ca ei se mai micsoreaza in timp... si ca ar bine sa mergem o saptamina - 2 la salina in fiecare zi, dar cum? ca salina de la Turdsa se inchide la 3. Poate sa margem in Cluj, la cea artificiala. Oare pe unde e?

Asa ca noi inca nu scoatem polipii. Respira mai bine, cind nu e mucos ca acum, de cind i-am dat picaturile alea de ochi. Si cum nu au afectat urechile, ca cica de la polipi se fac otite, dar nu a avut pina acum de astea, mai aminam operatia, poate nu va fi nevoie.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

neata fetelor!

eu sunt mega zombie de la pastile, bonus a fost noaptea asta cand n-a dormit mai nimic Timea, sau tot pe mine,poate mai iau si eu raceala...asta e.

legat de polipi, noi la orl am invatat ca sub 4 ani nu se prea scot, adica e bine sa astepti ca unu-se pot reface si doi-cum zicea si Ioana, se mai micsoreaza.asa ca eu va propun sa amanati operatiile inca o vreme.

ma duc sa ma intind, nu pot sta mult, ca parca-s drogata...si va multumesc tuturor pt tot

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ioana, da pe tine te intrebam. Patrick doarme cu gura inchisa vreodata?
si eu ma gandeam la fel, ca dc nu face otite si amigdalite des il mai las.

Meli, eu zic sa pui piciorul in prag la sot, ca se pare ca el e cel mai aproape si sa faca bine sa te ajute cd e acasa.Cauta rapid o bona-menajera sa te ajute cu casa si vezi de bb..uite ce departe ati ajuns deja!
Din pacate asa e cu piticii si prima intalnire cu gredinita, la orice varsta ar fi, racesc la inceput..apoi mai rarut si nu grav.

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Meli chiar ca iti vine sa-i bati pe socrii astia, parca in ciuda s-au apucat acuma de zugravit. Incearca sa nu pui la suflet, cu toate ca stiu ca-ti pica tare rau cand fac cate o faza din asta. Sper si eu sa fie bine pana la urma, cred ca nu degeaba ti-a fost data sarcina asta, intelegi? Se zice ca DD ii incerca cel mai greu pe cei pe care-i iubeste mai mult


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Simina ce smecheras ai tu acolo in pozici o sa rupa inimile la fete.
E foarte bine ca ai laptic, ce-as fi vrut si eu sa am atata....si vad ca noaptea doarme bine, e super, Diana n-a dormit bine nici ziua nici noaptea pana dupa varsta de 1 an asa ca totusi esti mai norocoasa

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput