Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

apropo, n-am scapat de raceala de la gradi nici noi, au trecut 3 zile si suntem cu muci...numai asta mai lipsea...

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

am ajuns la spital pana la urma, aveam si inca mai am contractii nedureroase dar cu o presiune in zona colului, m-au pus pe gynipral cu diazepam(cred ca asa se numeste, nu ma duc pana afara sa vad), am refuzat deocamdata internarea ca nu am cu cine o lasa pe piti,ma dispera socrii ca i-am intrebat de la inceput daca o sa ma ajute si acum ei nu pot ca trebe sa zugraveasca...ca asta e mai important decat sa pastrez eu sarcina...in fine...asta e, acum toata tremur de la medicamentul ala, e tare nasol, si-s si zombie de la el, si mai e si piti racita cobza...mai este mult oare, la ce ma mai pot astepta? ca simt ca nu mai pot

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Of, Meli imi pare rau ca te simti asa
nasoala faza cu socrii ...
ce pot sa-ti zic ? sa incerci sa te linistesti si sa te odihnesti cat poti mai mult Gandirea pozitiva face minuni Pune-ti increderea in DD El nu te va lasa Ai trecut prin atatea ... si El te-a ajutat Si acum va fi bine Sa crezi asta !
Sanatate multa ! doamne ajuta sa fie bine !

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Simina-mersi mult,cand stau intinsa si nu am contractii chiar ma gandesc ca totul va fi ok, dar cand vine cate o contractie cu o intensitate destul de mare...ma apuca disperarea...sper sa fie ok, mi-e o ciuda de mor ca acum cand ar trebui sa ma menajez...nu pot, si mai si zice soacra-mea ca Domane ajuta sa fie bine si sa ma menajez.pai cum saracia s-o fac cu piti care saraca necesita atentie, plus ca e bolnava , cu febra si super indispusa...va fi cumva...

Meli22+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Hristos a inviat!

Of, Meli, draga mea, ce rau imi pare!Sotul nu e acasa? Sa te menajeze macar el? Si ce rau imi pare ca deja a agatat piti ceva de la gradiNumai raceli nu iti trebuie tie acum!Of, of! De te-as putea ajuta cumva!NU stiu daca nu era mai bien sa ramai internata, macar asa nu aveai de ales si trebuia sa stai cuminte si sa vezi ca se gasea solutie si pt piti! Ma rog sa iti fie bine si tie si bebelusului, sigur va fi, acum a trecut perioada critica, doar ca trebuie multa grija din partea ta

DElia draga, bine ai revenit aici. EU sunt convinsa ca vei depasi cu brio aceasta perioada grea din viata ta, la cat de puternica te stiu si la ce comori ai langa tine sa te motiveze!

Noi bine, acasuca, am ajuns mai repede, ca ieri expirau numerele noi ale masinii, ne-am schimbat masina, dar nu e rau, macar mai stam si noi linistiti o zi, fetele s-au resimitit de la atata drum, am fost la DEva, la Ludus...Tati e racit, si tare sper sa nu luam si noi, dar slabe sanse, parca vad. Sofi e dragalasa cum rade si gangureste toata ziua, suge doar de la san, doarme noapea legat 6-7 ore, e asa cumintica. Si Sara la fel, e dulce si ascultatoare mai nou, vrea la gradi, sper sa o si tina. Zilele astea m-am tot gandit si iau in calcul si inscrierea la gradi de stat, sunt incantata de Tandarica, dar cand ma gandesc cat ar fi gradi privata pt 2 copii, ma ia cu ameteli. C tinea cu dintii de asta, dar o sa il conving sa mergem sa vizitam macar una si sa avem macar ce compara.Oricum, acum din mai mergem la Tandarica, vedem cum se acomodeaza si cu gradi de stat e doar in stadiu de proiect, de studiat, de vizitat, vedem.

Fug, v-am pupat! Sarbatori fericite tuturor!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

tu Meli,imi pare asa rau ca nu esti bine si nu te poti odihni nu stiu ce sa zic Nu ti-a dat No-spa pt contractii ? trebuie sa fie bine Sa avem speranta !

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Simina, ce i-a dat lui Meli e mai puternic decat No-spa! Va fi bine, trebuie sa fie! Pacat insa ca nu beneficiaza de mai mult ajutor! Bun moment si-au gasit si socrii de zugravit!

Ce face puiutul tau?
Ce vreme urata...

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

puiutul meu creste gangureste,rade cu hohot,zambeste mult Tot nu doarme ziua si nu suporta sa fie singur Noaptea doarme cam 6-7 ore legat E un scump A invatat sa scuipe medicamentele
Azi l-am pus intr-o hintuta pt bebei mici[e ca un ham]si l-am vazut cum adoarme Atata era de scump Si balute ii curgeau din gurita Zice sotul meu ca asta e faza de youtube
atata lapte am ca nu suge el cat am Si tot la 1ora1/2-2 ore,suge ziua Si nu-mi goleste sanii E un lenes Suptul dureaza de la o jumatate de ora in sus
nu ne place cu 2 randuri de pampers si suntem f mamosi
sambata avem botezul

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adevarat a inviat!

Meli, de azi zugravesc socrii? Nici pina miine nu au luat-o pe Timea? Ma, dar enervanti sint unii!

Gabi, Simina, ce soamne bag bb-ii vostri! auzi, 6-7 ore la citeva luni!

Noi am fost la bunici, putin raciti si eu si Patrick, dar fara febra. A fost cuminte si povestitor si smeheras... Cind se juca cu sora-mea, pe toti ne expedia elegant: pe buni sa mearga sa faca prajitura, pe mosu sa mearga sa aduca lemne, chiar si pe mine, sa ma duc sa ii aduc supa(la 10 seara).

O saptamina luminata sa aveti!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Ioana,macar noaptea sa doarma sa ziua face showcand adoarme seara,spal si eu hainitele lui,gatesc,mai fac ceva prin casa si pe cand ma pun in pat dorm si eu vreo 3 ore
Andrei creste http://picasaweb.google.com/niki.bondor/Andrei#

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput