Viitoare mamici de septembrie-octombrie 2010! (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Crinuta sunt bine ,multumesc esti o scumpa
Astazi am fost sa ridic rezultatele analizelor si am trecut si pe la medicul de familie ptr a le vedea. Si am probleme :trombofilie.Va trebui sa mai fac cateva investigatii ptr a se stabili tratamentul in cazul unei sarcini-se pare ca va trebui sa fac injectii in burtica toata perioada sarcinii cand va fi.Dar nu-i nimic sa dea Domnul sa vina bebe si voi face si 3 injectii numai s fie totul bine
Mamaaaa cat am scris!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Ghiocela, o sa fie bine, nu te mai stresa atat. Cand o sa mergi la eco sa il iei si pe sotul tau cu tine.
O sa vada cat o sa coste toate cand o sa se apuce sa cumpere scutece si alte cele, dar oricum si pentru nastere trebuiesc destui bani deoparte. Mai bine sa ai acolo decat sa nu ai de unde lua

Azi am schimbat semnatura

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

IOnY macar acum ai si explicatia de ce l-ai pierdut pe bebe.
Nu-ti face griji cu injectiile in burtica. Am doua prietene care sunt gravidute si fac aceste injectii si bebeii lor sunt super ok.
Una din ele nu are curaj sa si le faca in burtica si si le face in mana subcutanal.
Te pup si-ti doresc un Paste minunat!

14+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ionela , in primele luni cresterea bebelusului nu e mai deloc costsitoare. Primesti o gramada de hainute de la cunostinte si familie (la nastere sau la botez), bebe papa san, iar pamersii sunt cam 30 ron/sapt+1 pachet serv umede. La mine asa a fost

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

iony, imi pare bine ca macar te-ai lamurit ce s-a intamplat si sti ce ai de facut de acum inainte
Fetelor, pe mine ma cam doare burta, o fi posibil sa-mi vina cm-ul mai devreme?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Madutza ia si tu ceva pentru durerile de burtica. Nu sta asa.
Mie cand am pierdut ultima sarcina mi-a venit de 2 ori cm-ul intr-o luna.
Sa te faci bine!

14+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Ce faceti, burtici?
Eu am dormit azi toata ziua, am citit si am stat numai in pat pana acum. Inca nu mi-am revenit, dar sunt mult mai bine decat ieri.
Felicitari burticilor care au venit cu vesti bune si carucioare colorate

va pup si ne mai auzim

Kiti, 12+ si mami de Vlad (15.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui crina-s

Madutza ia si tu ceva pentru durerile de burtica. Nu sta asa.
Mie cand am pierdut ultima sarcina mi-a venit de 2 ori cm-ul intr-o luna.
Sa te faci bine!

14+

crina cu


crina, cand ma iau durerile, cand ma lasa, vin asa in valuri. Inca nu a aparut cm-ul...dar cred ca vine zilele astea..

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Fetelor, multumesc mult pt urari!!!.va ofer un pahar de sampanie(fara alcool). Imi pare rau ca nu prea pot sa citesc tot si sa raspund tuturor, am ajuns cu bine la mama si incerc sa mai intru din cand in cand pe forum. va pup! Multumesc mult!

Ayda13+ si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Buna seara, burtici!

Am intrat pe forum doar pentru cateva minute. Toata ziua am haladuit cu ai mei prin si pe langa oras. Ma bucur tare ca ai mei sunt foarte incantati de Muscat! Am vizitat cateva locuri dragute, ne-am plimbat si am facut multe poze!

Tortul a iesit de minune si mama a fost foarte impresionata!

Zestrea a ajuns intacta!!!

Aaaaaa, era sa uit ce era mai important! Maine la 10 am programare la ecografie! Vrem sa le facem o surpriza alor mei, asa ca ii luam pe sus dis de dimineata si le spunem ca mergem la Carrefour sa luam oua, miel, etc. Cum ei nu stiu orasul, nu isi vor da seama ca ne indreptam de fapt spre clinica, decat in momentul cand vom intra in clinica! Sper ca doctorita sa nu se supere cand vom intra toti 4 - mama, tata, sotul si eu - in cabinet ca sa-l vedem pe bebe! Speram sa-i aflam tot maine si secretul lui bebe!

Noapte buna, va si ne mai citim maine!

17+

Mergi la inceput