Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Simonacip... CM-ul n-a venit, dar si al treilea test e tot negativ.... sunt 8 zile de intarziere, daca era bebe cred ca se pozitiva pana acum Sunt ingrijorata ca nu stiu ce se intampla, o sa sun doctora si dupa Pasti direct la ea ma duc!!!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE


[ si o imbratisare calda. Va fi bine,o sa vezi. Dumnezeu le are pe toate bine planuite...


Alysh, o clujeanca roscata, mai? asta ti-a adus sotzul acasa?


Fetelor, tzinetzi-mi pumnii, plec acum de acasa- sa fac o trasnaie.


o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!

Alysh, sa conduci sanatoasa masinuta!
Este frumoasa. E noua?

Laura, ce haioasa ai fost cu vasele nespalate din chiuveta! asa sunt sotii astia uneori

Drum bun Gabi si distractie placuta la Bran!

Si tuturor mamicilor de mladite si mugurasi zile frumoase de sarbatoare cu liniste in casa si in suflet!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Nu as exclude nici posibilitatea ca as fi insarcinata, sunt abia 8 zile, poate intr-adevar nu s-a pozitivat. Oricum, mergi la dr sa te lamuresti. Sa fie cum vrei tu!

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Lorich azi e randul Evei, intr-un moment de neatentie a rasturnat farfuria cu mancare pe mocheta din sufragerie (noi avem bucataria foarte mica si nu incape scaunul ei acolo, deci papam in sufragerie) si incepuse sa planga saraca, a vazut ca m-am necajit. Apoi dupa ce a baut aproape tot sucul, se plimba cu el prin casa si a ajuns in dormitor unde l-a varsat pe pat (pe patul nostru, unde abia schimbasem lenjeria........) Alta vaicareala............ Of....

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare salutare

Intru si eu pe fuga, e ultima zi de servis yuuupiii - maine seara avem avion si zburam catre Romania O sa fie nebunieeee, pe la Bucuresti, Mangalia, o sa il serbam pe pitic Uf :)

Succesuri multe noilor "gradinari" - o sa fie bine, nu are cum altfel, ati vazut si voi poze de la Gabitza de la gradi, cum sa va ganditi ca nu le place asa ceva piticilor

Lori - multa multa sanatate - hai ca prima oara e mai greu, dupa aia nu o sa mai bagati in seama febrele si mucii :) Uite, noi deja nu mai racim deloc, desi e iar frig, in jurul meu toti racesc etc - noi suntem bine, ne-am facut imunizarea anul trecut. Acum plecam in tara si mama e bolnava, baietelul de care are grija e si el bolnav, zburam cu avionul, deci clar o sa luam si noi una alta(mai ales ca astia e virusi romanesti hihi), dar deh, trece, ce sa facem

Magdone - felicitari pentru bebe grasunel - wooow pai Robert cred ca la 3 luni avea atatea kile Nici mie nu imi venea a crede ca e nou nascut Sa fie sanatos si cuminte fix atat cat ii sade bine unui bebe :)

Ylari - it doresc sa ti se iintample ce iti doresti tu

Laurita - deci io in locul tau nu as ridica un pai, sa stii, dupa o zi de stat cu Mircea si cu burta Eu de altfel nu ma stresez prea tare si sunt f stricta: io fac curat, bobo face de mancare, masina de spalat spala vasele (AAALLEEELUUUIAAA). Nici nu ma gandesc sa fac eu de mancare - doar e si el tata si tre sa simta nu? deci daca el nu face de mancare - nu mancam si gata, piticul are borcanele in caz de lene de tati Cand o sa fiu din nou gravi - gata, se duce si curatzenia, ori o face tati, ori ne luam o tanti.

So, te vad prin fatza blocului saptamana aviatoare ?

Alysh - sa fie sanatoasa fetitza tare frumushica - si ea pare bine facuta si grasuna ca bebe de Magdone :p

Noah, gata, ma duc sa termin chestii pe la serviciu, dupa amiaza ma duc la magazinul de jucarele sa iau cartofi si miine bruuuuu bruuuu cu avionuuuul

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

simonix ce mult imi place ca esti relaxata privind viruseii pt bebei.Noi (Julia, eu si mai nou taica-sau) tragem de-un virus de aproape 9 zile si nu pleaca si pace de la noi.Sper sa nu fie de-acuma incolo tot asa, adica 3 zile gradi, 10 zile acasa, ca nu stiu cum voi face cu lucrul.
Si tare mult imi mai place si cum va impartiti voi sarcinile in casa.Ma batea si pe mine gandul sa-mi cumpar masina de spalat vase ca-mi petrec f mult pe zi in bucatarie doar spaland vase.Din pacate nu avem spatiu pt asa ceva, asa ca am ajuns sa visez la o casa mare pt masina de spalat vase (trebuie sa castig la loto intai pt asta, dar de visat pot visa, nu? )
Zbor placut si sarbatori fericite in tara.

ylari cel mai sigur te duci la doctor si vede ce si cum.Daca zici ca ai avut cm-ul ceas pana acum, ii cam ciudat ca nu ti-a venit.Acum 3 ani nu-mi mai venea cm-ul si mi-a venit doar dupa medicamentatie pt ca ma dereglasem de la pastile ac.Dupa ce-am nascut s-a reglat f bine.
Iti tin pumnii sa fie bine si sa ne anunti si pe noi daca e bb, sau ce e

alysh din cluj e fetita aia rosie? E tare frumoasa.Sa o conduci sanatoasa si fara evenimente.
Ma bucur ca Vlad s-a simtit bine la gradi.Conteaza ca l-ai mai lasat cu socrii.Eu pe Julia nu am lasat-o niciodata la nimeni, si la noi va fi vai grea acomodarea pe care o vom reincepe din 12 aprilie ca pana atunci e vacanta.

cleo iti tin pumnii.Ce trasnaie faci?

Astazi plecam la parinti, apoi la socri.Avem si pasti ortodox si catolic in aceeasi data, deci trebuie sa ne ducem si la unii si la altii.
Daca nu mai reusesc sa intru va doresc sarbatori fericite si luminate


Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Fetelor va multumesc ptr sfaturi. Lili, m-am programat deja ptr miercuri la doctor, sa vedem ce si cum. Probabil ca e o dereglare, dar nu stiu de la ce, AC nu mai iau de vreun an, de cand incercam si la bb2 de fapt... Vroiam sa fac niste analize hormonale, ceva, dar nu am cum acum inainte de sarbatori probabil ca nu lucreaza laboratoarele. Eu sper pana miercuri sa imi vina, ca teste, daca mai cumpar unul se urca Iuby pe pereti, deja m-a zapacit ca am facut trei si ca arunc cu banii va dati seama, costa o avere, 12 roni Chitros si barbata-miu asta........... Mai rau e ca mor de ciuda ca nu stiu ce si cum... of-of, mai-mai...
Simonix, jos palaria ca ai cu cine sa imparti treburile. Din pacate eu am discutat de nenumarate ori cu al meu (recunosc, de cele mai multe ori urland) ca nu se poate sa ma ocup numai eu de tot, si n-am ajuns la niciun rezultat, ca el munceste e stresat si obosit... poate de-aia isi arunca hainele pe jos nici macar nu le pune pe un fotoliu sau ceva................ Of-of, mai-mai...
Si eu tot din lipsa de spatiu nu am cumparat masina de spalat vase... Plus ca aici nu mai bag bani. La casa noastra (cand o da Dumnezeu) sigur cumpar, ca sunt sclava chiuvetei (vorba reclamei)
Nu stiu ce vroiam sa mai spun... Va pup

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salutare si de aici,

de-acasa

Mi-am luat una bucata zi de concediu pentru facut alea alea cate or putea fi facute azi fara copil. Defapt mi-am luat doua ca si ieri tot concediu a fost, dar am fost la un interviu si un maaare shopping care m-a lasat cu picioarele si spatele varza.

Felicitari cenia si magdone pentru noii membri ai familiei. Sa fie sanatosi si alaturi d evoi si frumoasele voastre familii FERICITI!

Felicitari Alish pentru fetita rosiem sa iti fie de folos!

Felicitari noilor gradinari , cum spune si Simonixul dupa perioada de imunizare iese soarele...si straluceste nu alta. Perioada de imunizatre dupa cum probabil deja realizati o treceti si voi impreuna cu ei, ca virusii astia si pe parinti tre'sa ii imunizeze. Eu cat am fost anul trecut la doctor nu am fost in toata viata mea puse cap la cap cu tot cu perioada sarcinii , dar din septembrie nu am mai dat pe acolo decta pentru control normal.

Interviul...primul dupa 6 ani si probabil cel mai adevarat pana acum. Cu tot stresul pe care l-am avut in timp ce ma pregateam pentru el a fost, zic eu, foarte bine. Trebuia sa am ieri interviul cu HR si atat, insa asta s-a entuziasmat asa tare incat l-a chemat si pe Project manager si am facut ieri si tehnicul si testul psihologic. Mi-a zis omul de la HR ca cica stiu sa exprim clar si concis ce vreau sa zic si ca as avea super mintea analitica. Dragut din partea lui. Evident i-am trimis de cum ama ajuns acasa mailul de multumiri si pieptanari cum ca si-a luat din timp sa ma intervieveze si mi-a raspuns aproape instant ca el e sigur ca ne vedem la sf lui mai cand se decid treburile. Imi tin pumnii . E un fel de job al viselor mele...ma rog oarecum pe al doilea loc dar pe ala de pe primul nu am cum sa il fac...momentan...da'ma mai educ io o tzara si ajung si acolo.

Deci daca al meu nu ar presta nimic pe langa casa nu as presta nici eu, sa vedem care se poate abtine mai mult. Eu pariez pe orice ca as castiga ca urla incapatanarea in mine daca e cazul. Insa aici totul e ok, amandoi gatim cu randul, amandoi stim si prestam aspiratul si stersul, amandoi schimbam, facem baie sau ne jucam cu copilul, impreuna sau pe rand in functie de posibilitati, io nu prea prestez ordinea asa ca ramane in seama lui. Si masina de spalat vase isi presteaza munca ei desi uneori al meu musai vrea sa mai spele cu mana...eu nu .

Fug sa produc cozonac...probabil ca mai revin eu astazi...

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lilly79

cleo iti tin pumnii.Ce trasnaie faci?

Daca nu mai reusesc sa intru va doresc sarbatori fericite si luminate


Lilly, mami de Julia (30.05.2008)



Imi dau demisia. SI nu e niciun shef pe aici [:(((], io la cine zic ca demisionez? . Adica am semnat cu o firma - ceva mai aproape de acasa (nu mai fac 1 ora casa-job, ci 30min) -castig aproape 1 ora zilnic, si nu voi mai fi la munca dupa ora 18-19.

Simonix, pai ne videeeem, da? Ai cumva nr de tel. de romanica? sa te sun?



Edit: iete ca si Aldaesme a avut o zi minunata. sa fie toate bine!


Fetelor, pt cine nu mai apucam, va urez Sarbatori fericite, liniste in suflet, pace si muulta dragoste si seninatate (. CU restul - ciocnim un ou, da?


o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Cleo, daca e pe bune intrebarea, demisia nu trebuie neaparat la sef, oo inregistrezi la secretariat si gata; acumaaa..nu e foarte corect moral vorbind, daca daca nu-s sefi si daca tu ai nevoie de zilele astea ca sa te poti incadra la celallat job..go ahead! Si Doamne ajuta sa fie cu noroc noul job!

Esme bafta si tie! (desi nu ai nevoie la cum te cunosc eu Spor la cozonacit!

Alysh sa stapanesti fara probleme Mertzanica!

Un Paste fericit tuturor!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput